forBet promocja

Opinia

Prosto z Powiśla: Sparingi, transfery, Barkas

2014-02-24 20:04:34 Olimpia Elbląg, Concordia Elbląg, Barkas Tolkmicko

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Artur Szczepański

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Artur Szczepański

Sparingowo w Elblągu. Okres przygotowawczy charakteryzuje się częstymi wizytami na boisku przy ul Skrzydlatej. Na terenie kompleksu boisk treningowych, którego jest częścią (zazdrościł tego nawet trener Legii Warszawa z CLJ), rywalizują Olimpia i Concordia. Zespół trenera Adama Borosa nie wyjeżdża na mecze towarzyskie poza Elbląg. W przeciwieństwie do zespołu z Krakusa. Hiszpanie zmierzyli się z Lechią w Gdańsku i dzięki pięknej bramce byłego piłkarza Arki z resztą, zremisowali z silnym rywalem.

Trenerzy nowo budowanej potęgi z Gdańska chwalili zespół Concordii. Oprócz dodatkowych Japończyków skład wzmacniają Adrian Jastrzębski, Patryk Burzyński oraz Remigiusz Pawłowski. Trener Jesus Vicente Jimenez mówi, że zespół jest po tylu sesjach treningowy bardziej zgrany. Atmosfera w Concordii jest fajna. To chyba najlepsze słowo. Co więcej, nie kończą się transfery. Wydaje się, że oprócz zakontraktowanych dziesięciu zawodników będą kolejne ruchy kadrowe. Testowany jest Dawid Kubowicz były gracz Arki Gdynia. Widać, że dysponuje dużą siłą jednak musi popracować nad formą typowo piłkarską.

Oprócz niego Concordia zainteresowana jest Damianem Kostkowskim z Barkasu Tolkmicko. Klub, który z wielką pompą wchodził do III ligi teraz znalazł się w kryzysowej sytuacji. Jak słychać w kuluarowych rozmowach, piłkarze nie otrzymują na czas wynagrodzeń. Jak pisze "Dziennik Elbląski", przed rundą rewanżową zespół kilkanaście dni nie trenował. W najbliższym czasie mają być uregulowane sprawy finansowe, ale niesmak pozostanie...

Pod względem sportowym też nie ma szału. Dotychczas Barkas zagrał kilka sparingów. Przegrał z Concordia Elbląg, Olimpią Ossowo czy Polonią Pasłęk. Z klubem rozstało się kilku piłkarzy. Galeniewski, Konwa szukają klubów, Bogdanowicz  jak wiadomo w Concordii, Tomasz Sambor w Olimpii, Tomasz Wiercioch w Powiślu Dzierzgoń.  W Barkasie testowany jest Łukasz Nadolny, który mógłby wzmocnić zespół.

Dosyć tabunów testowanych graczy ma za to chyba sztab Olimpii, choć akurat współpraca z Legią to znakomita sprawa nie tylko dla Elbląga. W meczu z Polonią Gdańsk obserwowaliśmy wszystkich obecnie testowanych. Na obronie zagrał Maciej Prusinowski. W środkowej formacji Sokołowski. W ataku Bartłomiej Czarnecki i Christos Limperopoulos.  Ten ostatni, zawodnik z Grecji zaprezentował się całkiem przyzwoicie, jednak trener Adam Boros był innego zdania.

Wielkimi krokami zbliża się jednak prezentacja Olimpii przed piłkarską wiosną, więc powoli możemy podsumowywać zmiany kadrowe. Bramkarz Hieronim Zoch, obrońcy Tomasz Sambor i Patryk Oleksa oraz pomocnicy Radosław Stępień i Tomasz Sedlewski. Tak to w skrócie wygląda. Być może dojdą jeszcze młodzi gracze Legii i... to wszystko. Najlepiej z całego towarzystwa prezentował się chyba wychowanek zespołu z Iławy. Dość wspomnieć, że w sparingu z Gromem Nowy Staw Sedlewski zdobył trzy bramki.

Michał Libuda, PG (red.)

@libudamichal

Komentarze

 1. koman 2014-03-05 11:30:45 (manning***.torservers.net) #41642 0:0 zgłoś

  2 drużyny elbląskie polecą, zambrów tez. sokół albo start nie awansują i 7 drużyn leci z 3 ligi - niestety, przez tych drugoliwoych patałachów, dużo drużyn spadnie.

 2. Piotr 2014-03-04 22:46:28 (***e***d***.skybroadband.com) #41641 0:0 zgłoś

  Nie no tego nie da sie czytac. Moze warto poszukac kogos kto potrafi czytac.

 3. PG 2014-03-02 00:32:09 (host-***-***-***-***.olsztyn.mm.pl) #41604 0:0 zgłoś

  @HEHE: Gajewski szuka zawsze i wszędzie. Ale głównie sami się zgłaszają ;) Wystarczą dobre chęci i minimum umiejętności. Reszty nauczymy. Pozdrawiam.

 4. PG 2014-03-02 00:30:41 (host-***-***-***-***.olsztyn.mm.pl) #41603 0:0 zgłoś

  @E-G: Powiśle to nie kraina geograficzna, tylko obszar kulturowy - podobnie jak Warmia czy Mazury; Olimpia oczywiście wyjeżdżała poza Elbląg na różne sparingi, ale akurat w czasie, gdy powstawał tekst Michała, drużyna od dłuższego czasu trenowała i grała na obiektach w mieście. Pozdrowienia! ;)

 5. E-g 2014-03-01 20:12:52 (apn-***-***-***-***.dynamic.gprs.plus.pl) #41598 0:0 zgłoś

  O jakim Powiślu tych dwóch Einstainów pisze? Jak nie wiecie w jakiej krainie geograficznej leży Elbląg to do szkoły a nie za pisanie się bierzecie . Druga rzecz , to Olimpia wyjeżdżała poza Elbląg - matołki.

 6. hehe 2014-02-26 16:57:27 (public***.cdma.centertel.pl) #41565 0:0 zgłoś

  to Gajewski juz po twitterach szuka ludzi do portalu... ? xd

 7. kibic 2 2014-02-25 23:46:09 (abns***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #41561 0:0 zgłoś

  Z całym szacunkiem dla "chęci "autora - co to za wypociny?

 8. kibic 2014-02-25 15:57:31 (abtu***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #41556 0:0 zgłoś

  Barkas wznowił treningi hura.Do 21 lutego odpoczywali. Jest moc hehe. No Romek przeproś tych co kiedyś wygoniłeś. W porównaniu do tej ekipy to było coś-(sztab i zawodnicy). no i pare zł.

Dodaj swój komentarz

          
###### #  # ##### 
  #  # # #  # 
  #   #  ##### 
 #   #  #  # 
 #    #  #  # 
######  #  #####