News - II liga - Sparingi

OKS 1945 ogrywa Bałtyk trzeci raz w ciągu roku!

2011-02-19 15:24:33 OKS 1945 Olsztyn, Bałtyk Gdynia, Krzysztof Filipek

Kibice w Olsztynie nie mogą się nadziwić formie swoich ulubieńców! Podopieczni Zbigniewa Kaczmarka wygrali kolejny sparing. Tym razem pokonali 3:1 Bałtyk Gdynia.

Olsztynianie uporali się z Bałtykiem już po raz trzeci w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Za każdym razem mecze odbywały się w Gdyni, ale za każdym razem to goście schodzili z boiska z uśmiechami na ustach.

Rok temu na Stadionie Narodowym Rugby w Gdyni OKS ograł Bałtyk 1:0 w grze kontrolnej. Jeszcze lepiej było pół roku później w Pucharze Polski. OKS jechał do silnego Bałtyku jak na pożarcie, a tymczasem wygrał niespodziewanie 2:0.

Tym razem było podobnie. Gracze Zbigniewa Kaczmarka wygrali co prawda cztery ostatnie sparingi, ale tylko jeden z nich (z Elaną Toruń) grali z wymagającym rywalem. Gdynianie natomiast potyczkę z OKS potraktowali wyjątkowo prestiżowo. Chcieli się olsztynianom zrewanżować i odwołali nawet zaplanowany na czwartek mecz z Polonią Gdańsk.

Z planów gdynian wyszły jednak nici. Już po 14 minutach goście prowadzili 1:0 – bramkę głową po wrzutce z rzutu rożnego Jakuba Kowalskiego zdobył, będący w coraz lepszej formie, Paweł Alancewicz.

Drugi gol dla OKS padł tuż przed przerwą - również po strzale głową. Znowu wrzucał Kowalski (tym razem z wolnego), a w polu karnym najlepiej do główki wyskoczył Krzysztof Filipek, który w zimowych sparingach imponuje skutecznością.

- E tam… Znowu się udało i tyle – śmieje się zawodnik OKS. – Robię po prostu swoje. Zmiana systemu gry i pech kontuzjowanych kolegów otworzyły przede mną pewne furtki i staram się przekonać do siebie trenera. Odpukać, oby tak dalej! W ogóle dyspozycja całego zespołu jest chyba na dziś zadowalająca. Mam nadzieję, że uda nam się to utrzymać do startu ligi.

Gospodarzom udało się zdobyć bramkę kontaktową w 64 min., ale to było wszystko, na co było ich tego dnia stać. Bałtyk grał chaotycznie i niedokładnie.

- Zdecydowanie za dużo było u nich grania długą piłką od stoperów do napastników – uważa Filipek.

Kilka minut po trafieniu Dominika Lemanka wynik meczu na 3:1 akcją w swoim stylu ustalił Łukasz Suchocki, który wcześniej wygrał pojedynek z obrońcą.

Bałtyk Gdynia - OKS 1945 Olsztyn 1:3 (0:2)

0:1 - Paweł Alancewicz (14), 0:2 - Krzysztof Filipek (45), 1:2 – Lemanek (64), 1:3 - Łukasz Suchocki (70)

OKS 1945: Sak - Paweł Głowacki, Remisz (46 Koprucki), Baranowski, Bucholc - Renusz (46 Stefanowicz), Tunkiewicz, Alancewicz (46 Suchocki), Szaraniec, Kowalski (60 Piotr Głowacki) - Filipek (60 Alancewicz)

Bałtyk: (I połowa) - Matysiak - Łoziński, Benkowski, Martyniuk, Dettlaff - Kawa, Granosik, D. Grembocki, Drzymała - Kaszuba (14 Kudyba), Malicki; (II połowa) - Gostomski - Kowalkowski, Kiciński, Martyniuk, Król - Lilo, Lemanek, Michałek (75 Dettlaff), Łuczak - Kudyba, Malicki