forBet promocja

Opinia - III liga

ping-pong dwadozera.pl: Beniaminek czy "beniaminek"?

2014-08-08 23:53:40 Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie, Zbigniew Dąrbowski, Piotr Zajączkowski

Grafika zdobiąca nową, publicystyczną rubrykę dwadozera.pl. Rys. Paju

Grafika zdobiąca nową, publicystyczną rubrykę dwadozera.pl. Rys. Paju

Z okazji startu warmińsko-mazursko-podlaskiej III ligi startujemy na dwadozera z nową rubryką. Co jakiś czas, przynajmniej raz w miesiącu, w dziale "Opinie" będzie się pojawiać "ping-pong dwadozera.pl", czyli rozmowa dwóch redaktorów serwisu na dany temat.

 

Piotr Gajewski: Na początek bierzemy mocny temat, który budzi mnóstwo emocji. Więcej niż zbrojenia Sokoła czy japoński trener Concordii Elbląg. Chodzi mi o start w III-ligowych rozgrywkach Finishparkietu Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie. Wiem, że, delikatnie mówiąc, nie jesteś stronnikiem szybkiego "awansu" drużyny Piotra Zajączkowskiego.

Rafał Dąbrowski: Masz rację. Drwęca zajęła w IV lidze trzecie miejsce, niepremiowane awansem do wyższej klasy rozgrywkowej. Rominta i Olimpia promocję wywalczyły "zgodnie ze sztuką", okazując się w przekroju lepsze od drużyny Zygmunta Dąbrowskiego (nie oszukujmy się, wiadomo, kto gra w Nowym Mieście pierwsze skrzypce). Nie udało się na papierze - trzeba było kombinować, bo nie po to zimą poszła kupa kasy, żeby "lać wszystkich po 5:0 w IV lidze". W samej akcji połączenia się z Barkasem pozostaje dużo niewiadomych, ale moim zdaniem miejsce po wycofującej się z rozgrywek drużynie z Tolkmicka powinien zająć któryś ze spadkowiczów. Czy gdyby problemy finansowe miał Stomil i zostałby przejęty przez firmę z Nowego Miasta, to byłbyś zachwycony jego grą pod szyldem Finishparkietu? Takie zagrywki są niezgodne z duchem sportu.

PG: Lepiej byłoby pokopać się jeszcze rok w IV lidze?

Raf: Byłoby to na pewno bardziej fair. Fair wobec wszystkich - zawodników, kibiców, a przede wszystkim drużyn, które co roku walczą o jak najwyższe cele, awansują, spadają - w sportowej rywalizacji. Powtórzę raz jeszcze - Drwęca swoją postawą w ubiegłym sezonie nie zasłużyła na III ligę. To nie było wejście kosztem lidera czy wicelidera, który zrezygnował z awansu, tylko kupienie sobie prawa gry w wyższej klasie rozgrywkowej. Naprawdę uważasz, że Drwęca, klub z długą tradycją, kibicami i fajną przeszłością powinna pisać sobie kolejną kartę historii, która może być, delikatnie mówiąc, odczytywana niejednoznacznie?

PG: Smród będzie się ciągnąć... Myślę, że na wyższym poziomie by do tego nie doszło. A nawet nie - "by nie doszło", tylko nie doszło. Mam na myśli Flotę i Stal Rzeszów. Ostatecznie klub został w Świnoujściu. Szczerze mówiąc, ja też nie do końca rozumiem po co Dąbrowskiemu takie wejście do III ligi. Może to kwestia tej wielkiej ochoty na II ligę, o której mówił, wracając do Drwęcy? To wiele by tłumaczyło, choć oczywiście nie usprawiedliwiałoby zabicia "ducha sportu", o którym mówiłeś.

Raf: Myślisz, że Drwęca awansuje do II ligi w najbliższym sezonie? Mocna liga, potem baraż...

PG: Może. Paczkę ma naprawdę mocną, trenera wyjątkowo ogarniętego... Warunki do treningów znakomite. Są argumenty. Choć liga rzeczywiście będzie w tym roku wyjątkowo silna!

