forBet promocja

News - II liga

Stomil Olsztyn wrócił do treningów

2022-12-06 11:52:04 Stomil Olsztyn, Szymon Grabowski

Piłkarze Stomilu Olsztyn trenują na Dajtkach. Fot. stomilolsztyn.com

Piłkarze Stomilu Olsztyn trenują na Dajtkach. Fot. stomilolsztyn.com

Piłkarze Stomilu Olsztyn wrócili do treningów po dwutygodniowej przerwie. Olsztynianie w 2022 roku rozegrają jeszcze dwa spotkania sparingowe.

Olsztynianie po rundzie jesiennej zajmują czwarte miejsce w ligowej tabeli. Takie miejsce na koniec sezonu gwarantuje udział w barażach o I ligę. To na pewno jest dobra motywacja do ciężkiej pracy w okresie zimowym.

W tym sezonie okres przygotowawczy nie jest inny niż w latach poprzednich. Liga wyjątkowo zakończyła się wcześniej, bowiem w połowie listopada, i nie można było puścić piłkarzy prosto po lidze na urlopy.

Stomil najpierw trenował tydzień i miał zagrać sparing z GKS-em Wikielec. Do gry kontrolnej ostatecznie nie doszło ze względu na warunki pogodowe. Następnie wszyscy udali się na dwutygodniową przerwę.

W grudniu piłkarze Stomilu Olsztyn będą trenować przez dwa tygodnie. Każdy mikrocykl zakończy się grą sparingową. W najbliższy piątek rywalem będzie Legia II Warszawa, a w następnym tygodniu Jaguar Gdańsk.

- To będzie bardzo aktywny okres dla nas - mówi Szymon Grabowski, trener Stomilu. - Przebadamy zawodników pod kątem siły. Określimy maksymalne ciężary piłkarzy na poszczególnych ćwiczeniach. Będziemy także wprowadzać elementy taktyczne, które będziemy chcieli zobaczyć w dwóch najbliższych sparingach. Dalej będziemy przyglądać się zawodnikom wypożyczonym od nas i tym, którzy przyjadą do nas zaprezentować się w dłuższym wymiarze czasowym. Dużo czasu poświęcimy na zajęcia ogólnorozwojowe.

Pierwsze zajęcia po przerwie świąteczno-noworocznej zaplanowano 9 stycznia. Pod koniec lutego Stomil zagra ligowe spotkanie z Polonią Warszawa.

rys

Komentarze

 1. Ko 2022-12-07 18:24:44 (***.***.***.***) #77534 0:0 zgłoś

  Kto jest testowany z mławianki

 2. Prawda 2022-12-06 20:39:07 (***.***.***.***) #77533 0:0 zgłoś

  Śmiech na sali już się nie chcę oglądać tej patologicznej polskiej piłki taktyke to pokazali nasi na mistrzostwach mamy słabych trenerów nie oszukujemy się reprezentacja nic nie gra to co mogą grać ci chłopacy że Stomilu ręki opadają

Dodaj swój komentarz

          
###### #  # ##### 
#    # # #  # 
#####  #  #  # 
#    #  ##### 
#    #  #   
#    #  #