Sokół strzelił dwa gole w doliczonym czasie gry i wygrał!

2022-11-19 21:08:26 Sokół Ostróda, Ursus Warszawa

Sokół Ostróda wygrał na koniec piłkarskiego roku. Fot. sokolostroda.com

Piłkarze Sokoła Ostróda w ostatnim ligowym meczu w tym roku sprawili swoim kibicom niezły dreszczowiec. Jeszcze do 90. minuty przegrywali 2:3 z Ursusem Warszawa, żeby w doliczonym czasie gry strzelić dwa gole i wygrać ostatecznie to spotkanie 4:3!

Piłkarze Sokoła Ostróda do tego meczu przystępowali z bardzo dobrą serią sześciu spotkań bez porażki. Rundę jesienną podopieczni Janusza Bucholca chcieli zakończyć z przytupem i wygrać z Ursusem Warszawa. Założenia, plany, a życie swoje. O zwycięstwo w tym spotkaniu nie było łatwo, bo Sokół przegrywał do przerwy, przegrywał do 90. minuty, ale ostatecznie zgarnął komplet punktów.

Gospodarze już w trzeciej minucie stracili gola, drużynę Ursusa na prowadzenie wyprowadził strzałem z bliskiej odległości Mateusz Muszyński. W 16. minucie do remisu doprowadził Michał Kiełtyka, który silnym uderzeniem pokonał bramkarza gości. W 30. minucie doszło do kuriozalnej sytuacji. Przed polem karnym Bartłomiej Pawluczuk sfaulował jednego z graczy Ursusa, ale arbiter podyktował rzut karny. Jedenastkę pewnie wykorzystał Patryk Kamiński.

W drugiej połowie Ursus nastawił się na defensywę, żeby bronić korzystnego wyniku. Bardzo długo przyniosło to zamierzony efekt, ale w 78. minucie Sokół doprowadził do wyrównania. Jakub Mysiorski dośrodkował w pole, a Tomasz Porębski strzałem z głowy z 4 metrów zdobył gola na 2:2. W 87. minucie Ursus znowu wyszedł na prowadzenie, tym razem gola głową strzelił Wojciech Bernacik.

Gdy wydawało się, że seria spotkań bez porażki Sokoła zostanie przerwana, to ekipa Janusza Bucholca pokazała charakter. Najpierw w doliczonym czasie gry do wyrównania doprowadził Łukasz Święty, który popisał się świetnym uderzeniem z rzutu wolnego. Faulował Antoni Górecki, który za drugi żółty kartonik wyleciał z boiska. W ostatniej akcji meczu zwycięską bramkę strzelił Mysiorski. Po centrze Mateusza Furmana strzelał Porębski, Mysiorski wyłuskał piłkę bramkarzowi, a starający się wybić piłkę obrońca Ursusa trafił piłką w głowę popularnego “Mysiora” i piłka wpadła do siatki ku radości fanów Sokoła.

Sokół Ostróda rundę jesienną zakończył z dorobkiem 27 punktów, co dało 8. miejsce w tabeli III ligi. Podopieczni Janusza Bucholca trenować będą na własnym obiektach do najbliższego czwartku, przechodząc m.in. badania wydolnościowe. Przygotowania do rundy wiosennej ruszą na początku stycznia.

• Sokół Ostróda – Ursus Warszawa 4:3 (1:2)

0:1 - Muszyński (3), 1:1 - Kiełtyka (16), 2:1 - Kamiński (30 k), 2:2 - Porębski (78), 2:3 - Bernacik (87), 3:3 - Święty (90), 4:3 - Mysiorski (90)

Sokół: Florczak - Kwiencer, Porębski, Skok, Pawluczuk (32 Szałkowski), Kopacz (55 Banul), Kiełtyka, Święty, Furman, Mysiorski, Kasprzyk