forBet promocja

Opinia - III liga - Nasi za granicą - I liga

Poligon. „Poligon” Krzysztofa Filipka

2015-09-22 00:04:10 Krzysztof Filipek, Stomil Olsztyn, Sokół Ostróda, Adrian Mierzejewski, Łukasz Gikiewicz

Krzysztof Filipek. Fot. Maciej Radzicz

Krzysztof Filipek. Fot. Maciej Radzicz

W tym tygodniu o subiektywne podsumowanie ligowego weekendu poprosiliśmy Krzysztofa Filipka, doświadczonego napastnika III-ligowego Sokoła Ostróda. W swoim „Poligonie” wychowanek Stomilu komentuje nie tylko zmagania III ligi, ale również o postawę Stomilu i „naszych” za granicą województwa.

- Podsumowanie weekendu zacznę chyba od Stomilu, bo chłopaki są teraz na ustach całej Polski i, ku zaskoczeniu wszystkich wokół, liderują w I-ligowej tabeli.

W weekend chłopaki zanotowali kolejne zwycięstwo. Może nie jakieś okazałe, ale na pewno nie przypadkowe. Do pełni szczęścia brakuje teraz chyba już tylko takiej boiskowej dominacji i ciągłej kontroli nad przebiegiem spotkania. Bo poza tym, trzeba przyznać, coś w tej drużynie jest i widać to na boisku.

Przez media przetoczyła się też fala komentarzy na temat sytuacji z Grześkiem Lechem pod koniec spotkania. Moim zdaniem ta cała „akcja” dodała smaczku niedzielnemu spotkaniu. Wbrew pozorom, to właśnie dla takich chwil większość z nas ogląda przecież piłkę nożną. To były emocje w czystej postaci i szkoda tylko, że w całej tej sytuacji mocno pogubił się sędzia. Za to gest Kozakiewicza w wykonaniu Grześka był godny samego mistrza! Śmieję się z tej sytuacji, bo ja na pewno „czerwieni” bym za to nie dał. Ale nie wiem, może się nie znam, może przepisy każą inaczej…

Zejdźmy niżej, czyli do III ligi, w której znowu odnieśliśmy pewne zwycięstwo. Tym razem 3:0 ograliśmy u siebie Warmię Grajewo i jesteśmy wiceliderem tabeli, depcząc po piętach Olimpii. Co tu się kryć: walczymy o II ligę i robi się w tej lidze naprawdę bardzo ciekawie. Jeśli nie o II, część drużyn będzie przecież zaciekle walczyć awans do nowej III ligi. To również duże wyzwanie i kilka drużyn zaskakuje mocno na plus.

Takim zaskoczeniem jest na pewno Rominta Gołdap, która bez jakichś wielkich wzmocnień punktuje niemal w każdym meczu, a w tej kolejce niemal ograła bardzo dobrze radzący sobie Huragan.

Przy naszym meczu nie da się nie wspomnieć o zamieszkach na trybunach, ale muszę przyznać, że bardziej zwróciłem na to wszystko uwagę dopiero po meczu. O tym, co działo się na trybunach, opowiedziała mi potem Sylwia (dziewczyna Krzyśka – red.), która była akurat na stadionie i przyglądała się temu całemu zamieszaniu. Szczerze mówiąc, cała ta sytuacja była dla wszystkich bardzo dużym zaskoczeniem. Nikt nie był przygotowany na przyjazd gości i działacze z Ostródy byli naprawdę mocno zafrapowani. Ja na III-ligowych stadionach jeszcze czegoś takiego nie widziałem. I mam nadzieję, że za często oglądać nie będę, bo cała akcja była głupia i niepotrzebna. Mam nadzieję, że obędzie się bez kar dla Sokoła, bo moim zdaniem działacze z Ostródy tutaj nie zawinili.

Na koniec jeszcze taki miły akcencik z dalekiego kraju, czyli bramka „Mierzeja”. „Mierzej” pochwalił się tym trafieniem na Twitterze, gdzie robi się coraz aktywniejszy, a zaraz potem zauważył, pół żartem pół serio, że znowu nie dostał powołania na kadrę. A ja uważam, że powinien zostać ponownie sprawdzony. Myślę, że poziomu sportowego na Bliskim Wschodzie Adrian nie obniżył.

A! No i jak już mówię o „Mierzeju”, to warto wspomnieć i „Gikim”, który wędruje po świecie i tydzień temu podpisał kontrakt z klubem z Arabii Saudyjskiej. To już jego czwarty kraj poza Polską, w którym będzie grać w piłkę. I bardzo dobrze, niech sobie chłopak zarobi.

Notował PG

Komentarze

 1. woszczelak 2015-09-27 17:19:29 (host-***-***-***-***.elk.mm.pl) #54114 0:0 zgłoś

  to ja jestem woszczelak, niech żadne leony się nie podszywają , mówiłem , że Rominta będzie żałować wyboru trenera- już narzekają , a będzie jeszcze gorzej, kasa misiu,kasa

 2. LEON 2015-09-27 14:57:39 (dlv***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #54107 0:0 zgłoś

  to jak można poznać że to woszczelak,który jego nick jest prawdziwy a który nie,ten taki oficjalny

 3. al 2015-09-23 22:25:07 (user-***-***-***-***.play-internet.pl) #54020 0:0 zgłoś

  to woszczelak który tysięczny nick wymyślił, tak siebie się wstydzi; nie tylko on sam, cały Ełk faceta się wstydzi

 4. leon 2015-09-22 16:18:55 (vpn.eurocash.pl) #53992 0:0 zgłoś

  Leon jest tylko jeden ,proszę sie nie podszywac pod leona ks Huragan

 5. leon 2015-09-22 09:21:46 (host-***-***-***-***.elk.mm.pl) #53985 0:0 zgłoś

  no jak można Sokoła ukarać ???? przecież to biedne przedszkolaki i oni nie wiedzieli, oni pierwszy raz w życiu mecz organizowali.......ukarać Warmię bo to ona wszystkiemu winna , a kierownika Warmii do komunii nie dopuścić bo ponoć coś obiecał ......ale jaja, ale jaja , ale jaja......normalne przedszkole-fakt,

 6. kara 2015-09-22 08:21:27 (ibj***.internetdsl.tpnet.pl) #53980 0:0 zgłoś

  Ja się zastanawiam czy sokół powinien ponieść karę za brak właściwego zabezpieczenia. Wszak organizator ponosi odpowiedzialność za porządek i ochronę a tu zawiodło owe bezpieczeństwo. Czy to zostanie wyjaśnione ?

 7. Zbigniew Boniek 2015-09-22 08:04:08 (user-***-***-***-***.play-internet.pl) #53979 0:0 zgłoś

  Nie uważacie, że Krzysiu jest bardzo podobny do mnie?:D

 8. luis 2015-09-22 07:25:38 (***.net-ols.msitelekom.pl) #53978 0:0 zgłoś

  Najbardziej nierówny napastnik jakiego widziałem, jedna runda superancka, żeby później obniżać loty i tak od wielu lat w kazdym klubie w którym gra.

 9. Kibol 2015-09-22 06:39:25 (acdi***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #53976 0:0 zgłoś

  Mazurowi Pisz zamkneli stadion dla kibiców, a tu znowu zamiotą pod dywan.Kto bogatemu zabroni?A dla Lecha daj nagrodę.

Dodaj swój komentarz

           
###### #  # #  # 
#   #  # ## ## 
##### #  # # ## # 
#   #  # #  # 
#   #  # #  # 
#    #### #  #