forBet promocja

News - II liga - III liga - IV liga - Sparingi

"Weekendowe sparingi" na Warmii i Mazurach (20-21 stycznia 2023)

2023-01-22 10:33:24 Olimpia Elbląg, KKP Stomilanki Olsztyn, Czarni Olecko, Arka Gdynia, Mrągowia Mrągowo, Mariusz Niedziółka, Pisa Barczewo

KKP Stomilanki Olsztyn zremisowały 2:2 KKP Bydgoszcz. Fot. Emil Marecki

KKP Stomilanki Olsztyn zremisowały 2:2 KKP Bydgoszcz. Fot. Emil Marecki

W miniony weekend wiele spotkań sparingowych drużyn piłkarskich z naszego regionu zostało odwołanych z powodu kiepskich warunków atmosferycznych. Jednak kilka spotkań udało się rozegrać.

W piątek na olsztyńskich Dajtkach swoje spotkanie rozegrały liderki Orlen I ligi Stomilanki Olsztyn, które zagrały z występującej w Ekstralidze KKP Sportis Bydgoszcz. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2, chociaż olsztyńskie zawodniczki prowadziły w tym meczu 2:1, to ostatecznie zremisowały ten mecz. W drużynie zagrała m.in. Małgorzata Milewska, która została w zeszłym tygodniu pozyskana z juniorskiej ekipy Stomilu Olsztyn.

Mrągowia Mrągowo na sztucznej murawie w swojej miejscowości wygrała 4:0 sparingowy mecz z Pisą Barczewo. Do bramki rywali trafili Mateusz Skonieczka, Piotr Wypniewski, Przemysław Rybkiewicz oraz zawodnik testowany.

- Najważniejsze, że obyło się bez kontuzji - powiedział po meczu Mariusz Niedziółka, trener Mrągowii. - Nasz stan liczebny jest taki, jaki jest i musimy mocno dbać o każdego zawodnika – żebyśmy wszyscy zdrowi przystąpili do rozgrywek. Wynik fajny, ale na pewno dużo lepszy niż nasza gra. Jest sporo elementów do poprawy. Jesteśmy świadomi, że przy bardziej wymagającym przeciwniku, przy tylu ilościach błędów, wynik byłby gorszy. To jest dobry materiał do analizy. W tym momencie razem z trenerem Kamilem mamy sporo materiału, żeby się zastanowić, pewne rzeczy poprawić i skorygować. Kilka tygodni pracy przed nami. Pierwszy krok zrobiliśmy.

II-ligowa Olimpia Elbląg zagrała bardzo pożyteczny sparing z I-ligową Arką Gdynia. Elbląski zespół przegrał to spotkanie 2:3. Obydwie bramki dla elbląskiego zespołu strzelił zawodnik testowany, którego personaliów nie chcą działacze klubu zadradzić.

- Cieszę się, że mogliśmy zmierzyć się z rywalem, który jest już w końcówce przygotowań do ligi i walki o Ekstraklasę - ocenił spotkanie Przemysław Gomułka, trener Olimpii. - Oceniam naszą postawę bardzo pozytywnie ze względu na 120-minutową intensywność, którą bez problemu wytrzymaliśmy i pokazaliśmy wiarę w nasz pomysł na grę. Mimo tego, że przeciwnik bardzo wysoko i agresywnie nas atakował, dalej graliśmy odważnie swój futbol i tworzyliśmy sytuacje. Nawet przy wyniku 0:3 czułem, że jesteśmy w stanie wrócić do gry, ponieważ patrzyliśmy cały czas przed siebie i szukaliśmy rozwiązań, a nie problemów, co w końcówce meczu dało nam 2 bramki i wynik końcowy 3:2.

I dodaje: - Oceniając mecz, zawsze staram się dogłębnie analizować wszystkie czynniki. Straciliśmy 3 bramki, w tym dwie padły po stałych fragmentach gry, a jedna z budowanej akcji. Nie mogę mieć żadnej pretensji do drużyny, tym bardziej, że na tym etapie przygotowań nie skupialiśmy się jeszcze na stałych fragmentach. Jestem dumny z tego, że pokazaliśmy ponownie to, co było naszym atutem w rundzie jesiennej – ofensywny i odważny futbol oraz walka do ostatnich minut niezależnie od wyniku.

Stomil Olsztyn wygrał 4:0 z Mławianką Mława.

Pozostałe wyniki:

 • Ruch Wysokie Mazowieckie - Znicz Biała Piska 4:3
 • Granica Kętrzyn - Cresovia Górowo Iławeckie 7:1
 • Czarni Olecko - Verta Suwałki 2:1

Odwołane spotkania:

 • Victoria Bartoszyce - Polonia Lidzbark Warmiński 
 • Sokół Ostróda - Olimpia Olsztynek
 • Concordia Elbląg – Gedania Gdańsk
 • GKS Wikielec - Elana Toruń
 • Motor Lubawa - Wkra Żuromin
 • Mazur Ełk - Wigry Suwałki
 • Tęcza Biskupiec - Orlęta Reszel
 • Błękitni Orneta - Zatoka Braniewo
 • Polonia Iłowo - Mławianka II Mława
 • Kormoran Zwierzewo - Warmia Olsztyn

Wcześniejsze sparingi rozegrane zimą 2023 roku:

 

rys

Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

           
#  # ###### #  # 
#  # #   #  # 
#  # ##### ###### 
#  # #   #  # 
#  # #   #  # 
 #### ###### #  #