News - Inne - Sparingi - I liga

Gwiazdy ograły Stomil po karnych

2012-06-02 02:29:26 Memoriał Józefa Łobockiego, Stomil Olsztyn, Gwiazdy Warmii i Mazur

Gwiazdy Warmii i Mazur ograły Stomil Olsztyn po rzutkach karnych. Fot. Artur Szczepański

Gole padały tylko w drugiej połowie, ale za to piłka wpadła do siatki aż cztery razy. Na dodatek zwycięską drużynę poznaliśmy dopiero po karnych. W Memoriale Józefa Łobockiego Gwiazdy Warmii i Mazur wygrały po konkursie "jedenastek" z I-ligowym Stomilem Olsztyn.

Rozgrywany tym razem w Ostródzie Memoriał, rozpoczęła minuta ciszy, którą uczczono pomięć głównego, choć nieobecnego, bohatera piątkowej imprezy - nieodżałowanego trenera Józefa Łobockiego. Później natomiast przyszedł czas na granie i, mimo towarzyskiego charakteru spotkania, nie był to piknik!

Prowadzenie Gwiazdom dał w 59 min. Artur Januszewski, który popisał się ładnym uderzeniem z prawej nogi.

Jeszcze ładniejszy był wyrównujący gol Angela Segarry Melitona, który w 66 min. pięknym uderzeniem zza pola karnego wrzucił piłkę "za kołnierz" Zbigniewa Małkowskiego.

Odpowiedź Gwiazd nadeszła już trzy minuty później, a do siatki trafił Piotr Klepczarek, wychowanek Stomilu, a obecnie gracz Łódzkiego KS.

Wreszcie, w 75 min. meczu, wynik zawodów ustalił Daniel Michałowski, którego strzał z dystansu fatalnie przepuścił Małkowski.

To nie był jednak koniec emocji, bo zaraz po zakończonym remisem spotkaniu sędzia Wojciech Krztoń zarządził konkurs rzutów karnych.

Jedenastki lepiej egzekwowali piłkarze reprezentacji Gwiazd i to właśnie oni wygrali 4:3.

Tuż po zakończeniu zawodów najlepszym zawodnikiem meczu wybrano Daniela Łukasika, 21-letniego gracza Legii Warszawa, wychowanka Olimpii Miłki.

• Gwiazdy Warmii i Mazur - Stomil Olsztyn 2:2 (0:0)

1:0 - Januszewski (59), 1:1 - Segarra (66), 2:1 - Klepczarek (69), 2:2 - Michałowski (75)

Gwiazdy: Witkowski (46 Małkowski), Piotr Głowacki, Korkuć, Klepczarek, Januszewski, Sobociński (74 Miłkowski), D. Łukasik, Domżalski (85 Otręba), Tumicz (46 Zajączkowski), Sobolewski (46 Remiszewski), Zahorski

Stomil: (I połowa) Skiba - Bucholc, Baranowski, Biedrzycki, Dziemidowicz - Łysiak, Tunkiewicz, Jegliński, Filipek, Świderski - Żwir (32 P. Kun); (II połowa) Leszczyński - Stefanowicz, Mroczkowski, Remisz, Wypniewski - Segarra, Michałowski, P. Kun (71 Żukiewicz), Szymonowicz, Strzelec - P. Łukasik