forBet promocja

News - II liga

Stomil Olsztyn trenuje pod okiem Bartosza Tarachulskiego

2024-01-10 09:42:41 Stomil Olsztyn, Bartosz Tarachulski

Stomil Olsztyn trenuje w 2024 roku. Fot. Łukasz Kozłowski

Stomil Olsztyn trenuje w 2024 roku. Fot. Łukasz Kozłowski

Piłkarze Stomilu Olsztyn wrócili do treningów. Nowym trenerem zespołu od połowy grudnia jest Bartosz Tarachulski.

Piłkarze Stomilu do tego sezonu II ligi przygotowywali się pod okiem Patryka Czubaka, którego jeszcze w sierpniu zastąpił Janusz Bucholc. Były kapitan Stomilu nie dostał jednak szansy na przepracowania okresu przygotowawczego z zespołem. W połowie grudnia działacze Stomilu postawili na Bartosza Tarachulskiego.

Były trener m.in. KKS-u 1925 Kalisz, Legionovii Legionowo czy Pogoni Siedlce w wtorek (9 stycznia 2024 roku) poprowadził pierwsze zajęcia z zespołem na olsztyńskich Dajtkach. W zajęciach uczestniczyło 24 piłkarzy. Z Stomilu odeszli: Marcin Stromecki oraz Tomasz Bała. Wolną rękę w poszukiwaniu nowych klubów otrzymali: Yūdai Shinonaga oraz Kacper Kondracki.

Na ten moment nikt nowy w ekipie Stomilu się nie pojawił. - Prowadzimy aktualnie rozmowy z piłkarzami, bo faktycznie chcielibyśmy wzmocnić zespół - mówi Bartosz Tarachulski, trener Stomilu. - Chcemy podnieść rywalizację w zespole. Praktycznie oprócz bramkarza, to szukamy do każdej formacji po jednym zawodniku.

Stomil pierwszy sparing rozegra 20 stycznia z Legią II Warszawa. Spotkanie zaplanowano na jednym z boisk centrum treningowego Legii w Książnicach pod Warszawą. Rezerwy stołecznego klubu to aktualni wiceliderzy tabeli III ligi z poważnymi aspiracjami do awansu. Drużynę Legii prowadzi dobrze znany Piotr Jacek, który w 2022 roku niestety spadł z Stomilem z I do II ligi. Potem Stomil zagra z Świtem Nowy Dwór Mazowiecki (III liga, 27 stycznia), ŁKS-em Łomża (III liga, 3 lutego), Mławianką Mława (III liga, 10 lutego), GKS-em Wikielec (III liga, 10 lutego) oraz Olimpią Grudziądz (II liga, 17 lutego).

Pierwsze spotkanie w rundzie wiosennej II ligi Stomil zagra z Wisłą Puławy. Spotkanie odbędzie się w Olsztynie, a zaplanowano je na weekend 24-25 lutego.

Pierwszy trening Stomilu Olsztyn w 2024 roku Pierwszy trening Stomilu Olsztyn w 2024 roku Pierwszy trening Stomilu Olsztyn w 2024 roku Pierwszy trening Stomilu Olsztyn w 2024 roku Pierwszy trening Stomilu Olsztyn w 2024 roku

http://dwadozera.pl/Pierwszy-trening-Stomilu-Olsztyn-w-2024-roku,g1453.html

Kadra zespołu na wtorkowym treningu:

Bramkarze: Miłosz Garstkiewicz, Łukasz Jakubowski, Jan Szpaderski.

Obrońcy: Igor Jędrzejczyk, Lukáš Kubáň, Igor Kośmicki, Hubert Sadowski, Filip Szabaciuk, Bartosz Waleńcik.

Pomocnicy: Michal Bezpalec, Mateusz Drabiszczak, Michał Karlikowski, Hubert Krawczun, Filip Laskowski, Paweł Łastowski, Mateusz Pajdak, Daniel Pietraszkiewicz, Dawid Rezaeian, Łukasz Szramowski, Radosław Tuleja, Filip Wójcik, Karol Żwir.

Napastnicy: Bartosz Florek, Piotr Kurbiel.

rys

Komentarze

 1. Pioter Gżymowiater 2024-01-11 21:42:51 (***.***.***.***) #78969 0:0 zgłoś

  Yeahbać Oponki. Bódujmy tramwaje!

 2. Klasse 2024-01-10 14:30:05 (***.***.***.***) #78967 0:0 zgłoś

  Pierwszy komentarz trenera o Stomilu / taki sens!/ : wspaniała drużyna, wspaniali piłkarze, ogólnie Floryda!

Dodaj swój komentarz

          
##### #  # #  # 
 #  #  # ##  # 
 #  #  # # # # 
 #  #  # # # # 
 #  #  # #  ## 
 #  #### #  #