Raf: Piotr Zajączkowski da radę poskładać drużynę, która została przecież przemeblowana jak chyba nigdy wcześniej? Ja uważam, że Drwęca nie ma wcale "paczki", ma wielu bardzo dobrych piłkarzy z przeszłością w wyższych ligach, ale do miana "paczki" im jeszcze daleko.

PG: No pewnie, to pokaże liga. Ale "Zając" już wiosną pokazał, że potrafi składać klocki bardzo szybko. Jednak ta Drwęca grała w drugiej części sezonu bardzo dobrze. Bo jednego Dąbrowskiemu odmówić nie można: buduje drużynę na skróty, ale z pasją. Przecież on ładuje w to wszystko kasę nie dla interesu, ale dla "funu". Tak mi się przynajmniej wydaje...

Raf: Warto jednak pamiętać, jak skończyła się poprzednia przygoda Zygmunta Dąbrowskiego z Drwęcą... Nie sądzisz, że traktuje zespół jak swego rodzaju zabawkę, którą, gdy mu się znudzi, można wyrzucić w kąt i o niej zapomnieć?

PG: Trochę tak, ale mam wrażenie, że jakąś tam lekcję ma za sobą. W sumie mam taką nadzieję, bo jednak fajnie, gdyby powstała na Warmii i Mazurach jakaś ekipa zdolna do walki poza regionem. W tym sezonie będziemy mieć kuriozalną sytuację, bo na szczeblu centralnym będzie tylko Stomil. W sumie... nie pamiętam takiej sytuacji. Zawsze był Jeziorak, Olimpia, ostatnio Concordia, wcześniej właśnie Drwęca. Jedyny plus obecnej sytuacji to silna III liga. Będzie naprawdę ciekawie! Naprawdę nie wierzysz w Drwęcę?

Atak Miller-Piceluk to atak na II ligę.

Raf: Wiesz dobrze, że nazwiska nie grają. Wiele zależy od atmosfery, zgrania, motywacji (nie tylko finansowej), trenera. Czy się nauczył - to się okaże. Dziś Drwęca to Zygmunt Dąbrowski i od jego decyzji (żeby nie powiedzieć widzimisię) zależy jej przyszłość. Przyszłość, która, choć wygląda dziś obiecująco, zbudowana jest na chwiejnych fundamentach.

Drwęca w tym sezonie namiesza, ale w innych miejscach województwa też "nie śpią". Nie uważam wcale nowomieszczan za faworyta nadchodzących rozgrywek.

A co sądzisz o ko(s)micznych pieniądzach, które dostają piłkarze Drwęcy? Potwierdzenia przelewu pewnie nikt nie pokaże, ale dobrze wiesz, że chłopakom z Nowego Miasta płaci się 4,5 razy tyle, ile na przykład w Ostródzie.

Jak taki gość, który, załóżmy, odpadnie po rundzie jesiennej, będzie miał się znowu przestawić na granie "za frytki", które dominuje w III lidze?

PG: Z jednej strony - na III ligę to na pewno kwoty astronomiczne. Ale... na naszą III ligę. Dobrze wiesz, że w Nadwiślanie Góra, z którym rywalizował Sokół w barażach, goście zarabiali jak w I lidze. Wiadomo, same pieniądze nie grają, ale... nie da się ukryć, że chcąc przyciągnąć czołowych graczy z regionu, trzeba wyłożyć pęgę na stół. Dąbrowski ma, to płaci. Staram się do kieszeni za mocno nie zaglądać.

I powiem Ci, że, mimo wszystko, ja w ten projekt wierzę. Tylko naprawdę nie rozumiem, dlaczego nie można było rok poczekać. Ta promocja Drwęcy poprzez przejęcie Barkasa to naprawdę potężny kwas, który będzie się ciągnąć za klubem latami.

Raf: Okej, tu się z Tobą zgodzę - jeśli chce się walczyć o wyższe cele - "hajs musi się zgadzać". Jak ktoś ma, to niech daje, jak komuś dają - niech bierze. Jego sprawa. Ale przykładów na to, że wpompowywanie horrendalnie dużych pieniędzy w zawodników i klub (całkowicie nielogiczne w porównaniu do umiejętności czy klasy rozgrywkowej) kończy się dużymi przykrościami jest sporo. Jak będzie w przypadku Drwęcy? Tego nie wiem, ale mam czutkę, że jak entuzjazm niespodziewanie przyszedł, tak niespodziewanie może go zabraknąć.

