forBet promocja

News - II liga - III liga - IV liga - V liga - Inne - Kibice - A klasa - B klasa - I liga - Turniej Pasym

Gwiazdkowy Puchar Kalwa, czyli "trzy rogi i karny" w Pasymiu

2013-12-16 00:31:52 Gwiazdkowy Puchar Kalwa, turniej, Pasym, Błękitni Pasym, Stomil Olsztyn, dwadozera.pl

Gwiazdkowy Puchar Kalwa, czyli

Jeżeli nie mieliście jeszcze dobrej wymówki na wywinięcie się od przedświątecznego sprzątania, to przypominamy Wam o genialnym alibi: już za sześć dni Gwiazdkowy Puchar Kalwa R-GOL.com! 21 grudnia wybitnie towarzyski turniej piłkarski seniorów w Pasymiu!

Szerzej o imprezie pisaliśmy już kilkanaście dni temu TUTAJ. Teraz czas na krótkie przypomnienie i... garść kolejnych ciekawostek.

A zatem:

Gwiazdkowy Puchar Kalwa R-GOL.com to pierwsza impreza, której współorganizatorem jest serwis dwadozera.pl. Inspiracją były dla nas niemieckie turnieje halowe, które w latach 90. śledziliśmy w Polsce za pomocą satelity. Do poważnych zmagań profesjonalnych lub półprofesjonalnych piłkarzy seniorskich drużyn postanowiliśmy dodać trochę humoru, a do tego przystroić wszystko szczytną ideą i tak powstał koncept Pucharu Kalwa. Wszystko w przepięknej scenerii perełki Południowych Mazur - Pasymiu.

W naszej imprezie zagra osiem ekip (dwa Stomile, Sokół Ostróda, Huragan Morąg, MKS Korsze, Olimpia Olsztynek, Śniardwy Orzysz i Błękitni Pasym), które będą ze sobą rywalizować w dwóćh grupach, a później w fazie pucharowej.

Wszystkiemu ma towarzyszyć dużo dobrej zabawy (masa, naprawdę fajnych, konkursów oraz stoiska typu "Fotka z grajkiem", gar grochówy do opitolenia itd.), a także szczytny cel, czyli zbiórka sportowych fantów dla Domu Dla Dzieci w Pasymiu, jednej z największych tego typu placówek w regionie.

No dobra, ale miały być niespodzianki...

Tak więc, meczyki, jak zapowiadaliśmy, będą trwać po 15 minut. Zmienić postanowiliśmy za to zasadę rozstrzygania spotkań w fazie pucharowej. Nie będzie od razu karnych, tylko poprzedzi je 5-minutowa dogrywka do... Złotej Bramki! Dopiero potem przyjdzie czas na karniaczki.

Ale to jeszcze nic! Absolutnym hitem będzie, naszym zdaniem, podwórkowa zasada "trzy rogi i karny". Zamiast egzekwować masowo rzuty rożne, które w przypadku klasycznego futsalu przypominają zwykłe auty, postanowiliśmy wprowadzić zasadę, która urozmaici nieco zmagania i doda, mamy nadzieję, emocje, których i tak nie powinno brakować.

Jeżeli macie jeszcze jakieś ciekawe pomysły dotyczące sobotniego turnieju, dawajcie znać! To ostatni moment, by wprowadzić jakieś innowacje lub pomóc nam w organizacji zabawy!

PAMIĘTAJCIE - gramy 21 grudnia w Pasymiu. Start o godzinie 10.00. Finał około 16.00.

PG

Komentarze

 1. Sokolik 2013-12-16 16:31:37 (***.***.***.***.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl) #40557 0:0 zgłoś

  Kasę brać na grochówę..!

Dodaj swój komentarz

           
#  # #### #  # 
#  # #  # # # 
#  # #  #  ##  
#  # #  #  ##  
#  # #  # # # 
 ####  #### #  #