forBet promocja

Krótko - V liga - A klasa

Zmiana nazwy klubu w "okręgówce"

2023-01-25 14:28:11 Błękitni Pasym,

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Przez jakiś czas obecny lider Klasy Okręgowej (gr. I) grał ze sponsorem tytularnym. O kim mowa? O Błękitych Jurand Pasym, którzy od 25. stycznia poinformowali o powrocie do dawnej nazwy, czyli Błękitni Pasym

Przypomnijmy, w lipcu 2022 roku doszło do lokalnej rewolucji. Przytaczamy fragment naszego tekstu.

"Co to oznacza w praktyce? W powiecie szczycieńskim ma powstać silny klub piłkarski z połączenia SKS-u Szczytno i Błękitnych Pasym. Docelowo pierwszy zespół Gwardii Jurand Szczytno swoje spotkania ma rozgrywać w Szczytnie na nowym stadionie przy ulicy Śląskiej 10. W Pasymiu mają grać rezerwy tego nowego projektu.

Póki co podpisano dopiero list intencyjny w sprawie powołania spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Po 20 procent udziałów w tej spółce mają mieć kluby ze Szczytna oraz Pasymia, a 60 procent inwestor. Kto nim jest? Jakub Gromek, główny akcjonariusz spółki, która jest właścicielem browaru Jurand w Szczytnie, browaru Profesja we Wrocławiu i Browarów Bydgoskich.

W tym sezonie w lidze okręgowej drużyna z Pasymia będzie grała pod nazwą Błękitni Jurand, a Gwardia Jurand Szczytno w A-klasie. Przed obydwoma zespołami postawiono jasne cele, czyli awans do wyższej klasy rozgrywkowej. W przypadku awansu Błękitnych Pasym do forBET IV ligi mają się zrzec licencji na rzecz stowarzyszenia SKS Szczytno, bo docelowo w lidze wyższej ma grać Gwardia Jurand Szczytno, a drużyna z Pasymia ma być zespołem rezerw w lidze okręgowej."

Od rundy wiosennej drużyna figurować będzie więc jako Błękitni Pasym. Gwardia Jurand Bank Szczytno otwiera tabelę A-klasy (gr. III).

rys

Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

        
###### # #  # 
  # # #  # 
  #  # #  # 
 #  # # ## # 
 #   # ## ## 
###### # #  #