forBet promocja

Opinia - III liga - IV liga

Poligon. „Poligon”, czyli komentarze ligowców

2015-08-11 23:41:04 Krzysztof Piwiszkis, Paweł Podhorodeki, Krystian Słowicki, Kamil Graczyk, Tęcza Biskupiec, Kamil Chyczewski, Huragan Morąg, Sokół Ostróda, MKS Korsze

Kamil Graczyk. Fot. Michał Kalinowski

Kamil Graczyk. Fot. Michał Kalinowski

„Poligon” – tak nazwaliśmy sobie roboczo nowy, poligowy cykl. W praktyce „Poligon” będzie zbiorem wypowiedzi, opinii i komentarzy piłkarzy, trenerów oraz działaczy i byłych piłkarzy na temat ich meczów, meczów ich rywali i ruchach w całej lidze. A oto i debiut:

 • Kamil Graczyk (Olimpia Elbląg) o pewnej wygranej Olimpii i celach na sezon:

- Mecz z Działdowem był zdecydowanie pod nasze dyktando. Kontrolowaliśmy mecz i przy większej skuteczności mogliśmy wygrać zdecydowanie wyżej.

W tej kolejce zgodnie wygrywali faworyci i nikt nie zgubił punktów.

My w tym sezonie chcemy sie zrehabilitować za poprzedni sezon, kiedy to nie zrobiliśmy awansu. W tym sezonie chcemy koniecznie awansować, ale to nie będzie łatwe, bo dużo drużyn sie wzmocniło i to będzie cięższy sezon niż poprzedni.

 

 • Krystian Słowicki (pomocnik Sokoła Ostróda) o starciu z MKS Kosze i hitowym starciu z Finishparkietem:

- Jadąc na mecz do Korsz wiedzieliśmy, że jest to trudny teren m.in. dlatego że murawa stadionu w Korszach słabo nadaje się do gry w piłkę. Wiedzieliśmy, że trzeba będzie zostawić tam kawał zdrowia. Pogoda również nie rozpieszczała. Szybko strzelona bramka, i jeszcze szybsza odpowiedź gospodarzy. Na szczęście jeszcze przed przerwą udało się nam objąć prowadzenie.

Druga połowa to już tylko formalność, chociaż prawie pół godziny graliśmy w osłabieniu, w końcówce dołożyliśmy kolejną bramkę, trzy punkty wróciły do Ostródy.

Jesteśmy gotowi na kolejny, ważny mecz w Nowym Mieście

 

 • Krzysztof Piwiszkis (kapitan MKS Korsze) o małym falstarcie z Sokołem:

- Wydaje mi się, że na tle tak silnego przeciwnika, jakim jest Sokół, wypadliśmy dość dobrze. Z takimi rywalami należy minimalizować ilość błędów, a nam dziś przytrafiło się kilka prostych pomyłek, po których straciliśmy dwie bramki.

Drugą połowę zaczęliśmy mocno i szkoda tylko, że nie udało nam się zdobyć drugiej bramki, która wisiała w powietrzu.

Paradoksalnie wydaje mi się, że czerwona kartka dla Sędrowskiego bardziej nam zaszkodziła niż pomogła. Tym meczem pokazaliśmy jednak, że nie będziemy chłopcami do bicia. A Sokołowi życzymy lotu do II ligi!

 

 • Paweł Podhorodecki (obrońca Huraganu Morąg) o zwycięskim starciu z Jagiellonią II, wygranym rzutem na taśmę:

- Przystąpiliśmy do spotkania mocno zmotywowani, z jasnym planem na grę. Plan zakładał szybką dominację przeciwnika, co udało się osiągnąć. Stworzyliśmy wiele dogodnych sytuacji do strzelenia bramki, jednak udało się wykorzystać dosłownie ostatnią z nich.

Uważam, że pokazaliśmy siłę charakteru walcząc o zwycięstwo do ostatnich minut, na wysokim tempie, w mocno niesprzyjających warunkach pogodowych.

 

 • Kamil Chyczewski (kapitan Tęczy Biskupiec) o pogromie w derbach z Pisą:

- Kluczem przy tej tropikalnej pogodzie była odpowiednia koncentracja, zaangażowanie i agresja. Po wyjściu na prowadzenie poszliśmy za ciosem i do przerwy pewnie prowadzaliśmy 4:0. Druga połowa toczyła się w niższym tempie, a my staraliśmy kontrolować poczynania na boisku z tego powodu sytuacji stworzyliśmy mniej i padła tylko jedna bramka.

Jako beniaminek mamy tą przewagę, że jesteśmy wielką zagadką dla reszty drużyn. Awansowaliśmy rzutem na taśmę do IV ligi objętej w tym roku reorganizacją, na dodatek w krótkiej przerwie między rozgrywkami przyszedł do nas nowy trener, który miał nie lada zadanie poznać drużynę i wdrożyć swój pomysł na grę. Uczestniczy się w rozgrywkach, aby je po prostu wygrać o co walczy zapewne każda drużyna. My po prostu skupiamy się na każdy kolejnym meczu na każdym kolejnym treningu, a efekt tej pracy zobaczymy w tabeli na koniec sezonu. Oczywiście chcielibyśmy aby nas omijały kontuzje i typowe amatorskie bolączki bo to są główni hamulcowi w niższych ligach. Minizgrupowanie we Władysławowie było moim zdaniem strzałem w dziesiątkę, niby krótki okres, niby tuż przed ligą, ale nawet te parę dni wpłynęło na integrację i zgranie drużyny w postaci choćby wspólnych posiłków, wyjść nad morze czy zwykłego przebywania ze sobą. Otoczenie złożone z reprezentantów różnych dyscyplin oraz możliwość korzystania z wysokiej jakości infrastruktury dało namiastkę poziomu nieosiągalnego w codziennym życiu dla beniaminka IV ligi. Ciekawostką może być, że nasza pierwsza jednostka treningowa miała miejsce w czasie najgorętszych godzin, dlatego chyba pod względem aklimatyzacji w upalanych warunkach jesteśmy najlepiej przygotowani w lidze.

Rys, PG, Raf

Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

          
#  # #  # ##### 
## ## # # #  # 
# ## #  #  ##### 
#  #  #  #  # 
#  #  #  #  # 
#  #  #  #####