 

Komentarze

 1. Sidneyjem 2015-10-07 17:50:51 (c-***-***-***-***.ip***.frootvpn.com) #54353 0:0 zgłoś

  Studies in view site rats suggest that lisinopril goes across the blood-brain barrier improperly. A number of dosages of lisinopril in rats do not lead to buildup in any sort of cells. After one year, an increase in lustrous spine BMD in the risedronate team as compared to the sugar pill group was observed. Therapy with risedronate did not result in a reduction in the danger of fracture in pediatric individuals with osteogenesis imperfecta. In Actonel-treated subjects, no mineralization flaws were noted in paired bone tissue biopsy specimens phenergan obtained at standard as well as month 12. Acquire emergency medical aid if you have any one of these indications of an allergy to Vytorin: hives; difficulty breathing; swelling of your face, albuterol lips, tongue, or neck. Clomid has been stated to trigger visual adverse effects, such as obscured vision. If this disorder intensifies or persists during your procedure talk to your doctor for more information regarding possible alternatives. Opposite results are generally moderate and could differ from individual to phenergan person. The clinician should, nonetheless, understand the probability of emergent buy vermox signs and symptoms of serotonin syndrome with such usage (view WARNINGS). This is not a total list of clomid negative effects and also others could happen. There is no specific antidote. Therapy is supportive to preserve hydration, electrolyte balance, vardenafil hcl and essential functions. This is a chance for you to ensure every time you shop online it costses you less and less, and all you have to do is choose a credibled nexium online drug store from the comparison web page we are providing. You could take Acyclovir with lasix some meals or without for the entire period prescribed, also if your initial symptoms improve right after you have actually started the therapy.

 2. do redakcji 2015-06-11 23:53:20 (public***.cdma.centertel.pl) #52131 0:0 zgłoś

  Co jakiś czas, przynajmniej raz w miesiącu, w dziale "Opinie" będzie się pojawiać "ping-pong dwadozera.pl" liga zakonczona i co ? no i znowu u was lipa zapalem, zaczynacie cos a nie dokanczacie ile razy to juz bylo ? :))

 3. Jon 2015-01-12 17:00:04 (ip-***-***-***-***.eltronik.net.pl) #49871 0:0 zgłoś

  nowa rubryka - w ciągu 5 mcy jeden artykuł :)))) Macie racje na ping pongu się nie znacie

 4. @obserwator 2014-10-09 14:29:36 (public***.cdma.centertel.pl) #48521 0:0 zgłoś

  przeciez te redaktorki to pajace, tutaj zawsze bylo ze cos zaczynali a nie dokanczali

 5. Obserwator 2014-10-09 13:23:51 (gaw***.internetdsl.tpnet.pl) #48520 0:0 zgłoś

  " Co jakiś czas, przynajmniej raz w miesiącu, w dziale "Opinie" będzie się pojawiać "ping-pong dwadozera.pl", czyli rozmowa dwóch redaktorów serwisu na dany temat." i co chodziło? o przywalenie Drwęcy......Leci już 3 ci miesiąc a artykuł ukazał się jeden. Rzeczywiście przynajmniej raz w miesiącu. Proponuję piłkarski ping -pong na temat: "Być działaczem-spikerem czy jednak niezależnym dziennikarzem" Żenua

 6. mateo 2014-09-11 12:04:24 (ip-***-***-***-***.eltronik.net.pl) #47878 0:0 zgłoś

  Nie ma jak to argument z innej beczki :D Swoją drogą nas też wiele razy zrobili w ch... przez kupowanie meczy i zostało to udowodnione i też mają wyroki. Można się tak licytować, ale nie widzę w tym większego sensu.

