Liga gra! - II liga

Wygrana Olimpii z rezerwami Lecha

2021-04-17 16:56:04 Olimpia Elbląg, Lech II Poznań

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. materiały klubowe.

Walcząca o utrzymanie w II lidze Olimpia Elbląg wygrała na własnym obiekcie z rezerwami Lecha Poznań 3:1. Dwie bramki strzelił Janusz Surdykowski a wynik ustalił wprowadzony kilka minut wcześniej, młodzieżowiec Oskar Kordykiewicz.

Lech przyjechał do Elbląga w silnym składzie, wzmocniony zawodnikami I zespołu. Elblążanie przeważali od początku spotkania, ale to goście pierwsi wyszli na prowadzenie.  Kilka minut później do remisu doprowadził Janusz Surdykowski, wykorzystując rzut karny podyktowany za zagranie ręką w polu karnym.

Olimpijczycy nie powiedzieli ostatniego słowa w tym spotkaniu. Od początku II połowy grali z animuszem i już w 51. minucie Surdykowski wyprowadził elblążan na prowadzenie, wykorzystując dobre dogranie Marcina Bawolika. Wynik ustalił w 69. minucie Oskar Kordykiewicz, dobijając strzał jednego z kolegów.

Kolejne spotkanie Olimpia zagra na wyjeździe. 24. kwietnia olimpijczycy zmierzą się w Polkowicach z liderem II ligi Górnikiem.

• Olimpia Elbląg - Lech II Poznań 3:1 (1:1)

0:1 - Karbownik (29), 1:1, 2:1 - Surdykowski (34 k, 51), 3:1 - Kordykiewicz (69).

Olimpia: Witan - Ressel (46 Sedlewski), Lewandowski, Sarnowski, Wenger - Jabłoński (65 Kordykiewicz), Bartlewski (78 Tkaczuk), Waniek, Krasa, Bawolik (78 Poliński) - Surdykowski