Temat dwadozera.pl - B klasa

Unia Olecko liderem B-klasy (gr. I) po rundzie jesiennej

2013-11-06 20:25:55 Unia Olecko

Unia Olecko mistrzem jesieni w B-klasie (gr. I) Fot. Paweł Piekutowski

Trzeciego listopada wygraną w wyjazdowym meczu z Orkanem Sątopy Unia Olecko przypieczętowała tytuł Mistrza Jesieni w B-klasie (gr. I)

Niektóre ligi będą grać (o ile dopisze pogoda) jeszcze dwie kolejki rundy wiosennej. Niższe klasy rozgrywkowe już odpoczywają i "ładują akumulatory" na przyszłoroczne zmagania. Pora na podsumowanie mistrza jesieni, absolutnego beniaminka B-klasy grupy I, czyli Unię Olecko.

Przypomnijmy, że klub powstał w 2011 roku, a do struktur WMZPN-u został zgłoszony w 2013r. Do pierwszego, historycznego, sezonu w B-klasie przygotowywał od długiego czasu Karol Sobczak - w przeszłości były zawodnik takich klubów jak Czarni Olecko, Polonia Warszawa, Hetman Zamość oraz były szkoleniowiec Czarnych Olecko oraz Płomienia Ełk. W składzie oprócz ligowych debiutantów znaleźli się też gracze, którzy mieli już piłkarską przeszłość. Takimi zawodnikami są np. Marcin Grygo (bramkarz, w przeszłości Czarni Olecko, Znicz Biała Piska, Płomień Ełk), Arkadiusz Puchalski (bramkarz, wcześniej Czarni Olecko), Mariusz Makal (bramkarz, wcześniej Czarni Olecko), Marcin Bunukiewicz (Czarni Olecko), Łukasz Gierak (Czarni Olecko), Michał Młynarczyk (Czarni Olecko), Krzysztof Sulżycki, (Czarni Olecko, Warmia Grajewo), Damian Koncewicz (Pojezierze Prostki, Mazur Ełk).

WIĘCEJ O UNII PISALIŚMY TUTAJ

Olecczanie przygodę w B-klasie zainaugorwali w Kętrzynie z tamtejszym MOSiR-em. Pierwszą historyczną bramkę dla Unii zdobył już w siódmej minucie Michał Młynarczyk (w przeszłości gracz Czarych). Cały mecz Unia wygrała 2:1. W drugiej kolejce spotkań podopieczni mierzyli się na wyjeździe z Klubem Sportowym z Łabędnik. Mecz nie poszedł po myśli Unii i gospodarze trzykrotnie zdołali pokonać oleckiego golkipera. Jak sie później okazało była to jedyna ligowa porażka podopiecznych Karola Sobczaka. Szansą na zrehabilitowanie się był pojedynek w derbach Powiatu z Kowalakiem Kowale Oleckie. Pierwsza połowa na sztucznej murawie MOSiR w Olecku zakończyła się bezbramkowym remisem. Wszystko zaczęło się w drugiej części gry, a dokładniej w 57. minucie, gdy to Zbigniew Jasiński wyprowadził Unię na prowadzenie. Radość nie trwała zbyt długo, bo po pięciu minutach do wyrównania doprowadził były gracz m.in. Czarnych Olecko, Płomienia Ełk i Znicza Białej Piskiej Wojciech Strychalski pokonując z rzutu karnego Marcina Grygo. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, to na pięć minut przed zakończeniem doliczonego czasu gry Seweryn Sitko przesądził o zwycięstwie olecczan.

Zwycięstwo z Kowalakiem zaczął passę siedmiu kolejnych meczów bez porażki - sześć zwycięstw, jeden remis (0:0 z Pogonią Ryn). Od piątej kolejki olecczanie nieprzewalnie zajmują pozycję lidera w B-klasie (gr. I).

Ilość bramek zdobytych: 28 (2,8 bramki/mecz)
Ilość bramek straconych: 7 (0,7 bramki/mecz)
Najlepszy strzelec drużyny: Michał Młynarczyk - 9 goli