forBet promocja

News - V liga - Inne

Błękitnych Pasym oraz Juranda ciąg dalszy. PRZECZYTAJ OŚWIADCZENIE KLUBU!

2023-01-30 12:19:10 Błękitni Pasym,

Błękitni Pasym. Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Błękitni Pasym. Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Usunięcie sponsora tytularnego, zmiana trenera - kibice Błękitnych Pasym nie mają powodów do zadowolenia. Klub z pierwszej grupy Klasy Okręgowej wystosował pismo do fanów, w którym opisują całą sytuację ze sponsorem.

Oto oświadczenie klubu (pisownia oryginalna):

Drodzy Kibice Błękitnych Pasym,
Kilka dni temu na naszych social mediach ukazała się informacja, że w rundzie wiosennej będziemy ponownie występować jako Błękitni Pasym. Z naszej nazwy po pół roku znika marka "Jurand". Chcielibyśmy przedstawić powody tej decyzji.

Tuż przed końcem poprzedniego sezonu, kiedy nasi piłkarze dzielnie walczyli o pozostanie w forBet IV lidze, skontaktował się z nami Jakub Gromek, prezes Mazurskiej Manufaktury oraz właściciel marki piwa Jurand. Kilkukrotnie spotkał się z przedstawicielami Błękitnych oraz SKS Szczytno i opowiedział o swoim pomyśle sponsorowania obu klubów oraz utworzenia spółki. 
Spółka miała obejmować dwa kluby, które miały mieć wspólne struktury. Jeden z nich miał występować w wyższej lidze, a drugi miał stanowić jego rezerwy. Powołany miał być również wspólny koordynator grup młodzieżowych.

Początek współpracy był obiecujący. Po podpisaniu listu intencyjnego w obecności Burmistrzów obu miast oraz mediów odbyło się kilka spotkań, podczas których zaplanowano budżet oraz podzielono wydatki. Wkrótce też ze środków sponsora zakupiono stroje oraz dresy. Obietnice Jakuba Gromka sprawiły, że pierwszy raz od wielu lat mogliśmy zaproponować naszym zawodnikom stypendia za grę w Błękitnych. Pierwsze wypłaty pokryliśmy ze swoich środków, kolejną z pieniędzy przelanych przez sponsora.

Kolejne transze miały być przekazane po podpisaniu umowy spółki, do której miało dojść pod koniec sierpnia. Termin ten był wielokrotnie przesuwany na prośbę Jakuba Gromka. Podczas jednego ze spotkań polecono nam, abyśmy nie pozyskiwali środków od swoich dotychczasowych sponsorów, dopóki nie zostanie przygotowana wspólna oferta sponsorska.

Kolejne terminy spotkań w celu podpisania umowy były przekładane, a kontakt z Jakubem Gromkiem był coraz trudniejszy. W międzyczasie informowaliśmy Go o coraz trudniejszej sytuacji finansowej klubu. Po zakończeniu bardzo dobrej rundy jesiennej w wykonaniu naszych zawodników sponsor obiecał spotkanie, podczas którego miał zapewnić nas o przekazaniu środków. Oczywiście do spotkania nie doszło.

Trzy tygodnie temu zostaliśmy poinformowani o tym, że Jakub Gromek wycofuje się z projektu, który nam przedstawił. Sytuacja finansowa naszego klubu w tym momencie jest bardzo trudna. Zdajemy sobie również sprawę, że tą współpracą nadszarpnięte zostało zaufanie naszych Kibiców, ale wierzymy, że uda nam się je wkrótce odbudować.

Mimo tego, że "Projekt Gwardia" został zakończony i nie doszło do podpisania jakiejkolwiek umowy, jesteśmy przekonani, że uda nam się podtrzymać dobrą współpracę z Bankiem Spółdzielczym oraz Gwardią Jurand Bank Szczytno. Bank udzielił nam pomocy pod koniec ubiegłego roku, kiedy poinformowaliśmy o naszych problemach finansowych. Pomiędzy przedstawicielami obu klubów pozostały dobre relacje.

