forBet promocja

Liga gra! - III liga

Concordia odsuwa zawodników z Ukrainy, ale znowu przegrywa

2022-11-12 18:10:56 Concordia Elbląg, Olimpia Zambrów

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. pixabay.com

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. pixabay.com

Concordia Elbląg jest ostatnio na ustach całej piłkarskiej Polski. I nie chodzi o to, że zajmują ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Piłkarze elbląskiego klubu są zamieszani w ustawianie spotkań piłkarskich.

Sprawę ujawnił na początku tygodnia Mateusz Miga z TVP Sport w rozmowie z osobą, która przez kilka lat pracowała u jednego z największych europejskich bukmacherów. Zawodnicy Concordii z ukraińskimi paszportami są zamieszani w ustawianie spotkań, z których zyski czerpali klienci azjatyckich firm bukmacherskim.

W artykule opisana jest m.in. sprawa meczu Concordii z Pilicą Białobrzegi. - Przy stanie 0:2 pojawiło się mnóstwo zakładów na to, że jeszcze przed przerwą padnie kolejna bramka. Kursy zaczęły diametralnie spadać, a większość bukmacherów wycofała spotkanie ze swojej oferty - czytamy w materiale TVP Sport. Do przerwy Concordia przegrywała 1:3, z czego dwie bramki straciła z rzutów karnych.

Polski Związek Piłki Nożnej zawiesił natychmiasto w prawach zawodnika pochodzącego z Ukrainy Ihora Radchenko. Działacze Concordii dodatkowo odsunęli od drużyny pozostałych zawodników z Ukrainy: Ołeksija Kazakowa, Badri Akubardiję oraz Iwana Spyczkę.

Cała czwórka nie zagrała w sobotnim spotkaniu Concordii w Zambrowie z Olimpią. Elbląski klub przegrał 1:3 i tym samym zanotował 11 porażkę w tym sezonie III ligi. Honorowe trafienie dla ekipy Adriana Żurańskiego strzelił Norbert Nestorowicz.

Concordia wywalczyła w tym sezonie raptem siedem punktów, czego efektem jest ostatnie miejsce w III lidze. Do tego elbląscy działacze muszą walczyć z olbrzymim kryzysem wizerunkowym.

 • Olimpia Zambrów – Concordia Elbląg 3:1 (1:0)

1:0 - Zalewski (4 k), 1:1 - Nestorowicz (70), 2:1 - Zalewski (72), 3:1 - Jakimiuk (90)

Concordia: Matysiak – Edil, Szawara, Bukacki, Drewek, Jarzębski, Rękawek, Kopka, Szmydt, Szramka (68 Nestorowicz), Pelc (87 Bartosiński)

W innym spotkaniu III ligi w piątek Sokół Ostróda pokonał Błoniankę Błonie.

rys

Komentarze

 1. ZYZY 2022-11-17 21:28:27 (***.***.***.***) #77506 0:0 zgłoś

  Wywalic ten klub z polskich struktur polskich ligi.Ani kibiców ani stadionu .

 2. Bulion 2022-11-14 14:05:09 (***.***.***.***) #77495 0:0 zgłoś

  Właśnie tak jesteśmy rozkochani w tym narodzie...a oni proszę..za ojczyznę nie walczą.Maja możliwość gry,to zamiast wdzięczności to syf prezentują.

Dodaj swój komentarz

          
##### #  # #  # 
 #  #  # #  # 
 #  #  # #  # 
 #  #  # #  # 
 #  #  # # # 
 #  ####  ##