Sokół wygrał w Błoniu!

2022-11-11 15:21:59 Sokół Ostróda, Błonianka Błonie

Sokół Ostróda po wygranej na wyjeździe. Fot. sokolostroda.com

Piłkarze Sokoła Ostróda kontynuują bardzo dobrą serię w III lidze. Podopieczni Janusza Bucholca wygrali 3:2 z Błonianką Błonie i są niepokonani od sześciu spotkań.

Ostródzka drużyna do przerwy przegrywała 0:2 na wyjeździe. Po przerwie jednak już tylko Sokoł zdobywał bramki i ostatecznie wygrał to spotkanie 3:2.

Najpierw w 66 minucie gola z rzutu karnego strzelił Dawid Kasprzyk, potem do wyrównania doprowadził w 69 minucie Jakub Banul. Bramkę na wagę trzech punktów w 74 minucie strzelił Łukasz Święty.

Za tydzień Sokół rozegra ostatnie spotkanie w tym roku. W Ostródzie III-ligowiec zmierzy się z Ursusem Warszawa.

• Błonianka Błonie - Sokół Ostróda 2:3 (2:0)

1:0 - Koterwas (16), 2:0 - Jabłoński (41), 2:1 - Kasprzyk (66 k), 2:2 - Banul (69), 3:2 - Święty (74)

Sokół: Florczak - Kwiencer, Porębski, Skok, Pawluczuk, Kopacz (64 Banul), Kiełtyka (46 Szałkowski), Furman, Święty, Mysiorski, Kasprzak

1. Tylko Sokół 2022-11-13 11:48:54 (***.***.***.***) #77472 0:0 zgłoś

Czyli trzeba szukać skrzydłowego, może Jankowski by się sprawdził?

2. To nie tak 2022-11-12 21:19:00 (***.***.***.***) #77453 0:0 zgłoś

@ Fifi. Zawodnik wchodzący na zmianę powinien spełniać założenia taktyczne. W przypadku Banula, nie wiem czy tak jest. To zawodnik bardzo widoczny i zaangażowany. Tylko czy z tego biegania coś wynika? Jest zawodnikiem strasznie chaotycznym. Furman jest zbyt dużym indywidualista, za często wdaje się w pojedynki 1 na 1. Jeżeli dostał zadanie rozgrywania piłki wiec niech to robi. Piłka to gra zespołowa. Polska piłka jest zbyt wolna i dotyczy to wszystkich poziomów rozgrywkowych.

3. @to nie tak 2022-11-12 19:36:57 (***.***.***.***) #77445 0:0 zgłoś

Trener dopasowuje taktykę do potencjału ludzkiego

4. Fifi 2022-11-12 18:44:37 (***.***.***.***) #77441 0:0 zgłoś

@To nie tak to my chyba oglądaliśmy inne mecze jeżeli chodzi o poszczególnych piłkarzy. Banul po wejściu z ławki był aktywny na lewym skrzydle, dodatkowo strzelił gola. Mysiorski miał udział przy golu Banula. Furman to nie jest typowy skrzydłowy tylko bardziej rozgrywający, taka ósemka. Do Pawluczuka można się przyczepić oczywiście za te dwa stracone gole, to wiadomo, ale do pozostałej trójki którą wymieniłeś już niezbyt.

5. To nie tak 2022-11-12 14:44:35 (***.***.***.***) #77436 0:0 zgłoś

Oczywiście, należą się gratulacje naszym piłkarzom za wynik końcowy. Tylko dlaczego dopuszczamy do takie stanu rzeczy, że wynik trzeba gonić????. Powiedzmy sobie wprost. W pierwszej połowie Sokół nie istniał, grał asekuracyjnie bez zacięcia, bez walki, głęboko cofnięty do obrony. Stąd 2:0 do przerwy. W całym meczu to Błonianka była w 65% w posiadaniu piłki. Generalnie Sokół gra defensywnie i nie wiem dlaczego. W przypadku silniejszej drużyny, strata 2:0 do przerwy byłaby nie do odrobienia. Druga połowa otworzyła drogę do bramki Błonianki i zrobiło się 2:3. Jednak gra Sokoła nie powala na kolana. Widoczna gra defensywna nie generuje wielkiego zaangażowania w walkę na boisku. Po prostu gra się toczy. Za mało agresji, walki o straconą piłkę, brak pressingu, bardzo dużo strat piłek. Wysokie indywidualne umiejętności Kasprzyka i Świętego powoduję, że mecz w końcówce odwraca na naszą korzyść. Jednak należy liczyć się z tym, że zawsze tak nie będzie. Bardzo słaby mecz rozegrali zawodnicy z nr 19,14,11 i 7, po prostu grali. I tu w trakcie przerwy zimowej, należy zadać sobie pytanie czy nie należy szukać zmienników? Generalnie III ligowa kopanina. Z tym nic na dzisiaj nie zrobimy. Plusem jest to, że zajmujemy środkową część tabeli. Pozycja ta wróży, że może na wiosnę nie trzeba będzie walczyć o utrzymanie.

6. do poniżej 2022-11-12 12:52:31 (***.***.***.***) #77435 0:0 zgłoś