forBet promocja

News - Inne

Sędziowie zagrają w szczytnym celu. Już XIV raz w historii

2024-01-09 09:53:28 WMZPN, Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej, Olsztyński Turniej Sędziów

Grafika promująca turniej. Rys. wmzpn.pl

Grafika promująca turniej. Rys. wmzpn.pl

W najbliższą sobotę (13 stycznia 2024 roku) odbędzie się tradycyjny turniej piłkarski sędziów z województwa warmińsko-mazurskiego. To będzie już XIV edycja Olsztyńskiego Turnieju Sędziów im. Alojzego Jarguza.

Arbitrzy na początku będą rywalizacji na parkiecie Szkoły Podstawowej nr 7 przy al. Przyjaciół 42, a na sam koniec odbędzie się uroczysty obiad, podczas którego odbędzie się licytacja gadżetów piłkarskich, a całkowity zysk zostanie przeznaczony na cel charytatywny.

W tym roku zebrane fundusze zostaną przeznaczone na leczenie Marceliny Sikory z Kolna, która jest córką sędziego asystenta szczebla centralnego Łukasza Sikory, arbitra Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej.

W poprzednich edycjach zebrało łącznie ponad 150 tysięcy złotych. Pieniądze przeznaczono zawsze na ważne cele charytatywne, ostatnio beneficjentem był Wojewódzki Szpital Dziecięcy w Olsztynie, który otrzymał specjalistyczny sprzęt do leczenia małych pacjentów.

Historia tej impreza sięga 2009 roku. Wtedy pierwszy raz społeczność sędziowska z naszego województwa spotkała się i rozegrała turniej piłkarski. - W naszym środowisku była chęć spotkania się wszystkich w jednym miejscu w celach integracji - mówi Jarosław Sielski, główny organizator piłkarskich zmagań sędziów. - Dopiero z biegiem lat zrodziła się idea żeby wykorzystać naszą integracją dla wyższych celów. Tak postanowiliśmy przy okazji zbierać pieniądze na szczytne cele.

W turnieju biorą udział nie tylko sami sędziowie, a także delegaci, obserwatorzy, pracownicy i przyjaciele Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. A kto sędziuje futsalowe spotkania gdy wszyscy arbitrzy tego dnia wcielają się w rolę piłkarzy? Za gwizdek łapie wtedy panie sędziowie, których w naszym województwie nie brakuje. O prawidłowy przebieg piłkarskiej rywalizacji zadbają: Monika Piekarska-Aptowicz, Gabriela Dymidziuk, Gabriela Czarna, Grzegorz Rudziński, Sławomir Wiśniewski oraz Robert Olszewski.

W 2020 roku turniej stał się bardziej prestiżowy, bo organizatorzy nadali mu imię Alojzego Jarguza, czyli pierwszego sędziego piłkarskiego, który prowadził mecz mistrzostw świata. Jarguz uczestniczył w mundialu rozgrywanym w 1978 roku w Argentynie, 4 lata temu później w Hiszpanii także sędziował. Poprowadził łącznie ponad 1300 meczów, w tym 18 międzypaństwowych, około 70 klubowych międzynarodowych, 25 w europejskich pucharach oraz około 300 meczów ligowych w Polsce. Sędziował też mecze w lidze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Od pięciu lat niestety nie żyje.

Początek piłkarskiej rywalizacji o godzinie 10:00, a około 17:00 w Restauracji w Kuźni Społecznej (Olsztyn, ul. Marka Kotańskiego 1) odbędą się specjalne licytacji. Zdobyć będzie można m.in. koszulkę sędziowską z podpisem Szymona Marciniaka, koszulkę Pogoni Szczecin z podpisami zawodników, koszulkę Tymoteusza Puchacza z Lecha Poznań, koszulkę bramkarską Rafała Gikiewicza z podpisem, koszulkę ekstraklasowej Warty Poznań z podpisami wszystkich piłkarzy, czy voucher na wybrane spotkanie Lechii Gdańsk do loży biznesowej.

em

Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

           
 ####  #### ##### 
#  # #  # #  # 
#  # #  # #  # 
# # # #  # ##### 
#  # #  # #  # 
 ### # #### #  #