 7. mks 2014-09-10 19:58:57 (***-***-***-***.adsl.inetia.pl) #47836 0:0 zgłoś

  Tu raczej nie chodzi o to, że komuś żal dupę ściska, tylko, że gość w wywiadzie mówił co innego, a co innego już robił. Ponadto to, że ktoś ma pieniądze to nie oznacza, że słoma z butów mu się nie sypie. A o uczciwości Pana Sponsora mogą tylko świadczyć protokoły z rozpraw sądowych i fakt dobrowolnego poddania się karze. A że historia lubi się powtarzać... już raz w NML budował ten Pan wielki zespół ;-)

 8. mateo 2014-09-10 18:37:30 (ip-***-***-***-***.eltronik.net.pl) #47827 0:0 zgłoś

  A wam się nie da wytłumaczyć, że piłką i tak już dawno rządzą pieniądze. Teraz bez żadnych sponsorów obojętnie jaki klub mógłby co najwyżej grać w lidze okręgowej, ale i tam już ciężko. Równie dobrze można było poczekać ten rok, zrobić skład taki, żeby awansować normalnie do 3 ligi, bo to nie byłby problem ale po co tłuc się jeszcze rok po 4 lidze jak jest taka okazja? Mówisz gdyby kupczyli w taki sposób. To jest sposób całkowicie legalny, uważam, że dużo gorzej jak ktoś kupuje mecze nielegalnie :D A jak się to nie podoba to pretensje to PZPNu, że pozwalają na to, bo mogą przecież zmienić przepisy. Dużo było takich przypadków fuzji na różnych szczeblach. Pamiętam jak Drwęca była w II lidze (ówczesne zaplecze ekstraklasy) to Zawisza Bydgoszcz wykupił kujawiak i to w połowie sezonu! Zawisza grał po prostu druga rundę sezonu z dorobkiem punktowym Kujawiaka i jakoś nikt się nie sadził i był spokój. No ale oczywiście w naszym biednym województwie to zaraz wielka afera bo żal dupę ściska z zazdrości :D

 9. Znicz 2014-09-10 15:43:42 (ey***.internetdsl.tpnet.pl) #47820 0:0 zgłoś

  Jesli piszesz gamoniu o Piotrku to oddajcie mu za to co kiedyś grał w Drwęcy wam się nie da wytłumaczyć że sportowo nie zasłużyliście na awans bo nie zajeliście miejsca w pierwszej dwójce, kupiliście długi Barkasa a szkoda że uratowano ludzi z Tolkmicka może to by była nauczka dla innych działaczy by nie szastali kasą i prowadzili kluby ponad stan. To jest za proste wziąć biznesmena za kieszeń i kupić inną drużynę z miejscem, uwierz mi że ja byłbym przeciwko takiej decyzji swego klubu wraz z kolegami poszedłbym na zarząd i napluł im w twarz gdyby kupczyli w taki sposób! Ta cała fuzja jest obrazą piłki nożnej, tylko głupiec się nie cieszy że powstają mocne kluby w regionie ale nie tą drogą! Jestem w stanie zrozmieć fuzje w obrębie miasta jak zrobiła Olimpia Elbląg ale nie takie coś!

 10. mateo 2014-09-10 14:34:57 (ip-***-***-***-***.eltronik.net.pl) #47816 0:0 zgłoś

  Panie Rafale oczywiście każdy może wyrażać swoją opinie jeśli nie obraża ona nikogo itd. Ale polecam najpierw trochę się dowiedzieć o sytuacji, o której chce się wypowiedzieć tym bardziej jeżeli jest się redaktorem. Tyle. a o reszcie i całej sytuacji, której pisałem we wcześniejszym komentarzy już nie będę się powtarzał... Drwęca pokaże sportowo, że zasługuje na III ligą i tyle. Dzisiaj gramy z Olimpią Elbląg jeśli wygramy być może sportowo wejdziemy nawet do drugiej ligi. Jeśli ktoś będzie mówił nadal, że to niesportowe bo piłkarze są kupieni to w takim razie niech Sokół odda wychowanka Drwęcy Piotrka Piceluka, który chyba tam jest za pieniądze no nie? Oczywiście życzę Mu sukcesów w Sokole. Pozdrawiam

 11. olsztyn 2014-09-10 10:54:13 (***.***.***.***) #47806 0:0 zgłoś

  Raf - nie daj sie! Jestes jedyny na tym portalu, ktory nie bal sie wprost napisac, co mysli o tym bur...balaganie w nowym. Jak kibice moga chodzic tam na mecze, patrzec sobie w lustra... Heniek, ogarnij sie!

