Prowadzili, ale przegrali. Sokół w fatalnej sytuacji

2023-05-22 03:43:03 Jagiellonia II Białystok, Sokół Ostróda

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Emil Marecki

Piłkarze Sokoła Ostróda nadal pozostają bez zwycięstwa w 2023 roku. Podopieczni Wojciecha Tarnowskiego prowadzili do przerwy z rezerwami Jagiellonii Białystok, ale ostatecznie przegrali 1:3.

„Trójkolorowi” wyszli na prowadzenie w 32 minucie. Do dośrodkowania w pole karne przez Mateusza Furmana dopadł Łukasz Mościcki i świetnym strzałem z pierwszej piłki pokonał bramkarza Jagi Bartłomieja Żynela.

Po przerwie strzelali niestety już tylko gospodarze. Trzy minuty po wznowieniu gry Jagiellonia kombinacyjnie rozegrała rzut wolny po którym Jakub Lewicki nieczysto trafił w piłkę, jednak ta znalazła się pod nogami niepilnowanego Patryka Czerecha, który z trzech metrów trafił do siatki. W 77 minucie przewaga gospodarzy znalazła potwierdzenie w golu Jakuba Orpika. Dogranie z prawej strony boiska do wprowadzonego w drugiej połowie Orpika, a ten strzałem z 17 metrów pokonał Michała Leszczyńskiego. W 84 minucie piłkarze rezerw Jagiellonii wyszli z kontrą trzech na dwóćh i Mateusz Malec strzałem z 5 metrów ustalił wynik niedzielnego spotkania.

W środę (24 maja) Sokół Ostróda zagra u siebie z Pogonią Grodzisk Mazowiecki.

• Jagiellonia II Białystok – Sokół Ostróda 3:1 (0:1)

0:1 - Mościcki (32), 1:1 - Czerech (48), 2:1 - Orpik (77), 3:1 - Malec (84)

Sokół: Leszczyński - Pawluczuk, Porębski, Morawski, Dowgiałło, Kwiencer, Mościcki, Furman, Stefański, Mysiorski, Lehostajew (69 Lubak) oraz Szałkowski, Banul