forBet promocja

News - III liga - Transfery

Reprezentant Łotwy nowym napastnikiem GKS-u Wikielec

2024-01-10 12:09:26 GKS Wikielec, Raivis Ķiršs

Raivis Ķiršs. Fot. gkswikielec.pl

Raivis Ķiršs. Fot. gkswikielec.pl

GKS Wikielec wrócił do treningów w 2024 roku. III-ligowiec już na początku stycznia poinformował o transferach do zespołu. Wszystko po to żeby drużyna zrealizowała cel na ten sezon jakim jest utrzymanie się w rozgrywkach.

W porównaniu z rundą jesienną z zespołu odeszło pięciu zawodników. Dwóch trafiło na wypożyczenia do IV-ligowych klubów. Alan Klimek trafił do Jezioraka Iława, a Paweł Sagan do Constractu Lubawa.

Kacper Nowicki, który latem został pozyskany z Cracovii Kraków, na zasadzie transferu definitywnego trafił do Sokoła Ostróda (liga okręgowa). Tomasz Wacławski wrócił do Supry Kwidzyn, klubu z którego był wypożyczonę na jesienii. Wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy otrzymał Eryk Filipczyk.

Trener Damian Jarzembowski jeszcze w zeszłym roku mówił o tym, że w miejsce zawodników, którzy odeszli chciałby pozyskać nowych.

- Trudno mówić o konkretnych pozycjach z racji warunków finansowych jakie możemy zaproponować - mówił Damian Jarzembowski, trener GKS-u Wikielec. - Musimy pozyskać wartościowych piłkarzy, ja nie boję się rotacji na pozycjach lub wdrożenia w nową pozycję piłkarza inteligentnego.

Pierwszym zawodnikiem, który podpisał umowę z GKS-em był 23-letni napastnik Raivis Ķiršs. W poprzednim sezonie zawodnik grał w łotewskiej Ekstraklasie w barwach FK Tukums 2000 i strzelił w 30. spotkaniach 9. goli (na Łotwie gra się systemem wiosna - jesień). Zawodnik regularnie grał w młodzieżowych reprezentacjach Łotwy, a ostatnio został powołany nawet pierwszej reprezentacji, ale dwa spotkania przesiedział na ławce rezerwowych, nie dostając szansy debiutu w dorosłej reprezentacji.

Od rundy wiosennej w GKS-ie Wikielec będzie grał doświadczony 30-letni Arkadiusz Kuciński, który ostatnie lata grał w Jezioraku Iława. Wcześniej grał m.in. w Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie czy Sokole Ostróda.

Z Małego Jezioraka Iława pozyskany został obrońca Jakub Bojar, który rundę jesienną spędził na wypożyczeniu w Sparcie Brodnica (IV liga, kujawsko-pomorska).

GKS Wikielec “wyciągnął” z Concordii Elbląg najlepszego strzelca. 32-letni Mateusz Szmydt w poprzedniej rundzie strzelił sześć goli na boiskach III ligi. W GKS-ie Wikielec liczą, że ten pomocnik nadal będzie skuteczny w polu karnym rywali i dużo wniesie swoim doświadczeniem do gry zespołu.

Nowi zawodnicy będą mogli się zaprezentować już w najbliższą sobotę. GKS Wikielec zagra sparing z Elaną Toruń.

rys

Komentarze

 1. Do Mamrowca 2024-01-16 19:48:15 (***.***.***.***) #78973 0:0 zgłoś

  Chłopie zobacz co się dzieje wszyscy odchodzą. To skandal rozwalić tyle kasy.

 2. mamrowiec 2024-01-16 10:19:27 (***.***.***.***) #78972 0:0 zgłoś

  musi to na Rusi - w Polsce nikt nie musi ....brawo Mamry

 3. Do kibica 2024-01-14 21:43:10 (***.***.***.***) #78971 0:0 zgłoś

  Co sie zesrało? Kasy Mamry nie mają!!!.Musi wrócić porzedni zarząd i trener.Bo innaczej bedzie dno a, ci Panowie co teraz zarządzają niech sie martwią co zrobić żęby długi spłacić

 4. kibic 2024-01-13 17:49:54 (***.***.***.***) #78970 0:0 zgłoś

  Co się zesrało w tych mamrach wszyscy uciekają przecież tak kasa jest wiec o co chodzi?

Dodaj swój komentarz

          
##### #  # ##### 
#  # # # #  # 
#####  #  #  # 
#  #  #  ##### 
#  #  #  #  # 
#####  #  #  #