 12. luis 2014-09-10 10:49:55 (emx***.internetdsl.tpnet.pl) #47805 0:0 zgłoś

  Heniu takich leszczy straszących sądem to ja znam i mam z nich niezłą bekę, a weź powiedz mi Heniek z jakiego paragrafu chcesz zobaczyć na sali Pana Rafała? 90% województwa ma taka sama opinię na temat tego połączenie/fuzji czy jak to nazwac.

 13. mks 2014-09-10 10:03:24 (***.***.***.***.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl) #47802 0:0 zgłoś

  Pan z NML obyty z salą sądową i prawomocnymi wyrokami. Nieprawdaż?

 14. Rafał Dąbrowski 2014-09-10 00:21:44 (abyt***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #47796 0:0 zgłoś

  Panie Henryku (o ile to rzeczywiście Pan) - zaprezentowałem tutaj swoją opinię, z którą nie każdy musi się zgodzić. Ze swojego ojca jestem dumny. I na tym ten, całkowicie nieelegancko rozpoczęty przez Pana, temat wypadałoby zakończyć. Zwolennikiem takich ludzi jak Zygmunt Dąbrowski w piłce nożnej nigdy nie będę, podobnie jak całkowicie niesportowych awansów do wyższych lig, który Drwęca zaprezentowała latem. Jeżeli uważa Pan, że za tę opinię warto podać mnie do sądu, to zachęcam do tego. Pozdrawiam

 15. Henryk 2014-09-09 12:22:59 (ip-***-***-***-***.eltronik.net.pl) #47774 0:0 zgłoś

  nazwisku Dąbrowski*

 16. Henryk 2014-09-09 12:20:58 (ip-***-***-***-***.eltronik.net.pl) #47773 0:0 zgłoś

  Niech Pan zajmie się lepiej swoim ojcem również o nazwizku Dąbrowskim, który musiał opuścić stanowisko burmistrza w Ostródzie a nie Drwęcą, o której Pan pisze złośliwe i nieobiektywnie, bo o ile pan nie skończy z tymi bzdurami to oddam pana do sądu. Pana znajomy Henryk z Nowego Miasta Lubawskiego

 17. mateo 2014-09-08 23:53:53 (ip-***-***-***-***.eltronik.net.pl) #47755 0:0 zgłoś

  Raf nie dość, że jako spiker na meczu podał złą informację i się nie poprawił to jeszcze to teraz pozostał nieświadomy... Drwęca zajęła w poprzednim sezonie 6 miejsce w IV lidze, słownie: SZÓSTE! a nie trzecie. Nie rozumiem o co całe zamieszanie, było wiele takich przypadków na różnych szczeblach, że drużyna po połączeniu z inną "awansowała", ale nie będę dawać przykładów, niech redaktorek i spiker raf sam poszpera bo nie ma żadnej wiedzy o niczym. Przede wszystkim Drwęca wcale nie połączyła się z barkasem i to nie jest fuzja! Tylko przejęcie sekcji piłkarskich to zupełnie co innego. Nie wiem po co Drwęca i Pan Dąbrowski mieliby czekać jeszcze rok i grać w IV skoro Barkas chciał się wycofać i sprzedać swoje sekcje piłkarskie i miejsce w 3 lidze, jest legalnie, pieniądze są i tyle. Co z tego, że pieniądze? Gdyby pieniądze nie grały to wszyscy powinni grać wychowankami za darmo taka jest prawda. Tylko Ostródzianin Redaktor Spiker zazdrości, że Drwęca ma takiego pasjonata, który chce wydawać swój majątek na swój klub i tyle. A to że będzie się ciągnął jakiś smród za klubem? Kto będzie pamiętał w 2 czy 1 lidze, że Drwęca przyspieszyła sobie awans z jakiejś śmiesznej IV ligi :D bądź co bądź legalnie. Oczywiście może się nie udać wejść nawet do drugiej ligi, ale naprawdę uważam, że robienie z tego tak wielkiej afery niby na lata to duża przesada.

