forBet promocja

News - II liga - Transfery

Pierwszy zimowy transfer Stomilu Olsztyn

2023-02-07 14:51:27 Stomil Olsztyn, Hubert Sadowski

Hubert Sadowski. Fot. Bartosz Kucharski / stomilolsztyn.com

Hubert Sadowski. Fot. Bartosz Kucharski / stomilolsztyn.com

Stomil Olsztyn w końcu przekazał swoim kibicom bardzo dobre informacje. Olsztyński II-ligowiec poinformował o podpisaniu kontraktu z nowym piłkarzem. W "biało-niebieskich" barwach ponownie będzie występował Hubert Sadowski. 

W ostatnim czasie z obozu II-ligowego Stomilu Olsztyn docierały tylko smutne informacje. W zeszłym tygodniu w wywiadzie, który ukazał się na stomil.olsztyn.pl prezes klubu Arkadiusz Tymiński zapowiedział, że na ten moment priorytetem klubu w II lidze jest utrzymanie się w rozgrywkach i zdobycie jak największej sumy pieniędzy z programu Pro Junior System. To bardzo rozczarowało kibiców olsztyńskiego klubu, którzy mocno liczyli na to, że Stomil, który zajmuje obecnie 4. miejsce w tabeli II ligi, mocno włączy się w walkę o awans do I ligi. 

Z klubu odszedł także najlepszy strzelec zespołu w rundzie jesiennej - Jakub Tecław. Środkowy obrońca strzelił dla Stomilu w tym sezonie osiem goli i już więcej nie poprawi swojego dorobku bramkowego. Teraz będzie podnosił swoje umiejętności w I-ligowym GKS-ie Tychy. Dlatego priorytetem dla trenera Szymona Grabowskiego było w pierwszej kolejności zakontraktowanie zawodnika, który wypełni lukę po sprzedaży Tecława. 

Do Stomilu Olsztyn trafił 23-letni Hubert Sadowski, który ostatnie pół roku spędził w I-ligowej Skrze Częstochowa. Wychowanek Pogoni Szczecin grał już kiedyś w olsztyńskim zespole, a miało to miejsce jesienią 2020 roku. Wtedy młodzieżowiec nie zrobił większego wrażenia na kibica Stomilu, bo zagrał raptem w 10. spotkaniach, gdzie głównie wchodził jako piłkarz rezerwowy. 

Sadowski trenował z drużyną Stomilu na początku okresu przygotowawczego do rundy wiosennej, ale opuścił Olsztyn, bo nie było wiadomo, czy znajdą się pieniądze na zakontraktowanie piłkarza. Kontrakt podpisano dopiero po odejściu Jakuba Tecława i tym samym Hubert Sadowski stał się naturalnie jego następcą w olsztyńskim II-ligowcu.

- Jestem zadowolony z faktu, że wracam do Olsztyna, znam tu kilku chłopaków, więc wejście do szatni będzie łatwiejsze, co pomoże mi w jak najlepszym przygotowaniu do sezonu - mówi Hubert Sadowski.

I dodaje: - Cieszę się, że mam zaufanie ze strony trenera i zarządu, dlatego podpisałem dłuższy kontrakt. Ostatnio tego mi brakowało, bo moje wypożyczenia trwały po pół roku, a tutaj mam świadomość tego, że w drużynie będę trochę dłużej. Wiem również jak smakuje awans do 1. ligi i chciałbym powtórzyć to w Olsztynie, mój cel na najbliższe miesiące to powrót ze Stomilem na zaplecze Ekstraklasy.

rys

Komentarze

 1. Ha ha 2023-02-08 12:46:32 (***.***.***.***) #77793 0:0 zgłoś

  Szaleństwo transferowe biedy z Olsztyna , zakontraktowany dopiero aż odszedł Inny grajek , ja pierdole ale żenada ten stomil

 2. STOMIL 2023-02-07 15:34:44 (***.***.***.***) #77790 0:0 zgłoś

  Gramy o awans !!!!!!! Nie.odpuszczamy !!!!!! MY KIBICE WY PILKARZE JESTESMY RAZEM !!!!!

Dodaj swój komentarz

          
#  # #  # #  # 
#  # # # #  # 
#  #  #  #  # 
#  #  #  #  # 
 # #  #  # # 
 ##   #   ##