forBet promocja

News - Kibice - I liga

Sprawa Stomilu bez przełomu. "Nadzieja umiera ostatnia..."

2015-04-30 22:19:19 Stomil Olsztyn, Piotr Grzymowicz

Piłkarze Stomilu w ratuszu. Fot. Emil Marecki

Piłkarze Stomilu w ratuszu. Fot. Emil Marecki

Przez blisko dwie godziny piłkarze Stomilu, również ci z grup juniorskich, okupowali dzisiaj olsztyński ratusz. Dzięki akcji prezydent Piotr Grzymowicz spotkał się z przedstawicielami rady drużyny, a na jutro zaprosił do siebie zarząd klubu. Przyszłość Stomilu nadal wydaje się jednak bardzo mglista.

Grubo ponad sto osób zjawiło się dziś pod olsztyńskim ratuszem. Oprócz drużyny seniorów manifestować swoje oddanie klubowi pod magistratem przybyli zawodnicy grup młodzieżowych i kibice. Nie brakowało również dziennikarzy.

Po kilkunastu minutach cała grupa przeniosła się sprzed ratusza na piętro, przed tzw. merówkę, gdzie urzęduje prezydent Piotr Grzymowicz. Na reakcję władz miasta nie trzeba było długo czekać. Już po kilkunastu minutach gospodarz miasta zaprosił do siebie Janusza Bucholca i Pawła Głowackiego, który na spotkanie z prezydentem zabrał historyczną koszulkę Stomilu z 2003 roku, gdy klub z Olsztyna upadał po raz ostatni.

- To symbol, który, mam nadzieję, że przemówi do wyobraźni - mówił przed wejściem do gabinetu prezydenta Głowacki.

Po kilkunastu minutach piłkarze opuścili spotkanie w nienajlepszych nastrojach. Prezydent nie zapowiedział konkretnych ruchów i zasugerował, że klub znowu będzie można odbudować, na przykład od IV ligi. Jedyny konkret to propozycja spotkania 1 maja z zarządem olsztyńskiego klubu. Wiele wskazuje na to, że może to być spotkanie ostatniej szansy...

W imieniu prezydenta głos podczas dzisiejszego spotkania zabrał wiceprezydent miasta Jarosław Słoma, który stanął w krzyżowym ogniu pytań dziennikarzy i kibiców.

Promyczkiem nadziei dla piłkarskiego środowiska w Olsztynie może być również inicjatywa klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości. W imieniu radnych Jerzy Szmit zapowiedział bowiem, że jeżeli prezydent nie zdecyduje się na zwołanie specjalnego posiedzenia Rady Miasta, to radni PiS uczynią to w poniedziałek. Tematem obrad będzie oczywiście powołanie spółki akcyjnej, która mogłaby pokierować olsztyńskim klubem.

Jak wynika z naszych informacji, do poniedziałku prezesi Stomilu postarają się również o listy intencyjne od potencjalnych inwestorów i sponsorów, z którymi prowadzą negocjacje od kilku tygodni.

PG

Komentarze

 1. ZNICZOWIEC 2015-05-01 21:28:38 (agpr***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #51545 0:0 zgłoś

  Do "IKS" - chyba ci prostota łeb zaorała. Trzeba walczyć o wszystko co dobre, klub z wielką historią i przede wszystkim z ludźmi grającymi. Wielkie słowa otuchy od kibiców Znicza Biała Piska. Powodzenia

 2. IKS 2015-05-01 13:34:05 (clb***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #51528 0:0 zgłoś

  zaorać ten klubik

 3. Kibol1 2015-05-01 07:34:54 (agqa***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #51524 0:0 zgłoś

  Zarząd to czeka znów na łatwe pieniążki,które sobie zagospodaruje.Gonić te hieny z PiS.Już zaczynają obiecanki wyborcze. Wstyd i żenada p. Szmyt.

 4. ziomek 2015-05-01 04:54:12 (***.olsztyn.vectranet.pl) #51523 0:0 zgłoś

  'Prezydent nie zapowiedział konkretnych ruchów i zasugerował, że klub znowu będzie można odbudować, na przykład od IV ligi' - co to za bełkot? on ma wszystkich za debili?

 5. lytio23 2015-04-30 23:52:01 (user-***-***-***-***.play-internet.pl) #51522 0:0 zgłoś

  przesik zaczął ludzi wysyłać i nimi grać? żenada. a prrezesik co nieudacznik zawodników posłał. dupa nie prezes takich kłamców na taczkę i wypierd...j z klubu Głąbie chciałeś prezesować to sponsora przyprowaddz a nie kłamiesz jak poprzedni, że potencjalny sponsor co za szujstwo!!!!

 6. Pan_Usterka 2015-04-30 22:59:01 (apn-***-***-***-***.dynamic.gprs.plus.pl) #51521 0:0 zgłoś

  Piotruś gdzie jest sponsor, bo przecież jak piszesz zarząd zapierdala aż miło?

Dodaj swój komentarz

           
##### #  # #  # 
#  # #  # #  # 
##### #  # #  # 
#  # #  # #  # 
#  # #  # # # 
#####  ####  ##