 18. Raf co ty na takie statystyki? 2014-08-24 07:52:11 (ip-***-***-***-***.eltronik.net.pl) #47190 0:0 zgłoś

  statystyki z meczu Sokół - Drwęca: Statystyki Meczu : Sokół vs Drwęca 4 strzały celne 5 6 strzały niecelne 8 4 rzuty rożne 5 2 spalone 1 14 faule 10 2 żółte kartki 1 0 czerwone kartki 1 żal dupę ściska nadal

 19. xd 2014-08-21 14:31:45 (***.***.***.***) #47106 0:0 zgłoś

  PG widać w cos ma u Zygiego... Drweca? Bez szans na cokolwiek. Zawodnicy sami mowia, ze ciezko jest sie dogadac ze sponsorem... O ile nie bedzie kupowania meczow, to NML skonczy na 6-7 miejscu. Kasa sie zgadza, ale nie gra na boisku... Ciekawe co na to kibice, Drweca ma duzo dobrych ludzi, podoba sie im takie granie? Watpie, mi by sie nie podobalo...

 20. lysy79 2014-08-21 13:42:47 (vh***.internetdsl.tpnet.pl) #47105 0:0 zgłoś

  drwęca nie załapie się nawet na górną połówkę tabeli, a o awansie ???? niech zapomną, kto to wymyślił

 21. DO RAF 2014-08-18 13:25:30 (dpz***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #47053 0:0 zgłoś

  RAF, jaki Ty jesteś tępy. Ciągle w swojej odpowiedzi piszesz coś o Zygmuncie Dąbrowskim. Serio, dupa Cię aż tak boli? Czy dostałeś w Finiszu w morde i teraz ciśniesz? 'Wiele niewiadomych' Haha, nic nie wiesz o umowie, o tym o czym rozmawał Barkas z Drwęcą przy podczas łączenia się, ale piszesz, że wiele niewiadomych. Dlaczego tacy ludzie jak ten 20 paro letni osioł są w redakcji? ;-)

 22. ozos 2014-08-10 13:41:02 (public-gprs***.centertel.pl) #46867 0:0 zgłoś

  Jaki wynik Drwęcy? Hm....

 23. olimpijczyk 2014-08-09 15:26:35 (***.***.***.***.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl) #46800 0:0 zgłoś

  Racja. Rzecznik czy spiker nie moze udawac niiezaleznego dziennikarza. A swoja droga dobrze, ze Drweca jest w naszej lidze. Bedzie ciekawiej. No i buduja zespol na regionie. Chyba maja mniej ludzi spoza regionu niz Sokol.

 24. do poprzednika 2014-08-09 13:30:41 (ip-***-***-***-***.eltronik.net.pl) #46791 0:0 zgłoś

  czytaj chłopie ze zrozumieniem zdanie po zdaniu. Pozdro ps. Dziennikarz powinien być niezależny inaczej staje się rzecznikiem prasowym pewnej opcji., to tyle odnośnie wiadomej osoby. nie można dwom panom służyć. "Z kolei Radio Mazury poświęca klubowi audycje, w których o meczach opowiada Rafał Dąbrowski, nasz spiker stadionowy, który staje się dzięki temu tzw. rzecznikiem prasowym. Jeśli dwadozera.pl ma być polem uprawnym dla rzeczników prasowych czy spikerów wszystkich klubów w regionie to ok, ale wtedy pozwólcie wszystkim uprawiać PR na 2:0

 25. Słuchaj 1919 2014-08-09 13:22:17 (***.***.***.***) #46789 0:0 zgłoś

  Jesteś słabo zorientowany. Klub i stadion mają się dobrze, moje dziecko trenuje w Sokole i muszą biegać po orlikach i stadionie w środku miasta bo nawet boisko boczne na klubie jest zajęte. Także spokojnie obłozenie jest, do tego 100 metrów od stadionu powstaje hotel z prawdziwego zdarzenia, więc jeszcze bedzie wygodniej dla zgrupowań, nikt tu PR nie musi robić. Rafał jest za Ostródą bo z tego miasta pochodzi, więc nie widzę inaczej, nikt nie musi uwagi odwracać, bo chemy jak najlepiej wypaść w lidze to chyba normalne, gdyby powiedzieli, ze chcą zająć bezpieczne miejsce w tabeli na koniec sezonu, to bym więcej na mecz nie poszedł. Co do tego ze nie wyszło w pucharach, co nie wyszło, przecież zajeliśmy I miejsce w województwie a baraże, no cóż Nadwiślan był lepszy jak to w sporcie. Ochłoń synek i weź masć na wiadome miejsce