Podsumowując, mimo początkowego zaangażowania podejście sponsora okazało się bardzo nieprofesjonalne i sprowadziło na nasz klub wiele kłopotów. Cała ta sytuacja doprowadziła do tego, że zobowiązania, które obecnie posiadamy będziemy musieli spłacić z miejskiej dotacji oraz prosić o wsparcie dotychczasowych sponsorów.

Pomimo odejścia kilku zawodników, a w konsekwencji tego również świetnego trenera, jesteśmy przekonani, że uda nam się zbudować drużynę, która będzie wszystkim kibicom dostarczała wielu pozytywnych emocji w obecnym sezonie.

Zarząd LKS Błękitni Pasym

rys

Komentarze

 1. Bolek 2023-02-06 10:36:45 (***.***.***.***) #77789 0:0 zgłoś

  Niby klub zadłużony, w problmach a tylu nowych testowanych zawodników ? W takiej sytuacji ne powinno się w końcu kadry oprzeć na swoich juniorach ? Wychowankach własnych ?

 2. Pasym 2023-02-05 21:36:19 (***.***.***.***) #77788 0:0 zgłoś

  WIADOMO ZE TO KTOS PISAŁ Z ZAWONIKÓW KTÓRYM ZALEGAMY KASĘ

 3. Rocky 2023-02-05 12:27:28 (***.***.***.***) #77786 0:0 zgłoś

  Zaskakujące, jak osoba która ma spory problem z posługiwaniem się językiem pisanym robi biznesy na duża skale. Chociaż może niekoniecznie tak dobrze idzie jak środków po paru msc brak ;)

 4. Gromek 2023-01-31 17:03:13 (***.***.***.***) #77764 0:0 zgłoś

  I dodaje ze te 400zl to bylo co miesiac brutto ostatni miesiac Zaplacil Bank bo taka byla umowa. To kto narobil dlugow ja czy wy gdy byscie placilite 400zl to do dnia dzisiejszego bym byl sponsorem ale nie bede w 6 lidze placil po 1000zl, bo nik na tonie zasługuje

 5. Gromek 2023-01-31 16:58:26 (***.***.***.***) #77763 0:0 zgłoś

  Macie dlugi? A kto wam kazal zawodnikom placic po 1000zl ja ze swoich obietnic sie Wywiazalem 400zl na zawodnika dalem dla was i 300zl dla szczytna torby. Dresy, pilki kupilem nie kazalem wam placic po 1000, 800, 900 teraz macie dlugi

 6. Xyz 2023-01-31 16:52:22 (***.***.***.***) #77762 0:0 zgłoś

  To kolejny kamyczek do ogródka Pana Jakuba. Najpierw przekręt z Browarami Bydgoskimi, gdzie po tym jak zebrał środki od mieszkańców miasta wystawił budynek na sprzedaż nie informując inwestorów o tym. Następnie oszukał pracowników browarów we Wrocławiu, wysłał ich na urlopy, a sprzęt do warzenia wysłał do Szczytna. Ludzie zostali bez wypłat. Nagrywał o tym Kopyra na YouTube. A teraz oszukał dwa kluby z Powiatu Szczycieńskiego.

 7. Do Kibica 2023-01-30 20:04:27 (***.***.***.***) #77759 0:0 zgłoś

  Nic nie stracisz tak naprawdę, ciepły i wygazowany Harnold z puszki smakuje lepiej.

 8. Kibic 2023-01-30 19:29:58 (***.***.***.***) #77758 0:0 zgłoś

  Nigdy już nie napije się piwa jurand

 9. Monkey Donkey 2023-01-30 16:27:51 (***.***.***.***) #77757 0:0 zgłoś

  O choróbcia to was koło załatwił. Mimo wszystko powodzenia, nie dajcie się!

Dodaj swój komentarz

        
##### # ##### 
#  # # #  # 
#  # # #  # 
##### # ##### 
#  # # #   
#  # # #