forBet promocja

Opinia - Inne - Reprezentacja

Łączy nas piłka. Aby na pewno?

2015-06-12 14:23:46 Reprezentacja Polski, Polska, reprezentacja, niższe ligi, terminy, WMZPN

Mecze reprezentacji niejednokrotnie kolidują ze spotkaniami w niższych ligach. Fot. pzpn.pl

Mecze reprezentacji niejednokrotnie kolidują ze spotkaniami w niższych ligach. Fot. pzpn.pl

Łączy nas piłka – tym hasłem reklamuje się PZPN, reklamuje się także piłkarska kadra. W Warszawie wszyscy mówią, że jest ok, że nowa władza, świetna atmosfera i ogólna sielanka. I ok, faktycznie coś drgnęło, a czasy wesołego lata minęły bezpowrotnie. Ale czy wszędzie jest tak różowo?

Oto bowiem PZPN zupełnie nie próbuje sprzedać swojego najważniejszego produktu – reprezentacji – bardzo istotnej i, jeśli wierzyć portalowi ŁNP, licznej grupie odbiorców. No bo który kibic nie próbuje sam zakładać korków i grać w piłkę na orliku. Grają pewnie wszyscy. Jasne,m wychodzi to jednemu lepiej, innym gorzej, ale część tych kibiców trafia do klubów amatorskich i gra. I co się okazuje? Że zamiast na reprę – czy to przed TV czy na stadion – jedzie się do mniejszej lub większej mieściny i klepie w piłkę z rywalami tak samo wkurzonymi na datę meczu jak i Ty.

Gdzie sens, gdzie logika? Przecież naturalną rzeczą powinno być dostosowanie terminarza okręgówki pod mecze kadry. Znamy termin repry? Ok, grają w sobotę więc dajemy wszystkie mecze na niedzielę. To służy i reprezentacji, i zawodnikom niskich lig i samym klubom, które robią wiele, by zachęcić miejscowych do pójścia na stadion. A typowy pan Janusz w sobotę zamiast na mecz swoich, siądzie z browarkiem przed telewizją, by ponarzekać na Lewandowskiego. Jestem o tym przekonany.

Każdy klub może zmienić sobie datę – ok, ale to wiąże się z pismami i innymi takimi rzeczami, masą formalności. Odgórny przykaz byłby w tej sytuacji dużo lepszy. Rada więc dla naszego olsztyńskiego związku – pomyślcie o tym następnym razem, bo taki konflikt na rękę nie jest nikomu.

A jak powinno wyglądać żywienie piłkarza dowiecie się na https://www.dietetykwszczecinie.pl/blog/dieta-dla-pilkarza-czyli-co-jesc-bedac-pilkarzem.html

Andrzej Adamiak

Komentarze

 1. Oj 2:0 2015-06-13 20:33:23 (host-***-***-***-***.olsztyn.mm.pl) #52173 0:0 zgłoś

  Wystarczy poczytać regulamin. Terminy meczów ustala WMZPN a skorygować je (przesunąć godzinę czy datę, w określonych ramach czasowych) przed rozpoczęciem ligi można było to zrobić bez żadnych zbędnych formalności. Cześć drużyn to zrobiło, CI co nie niech mają pretensje do osób odpowiedzialnych w klubach za te sprawy

 2. kibic 2015-06-13 10:56:14 (***-***-***-***.adsl.inetia.pl) #52148 0:0 zgłoś

  A ja co sobotę na balety chodzę i weź tu człowieku żyj.

 3. biedronka 2015-06-13 08:55:56 (aaxx***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #52144 0:0 zgłoś

  Hej, Adamiak nie powołali cię z Adamiakową i żal dupę ściska co?

 4. Ozpn 2015-06-12 20:59:31 (agif***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #52137 0:0 zgłoś

  Niech się jeszcze LZS -zbuntują Malkontent.....

Dodaj swój komentarz

        
#  # #   # 
#  # #   # 
####  #   # 
# #  #   # 
#  # # #  # 
#  # # ####