 26. 1919 2014-08-09 13:13:42 (ip-***-***-***-***.eltronik.net.pl) #46788 0:0 zgłoś

  Wg mnie presja na awans jest największa wbrew pozorom w Ostródzie. I ten cały nalot na Drwęcę ma na celu odciągnięcie uwagi od tego. Podrażnione ambicje - brak awansu do II ligi i w Pucharach, stadion wybudowany za kasę samorządu + unijną kasę - pod zgrupowanie przed "Euro" i figa z makiem, bo nikt nie przyjechał. Zapytam wprost - co łączy pana Raf z pierwszym inwestorem stadionu w Ostródzie? Czy cały ten PR nie ma na celu pokazanie światu, że reszta jest fe, a tylko Sokołowi się coś należy? Bo wtedy stadion będzie pełen i spełni cele jakie były stawiane przed jego budową

 27. On 2014-08-09 13:00:54 (ip-***-***-***-***.eltronik.net.pl) #46787 0:0 zgłoś

  @wsciekly borsuk, diabeł tkwi w szczegółach hahaha, pilnuj się, byś nie odszczekiwał tego co napisałes

 28. Wściekły Borsuk 2014-08-09 12:57:51 (***-***-***-***.adsl.inetia.pl) #46786 0:0 zgłoś

  @On:powiedz mi o gdzie niby kłamałem? chodzi ci o szatnię.Ja mam na to paru świadków więc nie wiem o co kaman :-)

 29. On 2014-08-09 12:49:30 (ip-***-***-***-***.eltronik.net.pl) #46784 0:0 zgłoś

  @wsciekły borsuk. Ty wiesz, ze za kłamstwo szerzone publicznie można odpowiadać przed sądem? Ping - pong stronniczy a red. Sokoli spiker nie był przygotowany. Drwęca zajęła proszę pana spikera Sokoła Ostróda miejsce piąte, ale zgodnie z prawem przyjęła sekcje piłkarskie Tolkmicka. Mnie taki awans tez może się nie podobać. Ale w piłce jak w zyciu psy szczekają karawana jedzie dalej: OKP Warmia i Mazury (jako duch Stomilu), Olimpia/Lechia Gdańsk, kolejne wcielenia IKS, IKP, KS znad jeziora (by uciec od faktur do zapłaty), z nowszych czasów Limanovia/Kolejarz .....życie. To różne odcienie piłkarskiej mapy Polski. I teraz slowo do P.Gajewskiego - czy na Warmii i Mazurach brakuje niezależnych (od klubów) ludzi gotowych pisać z pasją o piłce? A jeśli już chłopacy piszecie to przygotowujcie lepiej swoje artykuły. przykład z dziś - słowo kluczowe "ZBIGNIEW DĄRBOWSKI," kto to taki??? to tak samo jakby słowem kluczowym był "ROBERT DĄRBOWSKI" to tyle tytułem pozdrowień dla uczciwego i niezależnego (zwłaszcza od Sokoła) redaktora DĄBROWSKIEGO. Panie Rafale niech wygra lepszy, bez PR zawirowań.

 30. mks 2014-08-09 12:46:26 (***-***-***-***.adsl.inetia.pl) #46783 0:0 zgłoś

  Takie zdanie jak ma Raf ma większość kibiców których znam. Zabrakło tylko jasnego przekazu, że w piłkę zaczął się ponownie bawić gość, który został skazany prawomocnym wyrokiem za ustawianie meczów. I teraz znowu próbuje to robić tylko w bardziej cywilizowany sposób. Powinni zmienić nazwę na Łapówka-Drwęca.

