News - III liga - Inne

Olimpia 2004 będzie walczyć o punkty. Dwadozera.pl jest za, a nawet... przeciw!

2011-09-03 20:41:59 Olimpia 2004 Elbląg, Czarni Olecko

Tuż przed weekendową kolejką gruchnęła wieść, że Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej odebrał trzy punkty Olimpii 2004 Elbląg. Gdyby nie to, elblążanie byliby teraz liderem. Olimpia 2004 nie zamierza jendak odpuszczać sprawy i chce walczyć o swoje.

Feralny mecz to wygrane przez Olimpię 2004 w świetnym stylu spotkanie 3. kolejki z Czarnymi Olecko. Elblążanie rozgromili wówczas (27 sierpnia) u siebie olecczan 4:0, strzelając po dwa gole w obu połówkach. Do siatki trafiali Anton Kołosow (w 21, 42 i 68 min.) oraz Karol Styś (w 53 min.).

Problem w tym, że zdaniem W-MZPN między 65 a 79 min. w zespole z Elbląga na boisku przebywała zbyt mała ilość tzw. młodzieżowców, którymi w tym sezonie są gracze urodzeni po 1 stycznia 1991 roku. Takich piłkarzy jednocześnie w każdym zespole musi przebywać co najmniej dwóch. W przeciwnym wypadku, w regulaminie rozgrywek jako karę zapisano walkower.

Tymczasem w sobotni wieczór (3 września) portel.pl napisał: "Klub z Moniuszki złożył już odwołanie i najprawdopodobniej zostanie przywrócony wynik z boiska. Przypomnijmy, że chodziło o ilość młodzieżowców na placu gry. Według WMZPN przez kilka minut w elbląskiej ekipie był tylko jeden z nich (musi być dwóch). Na filmie z meczu wyraźnie jednak widać wszystkie przeprowadzone zmiany i to, że Olimpia 2004 nie popełniła błędu, a przez moment na boisku było nawet więcej młodzieżowców niż jest wymagane. Wszystko więc wskazuje na to, że w środę elblążanie odzyskają zabrane punkty, a jeśli tak się stanie mają szansę zostać nowym liderem III ligi".

Trudno nam zweryfikować, co widać na nagraniu i na ile statystyki portalu 90minut.pl są wiarygodne. Z tych drugich wynika jednak, że - zgodnie z regulaminem - trzy punkty za mecz Olimpia 2004 - Czarni należą się... piłkarzom z Olecka!

Poniżej prezentujemy skład Olimpii 2004, który wystąpił w feralnym spotkaniu. Obok każdego z graczy dopisaliśmy rocznik (za 90 minut.pl), a pogrubioną czcionką zaznaczyliśmy zawodników, którzy przebywali na boisku między 65 a 79 min.

• Imianowski 87' - Brzezicki 90', Śmigielski 91', Skierkowski 91', (65 Satinskij 89'), Szawara 87', M. Anuszek 89', (46 R. Anuszek 86'), Sierchan 80', Kopycki 89', (79 Tomaszewski 94'), Styś 90', Augustyńczyk 86', (75 Czerniewski 90'), Kołosow 86'

Jeżeli dane na 90minut.pl są prawdziwe i nie wkradł się nam żaden chochlik, to trudno przypuszczać, by punkty zostały Olimpii 2004 zwrócone - ktoś popełnił błąd, a regulaminu trzeba przestrzegać. I tyle.

Inna sprawa, że decyzja o pozostawieniu w tym wypadku wyniku z boiska byłaby zdecydowanie bardziej z duchem gry. W 65 min., gdy na boisko - zakładamy, że przez pomyłkę - wprowadzono zawodnika, który nie ma statusu młodzieżowca, było już 3:0 dla Olimpii 2004. Trzy minuty później gospodarze odnieśli co prawda korzyść, bo podwyższyli na 4:0, ale czy rzeczywiście stało się tak dlatego, że któryś z graczy miał rocznikowo więcej niż 20 lat? Czy gdyby nie ta zmiana w 65 min., gdy za Adama Skierkowskiego wszedł Maksim Satinskij, to Czarni odrobiliby straty? Szczerze wątpimy.

Nie występujemy w tym przypadku przeciwko klubowi z Olecka - nie mamy powodów. Nie opowiadamy się ani za gośćmi, ani za gospodarzami - jesteśmy za tym, by zwyciężał sport.

Aha, i jeszcze jedno: jeżeli W-MZPN nie odda jednak punktów Olimpii 2004, to nikt nie powinien się bulwersować - taki jest przecież regulamin, a za błędy trzeba płacić.