forBet promocja

News - III liga - IV liga - V liga - I liga - Turniej Pasym

Gwiazdkowy Puchar Kalwa, czyli nasz turniej po raz drugi

2014-12-11 13:31:01 Gwiazdkowy Puchar Kalwa, turniej, Pasym, Błękitni Pasym, Stomil Olsztyn, dwadozera.pl

Gwiazdkowy Puchar Kalwa, czyli nasz turniej po raz drugi

Powiedziało się "A", więc trzeba iść za ciosem. Rok temu postanowiliśmy, że nie będziemy tylko opisywać zimowych turniejów, ale i jeden zorganizujemy. Już 20 grudnia II edycja Gwiazdkowego Pucharu Kalwa w Pasymiu!

Pamiętacie? Przedświąteczny klimat, sympatyczne spotkanie w piłkarskim gronie, nietypowe zasady i szczytny cel. Tak w skrócie można opisać ubiegłoroczną edycję Gwiazdkowego Pucharu Kalwa. Teraz ma być podobnie.

Znowu zagramy w hali Gimnazjum w Pasymiu, znowu nie zabraknie barwnych postaci warmińsko-mazurskiego futbolu, a co za tym idzie, emocji i wrażeń, i znowu będziemy zbierać na pasymski dom dziecka.

Co naszą imprezę wyróżnia? Przede wszystkim nie jest to turniej dla dzieci, tylko dla seniorów. Nie ma też wpisowego, ani przesadnej napinki. Oczywiście każdy chce wygrać, walki nie brakuje, ale dominować ma towarzyski charakter imprezy. Ciekawostką jest również zasada "trzy rogi i karny", która ma przypominać o podwórkowym graniu i uatrakcyjniać choc trochę mecze, tak, by nie było w nich pasywnej gry. Będzie też szalejący fotoreporter, wyłapujący najlepsze smaczki i, mamy nadzieję, mnóstwo dobrej zabawy.

Kto zagra w tym roku? Podobnie jak w ubiegłym roku, nie zabraknie I-ligowego Stomilu Olsztyn, gospodarzy z Pasymia oraz - broniącej trofeum - ekipy MKS Korsze. Tak samo jak w grudniu 2013, o zwycięstwo powalczą też Olimpia Olsztynek i - prawdopodobnie - Sokół Ostróda oraz lider IV ligi GKS Wikielec, który będzie na naszej imprezie debiutować.

Zmieni się też nieco system rozgrywek, ale o tym... w następnym odcinku z zapowiedzią imprezy.

PG

Podobnie jak rok temu, imprezę wesprą m.in. firma R-GOL.com, gmina Pasym, Gimnazjum w Pasymiu, a także Błękitni Pasym (przede wszystkim Dariusz Lipka) i Zbigniew Panikowski.

Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

          
##### #  # #### 
#  # # # #  # 
#  #  #  #   
#  #  #  #   
#  #  #  #  # 
#####  #  ####