 31. Putin 2014-08-09 12:06:45 (public***.cdma.centertel.pl) #46779 0:0 zgłoś

  smród Gajewski to będzie się za tobą ciągnął za tego Erwina Saka, chłopak prawdę pisał co się dzieje w Stomilu a ty go za to obrażałeś przy okazji liżąc dupę olsztyńskiemu klubowi, całości artykułu nie czytałem wygląda to tak jakbyście siedzieli przy piwie pod sklepem i jeden mądrzejszy od drugiego

 32. Wściekły Borsuk 2014-08-09 12:03:32 (***-***-***-***.adsl.inetia.pl) #46778 0:0 zgłoś

  @1919: Problem jest taki że nawet jakbyście płacili i 10 tyś to z Ostródy nikogo byście nie wyrwali mimo że prezio z trenerem byli co mecz w Ostródzie i mącili pod szatnią.Pieniądze to nie wszystko i przekonasz się o tym w nadchodzącym sezonie:-)

 33. 1919 2014-08-09 11:55:25 (ip-***-***-***-***.eltronik.net.pl) #46776 0:0 zgłoś

  ktoś tu się boi ekipy z NML i...bardzo dobrze. Artykuł pisany pod publikę. Owszem awans moze i jeden rok za szybko, ale zgodny z prawem. Jeśli człowieka z Ostródy boli, że w NML się za dużo zarabia, to prawdopodobnie kontekst jest taki: chłopacy z Ostródy wnioskowali o podniesieni e pensji. Zapytam wprost: dlaczego ten artykuł ukazał się akurat dziś i dlaczego ten cios wymierzony jest w Drwęcę. I trzecie pytanie - dlaczego rozmówcą jest człowiek związany z jednym z klubów zainteresowany czubem tabeli i konkurujący z Drwęcą? Drwęca zrobi swoje i to bez napinek.

 34. ... 2014-08-09 11:51:09 (ahi***.internetdsl.tpnet.pl) #46775 0:0 zgłoś

  drweca miala 5 msc a nie 3 ..

 35. asd 2014-08-09 11:12:28 (***.***.***.***) #46770 0:0 zgłoś

  Raf, masz u mnie dużego plusa za te chłodne i racjonalne zdanie o Drwęcy :)

 36. maxi 2014-08-09 11:09:59 (user-***-***-***-***.play-internet.pl) #46769 0:0 zgłoś

  Drewneca w 3 lidze to taki ulokowany produkt.wszystko jest na sprzedaz.

 37. Wściekły Borsuk 2014-08-09 09:26:32 (***-***-***-***.adsl.inetia.pl) #46765 0:0 zgłoś

  Fajny artykuł.Oby starczyło Wam chęci żeby kontynuować :-) A teraz moja skromna opinia. Zgadzam się że "trochę "nie ładny taki awans i pokazuje on tylko tyle że w klubie kuleje marketing a P Prezes jest w nim Panem i Władcą.Trochę to nie fajne bo przyszłość klubu zależy od jednej osoby.Co do kasy dla piłkarzy to powiem tyle: Nauczony doświadczeniem ostatnich baraży jestem zdania że jeśli chcesz grać wyżej to piłkarz musi grac a nie pracować.Żeby nie pracować to musi odpowiednio dostać z klubu bo w wielu przypadkach taki piłkarz ma rodzinę którą trzeba nakarmić.Treningu do gara nie włożysz..... Co do samej formy Drwęcy to na papierze są mocni tylko zobaczymy jak ta drużyna się zgra i jaka będzie atmosfera w szatnia.Wiadomo duża liczba dobrych graczy może prowadzić do kwasów w szatni.Jeden gra inny nie.Wszystko będzie zależeć od trenera.Czy Zajączkowski da radę to zlepić.....Obawiam się że może być kłopot. Co do ligi.Liga jest bardzo wyrównana i będzie można pogubić punkty wszędzie....Więc nie wróżył bym łatwego awansu.To że kadrowo Drwęca jest silna nie oznacza że nie zapłaci frycowego jak każdy beniaminek :-) Pozdrawiam i liczę na ciekawą ligę ale w zasadach fair-play. :-)

Dodaj swój komentarz

          
##### #  # #  # 
#  # # # #  # 
#  #  #  #  # 
#####  #  #  # 
#    #  # # 
#    #   ##