forBet promocja

News - IV liga - V liga

Baraże o prawo gry w forBET IV lidze. Czas na pierwsze mecze

2023-06-22 18:55:05 Zatoka Braniewo, Motor Lubawa, Polonia Iłowo, Victoria Bartoszyce

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. pixabay.com

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. pixabay.com

W nadchodzący weekend odbędą się pierwsze spotkania o prawo gry w forBET IV lidze w nadchodzącym sezonie. W barażach czwartoligowcy z minionego sezonu powalczą z wicemistrzami klasy okręgowej. Kto wyjdzie z dwumeczu zwycięsko dowiemy się w środę wieczorem.

Pierwsze spotkania zaplanowane są boiskach zespołów, które ostatnio występowały w czwartej lidze. Rewanże odbędą się na boiskach zespołów klasy okręgowej. Teoretycznie łatwiej będą miały zespoły z niższej klasy rozgrywkowej, bo zawsze lepiej grać rewanż przed własną publicznością. Rok temu poprzez baraże do forBET IV ligi dostała się Rominta Gołdap kosztem byłego już IV-ligowca Błękitnych Pasym.

W sobotę w Lubawie Motor podejmie Zatokę Braniewo. Gospodarze miniony sezon forBET IV ligi zakończyli na 12. pozycji w tabeli, do bezpiecznej pozycji mieli stratę 4 punktów, czyli do zespołu DKS-u Dobre Miasto. Goście z Braniewa do ostatniej kolejki bili się o bezpośredni awans, ale musieli uznać wyższość Constractu Lubawa. Podopieczni Daniela Koguta zajęli drugie miejsce, chociaż mieli tyle samo punktów (62) co zespół z Lubawy. Byli niżej w tabeli z powodu gorszego bilansu dwumeczu.

W niedzielę będzie można obejrzeć spotkanie Polonii Iłowo z Victorią Bartoszyce. Gospodarze w barażach o pozostanie w forBET IV lidze wezmą udział drugi raz z rzędu. W poprzednim roku dwukrotnie wygrali z Polonią Pasłęk. Polonia w ostatniej kolejce przed własną publicznością przegrała 0:1 z Olimpią Olsztynek, ale dzięki utrzymaniu się w III lidze Sokoła Ostróda, mogą grać w barażach. O ligowy byt powalczą z Victorią z Bartoszyc, która ostatni raz w najwyższej lidze naszego województwa grała w sezonie 2014/2015. W klasie okręgowej nie mieli szans na bezpośredni awans, bo ligę zdominował Mazur Ełk, ale wicemistrzostwo zapewnili sobie na kolejkę przed końcem sezonu, dlatego mogli sobie pozwolić na porażkę w ostatnim meczu z Roną 03 Ełk.

Początek weekendowych spotkań o godzinie 17:00. Rewanże w środę (28 czerwca), też o godzinie 17:00.

rys

Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

           
###### #  # ##### 
#   #  # #  # 
##### #  # #  # 
#   #  # ##### 
#   #  # #  # 
#    #### #  #