forBet promocja

Rozmowa - I liga

M. Pacan: Robić punkty i wyjść spod kreski

2011-09-08 16:25:24 Marcin Pacan, Olimpia Elbląg, Warta Poznań, Wisła Płock

Marcin Pacan, kapitan Olimpii. Fot. Piotr Gajewski

Marcin Pacan, kapitan Olimpii. Fot. Piotr Gajewski

O jego roli w drużynie i atmosferze w zespole oraz czekającej Olimpię serii trzech meczów u siebie rozmawiamy z Marcinem Pacanem, kapitanem elbląskiego I-ligowca.

 

- Nie ma Pan wrażenia, że krytyka, która na Was spada jest trochę niezasłużona? Owszem, Olimpia jest w strefie spadkowej, ale trzeba pamiętać, że u siebie rozegraliście jak na razie tylko jedno z siedmiu spotkań!

- Dokładnie. A na tych sześciu wyjazdach zrobiliśmy trzema remisami trzy punkty i to naprawdę, niekiedy, po dobrej grze. Przegraliśmy na przykład na Arce, gdzie momentami byliśmy nawet lepsi od Arki, teraz na Pogoni zagraliśmy też całkiem niezły mecz. Sześć meczów na wyjeździe dla beniaminka to naprawdę bardzo trudny początek. Teraz gramy trzy mecze u siebie. Fakt, że to raczej renomowane drużyny, które mają trochę inne cele niż my, ale na pewno będzie się grało inaczej. Nie poddamy się, bo uważam, że jesteśmy w stanie wygrać w tej lidze z każdym. Zapewniam kibiców, że już w najbliższym meczu zostawimy na boisku mnóstwo zdrowia i mam nadzieję, że – dzięki temu – punkty tutaj zostaną.

- Wyznaczyliście sobie plan minimum na te najbliższe trzy mecze? Na przykład co najmniej cztery, pięć albo sześć punktów?

- Nie, nie. Nie rozmawialiśmy o trzech najbliższych spotkaniach, tylko o jednym. Mecz z Wartą jest dla nas najważniejszy i dopiero po meczu z Wartą będziemy się zastanawiać nad kolejnymi. Jesteśmy teraz przecież poniżej kreski dającej utrzymanie i jak najszybciej chcemy się spod niej wydostać. Jeżeli uda się wygrać, to być może zrobimy to już po najbliższym spotkaniu.

- Na boisku funkcjonujecie razem powoli coraz lepiej. A jak jest w szatni? To przecież wciąż zupełnie nowa drużyna.

- Tak. To nowy zespół, ale – tak, jak na boisku – w szatni z dnia na dzień wygląda to coraz lepiej. Mogę wręcz powiedzieć, że jest u nas super atmosfera. Wiadomo, że jeszcze bardziej scementowałoby nas robienie kolejnych punktów, a w szczególności zwycięstwa. To one budują atmosferę. Na razie jednak nikt nie spuszcza głowy, nie ma żadnych niesnasek – trzymamy się w garści i ciężko trenujemy. Wierzymy w siebie, bo pokazaliśmy już we wcześniejszych meczach, że walczymy w tej I lidze jak równy z równym i tracimy bramki głównie po pojedynczych indywidualnych błędach. To na pewno problem, ale cały czas staramy się to poprawiać. Pracujemy też nad skutecznością, bo gdyby było z nią lepiej, to nawet w meczu z Pogonią wynik mógł być zupełnie inny.

- Z racji, że – jak wspomnieliśmy – jest to wciąż nowy zespół, ma Pan, jako kapitan, jakieś specjalne zadania? Integracyjne wieczorki już były?

- Nie, właśnie nie mieliśmy jeszcze takiego integracyjnego spotkania. Siadamy za to czasem po treningu i rozmawiamy sobie dłużej, żeby się lepiej poznać. Specjalnych zadań jako kapitan więc – jak na razie – nie miałem. Chłopaki mi zaufali, wybrali mnie kapitanem i staram się z tej roli wywiązywać na boisku najlepiej, jak umiem.

