Krótko - Kobiety

Trzy minuty, dwie bramki i pierwsze zwycięstwo piłkarek Stomilu Visacom

2015-08-29 15:09:18 Ewa Biedrzycka, Karolina Pancek, Stomil Visacom Olsztyn, Dariusz Maleszewski, Polonia Poznań

Trzy minuty i podwójne ciosy w postaci bramek. Najpierw Ewa Biedrzycka (z prawej), a potem Karolina Pancek (z lewej) Fot. Paweł Piekutowski

W sobotę na olsztyńskich Dajtkach Stomil Visacom miał okazję do uzyskania pierwszych punktów w sezonie. Takie same cele miał rywal, Polonia Poznań. Poznanianki w inauguracyjnej kolejce zremisowały bezbramkowo z rezerwami Medyka Konin, lecz później wynik zweryfikowano jako walkower na korzyść Konina. Powodem była nieuprawniona zawodniczka. Olsztynianki za to chciały się zrehabilitować za porażkę 0:4 w Łodzi.

Spotkanie, które miało rozpocząć się o godzinie jedenastej rozpoczęło się z ponad półgodzinnym opóźnieniem, gdyż rywalki spóźniły się na mecz (oczywiście wcześniej trener Polonii powiadomił o ewentualnym spóźnieniu).

Pierwsza połowa przebiegła bez większych emocji. W czternastej minucie po podaniu Karoliny Pancek Paulina Babińczuk znalazła się w godonej sytuacji, lecz piłka po jej strzale poszybowała wysoko nad bramką. Optyczną przewagę miał Stomil, lecz strzały oddawane obydwie ekipy nie były zbyt groźne dla bramkarek.

W przerwie za Paulinę Babińczuk weszła Ewa Biedrzycka i jak się później okazało był to strzał w dziesiątkę. Dwie minuty po rozpoczęciu drugiej połowy Karolina Pancek ze środka z okolic szesnastego metra uderzyła mocno w prawy górny róg bramki Polonii. Piłka po jej strzale trafiła jednak w poprzeczkę. Kiedyś mówiono o "słynnym kwadransie Ruchu Chorzów", a dzisiaj mieliśmy nieco podobną sytuację, tyle, że bramki padły w odstępie trzech minut. W pięćdziesiątej pierwszej minucie wprowadzona na boisko Ewa Biedrzycka po podaniu Sandry Bukowskiej dała Stomilowi Visacom prowadzenie w tym spotkaniu. Trzy minuty później Stomilanki cieszyły sie po raz drugi. Ładnym strzałem z dwudziestego piątego metra z rzutu wolnego popisała się Karolina Pancek. Piłka posłana została tuż pod poprzeczką (nota bene przed drugą połową meczu trzeba było poprawić siatkę w mniej więcej tym miejscu) i mimo interwencji bramkarki Polonii futbolówka drugi raz wylądowała w poznańskiej bramce. Pod koniec spotkania inicjatywa została nieco przejęta przez goście, lecz Olivia Gołębiowska zachowała czyste konto.

Kolejne spotkanie podopieczne Dariusza Maleszewskiego rozegrają w nast. weekend na wyjeździe z Pragą Warszawa. Piłkarki Stomilu Visacom mogą kolejkę zakończyć na szóstym miejscu w tabeli. Warunek jest jeden, Stilon Gorzów Wielkopolski nie może wygrać z potentatem do awansu, UKS-em SMS Łódź.

• KKP Stomil Visacom Olsztyn - Polonia Poznań 2:0 (0:0)

1:0 - Ewa Biedrzycka (51), 2:0 - Karolina Pancek (54)

Skład: Gołębiowska - Smolińska (Jonczak 88'), Janczuro, Jasińska, Krech (J. Sieradzka 88')- Grzesik (Roman 71'), Sass, N. Sieradzka (Piotrak 84), Babińczuk (Biedrzycka 46')- Pancek, Bukowska (Koprowska 84')

Pozostałe wyniki 2. kolejki I ligi:

• Sportowa Czwórka Radom - Unifreeze Górzno 0:0
  • Medyk II Konin - Praga Warszawa 2:2
  • KS Raszyn - Victoria Sianów 0:3

Stilon Gorzów Wielkopolski - UKS SMS Łódź odbędzie się w niedzielę.

KKP Stomil Visacom Olsztyn - TS Polonia Poznań 2:0 KKP Stomil Visacom Olsztyn - TS Polonia Poznań 2:0 KKP Stomil Visacom Olsztyn - TS Polonia Poznań 2:0 KKP Stomil Visacom Olsztyn - TS Polonia Poznań 2:0 KKP Stomil Visacom Olsztyn - TS Polonia Poznań 2:0