forBet promocja

News - V liga - A klasa

Kluby ze Szczytna i Pasymia łączą siły. Powstaje Gwardia Jurand

2022-07-15 23:21:29 SKS Szczytno, Gwardia Szczytno, Błękitni Pasym

Gwardia Jurand Szczytno. Fot. Materiał prasowy

Gwardia Jurand Szczytno. Fot. Materiał prasowy

Na piłkarskiej mapie województwa warmińsko-mazurskie rodzi się nowy projekt piłkarski. Podpisano list intencyjny w sprawie powołania spółki Gwardia Jurand Szczytno.

Co to oznacza w praktyce? W powiecie szczycieńskim ma powstać silny klub piłkarski z połączenia SKS-u Szczytno i Błękitnych Pasym.

Docelowo pierwszy zespół Gwardii Jurand Szczytno swoje spotkania ma rozgrywać w Szczytnie na nowym stadionie przy ulicy Śląskiej 10. W Pasymiu mają grać rezerwy tego nowego projektu.

Póki co podpisano dopiero list intencyjny w sprawie powołania spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Po 20 procent udziałów w tej spółce mają mieć kluby ze Szczytna oraz Pasymia, a 60 procent inwestor.

Kto nim jest? Jakub Gromek, główny akcjonariusz spółki, która jest właścicielem browaru Jurand w Szczytnie, browaru Profesja we Wrocławiu i Browarów Bydgoskich.

W tym sezonie w lidze okręgowej drużyna z Pasymia będzie grała pod nazwą Błękitni Jurand, a Gwardia Jurand Szczytno w A-klasie. Przed obydwoma zespołami postawiono jasne cele, czyli awans do wyższej klasy rozgrywkowej. W przypadku awansu Błękitnych Pasym do forBET IV ligi mają się zrzec licencji na rzecz stowarzyszenia SKS Szczytno, bo docelowo w lidze wyższej ma grać Gwardia Jurand Szczytno, a drużyna z Pasymia ma być zespołem rezerw w lidze okręgowej.

- W obecnych rozgrywkach wystąpimy jako Błękitni Jurand Pasym, oprócz nazwy naszego klubu pojawi się nazwa głównego sponsora - czytamy na stronie Błękitnych Pasym. - Oba kluby przystąpiły do spółki zawiązanej przez inwestora, ale cały czas będą istniały dwa stowarzyszenia ściśle ze sobą współpracując. Docelowo klubem wiodącym ma być Gwardia Jurand Szczytno, a my dalej będziemy występować jako Błękitni Jurand Pasym. Zawiązanie spółki to szansa dla obu zespołów oraz stworzenie nowych perspektyw dla piłki w całym Powiecie Szczycieńskim. Od dawna szukaliśmy głównego tytularnego sponsora, który wspomógłby rozwój naszego Klubu i zapewnił stabilizację w trudnych czasach.

Wspólny projekt "Gwardia Jurand Szczytno Sp. z o.o." zakłada również ujednolicenie systemu szkolenia dzieci i młodzieży w całym powiecie.

Pod listem intencyjnym podpisali się burmistrzowie Szczytna oraz Pasymia.

rys

Komentarze

 1. Pasym 2022-07-24 13:37:29 (***.***.***.***) #76557 0:0 zgłoś

  Musieliśmy sie połączyc bo nam zostało 7 ludzi po spaku z 4 ligi teraz szczytno przedłuzył wypozyczenie 4 zawonikom i dalo jeszcze 3 czyli bedzie nas 16 ludzi

 2. chłopiec 2022-07-22 20:48:00 (***.***.***.***) #76551 0:0 zgłoś

  Szkoda Błękitnych. Pierwszy i drugi komentarz trafione idealnie w punkt.

 3. Kibic 2022-07-22 12:53:06 (***.***.***.***) #76550 0:0 zgłoś

  Na razie to Błękitni nie zebrali się na sparing z Wilczkiem.

 4. znawca 2022-07-22 09:18:26 (***.***.***.***) #76549 0:0 zgłoś

  Pasym tak fajny klub a dali się tak zrobić w jajo,szkoda ,zawsze tam się sympatycznie oglądało mecze,pewnie kasy zabrakło.

 5. miszcz 2022-07-22 09:11:37 (***.***.***.***) #76548 0:0 zgłoś

  z połączenia ma powstać silny klub? :D PS. jeszcze zadna fuzja nie przetrwała dluzej niz 2-3 lata

Dodaj swój komentarz

          
#  # #  # #  # 
#  # # # #  # 
#  #  #  #  # 
#  #  #  # ## # 
#  #  #  ## ## 
 ####  #  #  #