- Minus bycia kapitanem jest chyba taki, że musi Pan być na każdej konferencji prasowej...

- No tak (śmiech). Są jednak gorsze rzeczy. Bez komentarza (śmiech).

 

Rozmawiał Piotr Gajewski

 

Komentarze

 1. Do "stomil" 2011-09-09 23:13:14 (acrx***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #8812 0:0 zgłoś

  Jestem neutraly z racji zamieszkania jednak w Twoich wypocinach widac zazdrość i to wszystko. Naprawde to, że OE gra w 1 lidze nic nie oznacza. "Twój" klub również może tam grać, baa grał wcześniej w E-klasie i co ktoś z niższych liga, aż tak sięnapisał jak Wy ludzie OKS-u? Tak OKS-u, bo Stomilu prawnie nie ma. Wszyscy źli tylko Olsztynianie dobrzy. Troszke pokory.

 2. NEC&O.E. 2011-09-09 22:36:21 (static.kpn.net) #8811 0:0 zgłoś

  tylko to im zostalo : D

 3. M.K. 2011-09-09 21:35:20 (ddy***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #8810 0:0 zgłoś

  Moski z Olsztyna zawsze musza palcem w bucie mieszac.Poszli na swoje podwórko

 4. Stomil 2011-09-09 16:06:09 (host-***-***-***-***.olsztyn.mm.pl) #8804 0:0 zgłoś

  OE w tym sezonie czeka spadek z hukiem. A Jeziorak nie ma czego szukać w I lidze bo ich nie stać. Ciekawie czy dociągną do I ligi. Najlepiej to już Jeziorowcy spinacie sie na derby z Olsztynem bo tylko tym meczem żyjecie. Dla was to mecz życia dla nas przykry obowiązek, nudna ta Iława. A OE niech się ogarnia bo inaczej 2 liga czeka, co jest bardzo prawdopodobne. Wasze miejsce w III lidze z Zatoką Braniewo.

 5. ZKS 2011-09-09 14:01:11 (***.elblag.vectranet.pl) #8803 0:0 zgłoś

  Powiem szczerze ze nie ogarniam gumaków po co tu wchodza żal dupe sciska. Ludzie z Iławy sie nie spinaja a wrecz nam dobrze zyczą dlatego pozdrawiam ich i mam nadzieje na I Ligowe Derby ;)

 6. ZYBI 2011-09-09 13:47:30 (dynamic-***-***-***-***.ssp.dialog.net.pl) #8802 0:0 zgłoś

  A co ten gumak ma coś do powiedzenia wypad do Olsztyna wara od naszej OLIMPII ELBLĄG tylko ZKS

 7. DUMA POMORZA 2011-09-09 13:33:07 (acvj***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #8801 0:0 zgłoś

  JEST TYLKO JEDNA-OE!!!!!!!!RESZTA PLEW ZE WSCHODU SIE NIE LICZY.

 8. blus 2011-09-09 11:05:37 (dynamic-***-***-***-***.ssp.dialog.net.pl) #8797 0:0 zgłoś

  Mnie naprzyklad obchodzi Olimpia.Nawet z tej racji ze gra jako jedyna na zapleczu ekstraklasy.Jak was nie interesuje ten klub to poprostu nie wchodz na strone o Olimpii i nie komentuj.

 9. Ja 2011-09-09 02:07:02 (***.olsztyn.vectranet.pl) #8788 0:0 zgłoś

  ale pacan;)

 10. oks 2011-09-08 22:17:25 (abxu***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #8784 0:0 zgłoś

  a kogo obchodzi jakaś olimpia. przecież to portal o piłce nożnej na Warmii i Mazurach. Opamiętajmy się...

Dodaj swój komentarz

        
 #### # #  # 
#  # # ##  # 
#   # # # # 
# ### # # # # 
#  # # #  ## 
 #### # #  #