News - II liga

Olimpia Elbląg awansowała po karnych do I rundy Pucharu Polski

2022-07-27 21:41:00 Olimpia Elbląg, Garbarnia Kraków

Olimpia Elbląg wyeliminowała Garbarnię Kraków. Fot. garbarnia.krakow.pl

Piłkarze Olimpii Elbląg wynagrodzili sobie trudy dalekiego wyjazdu w środku tygodnia. Podopieczni Przemysława Gomułki awansowali do kolejnej rundy Pucharu Polski. Wyeliminowali Grabarnię Kraków po serii rzutów karnych.

Początek meczu nie wskazywał na radosne zakończenie tego spotkania. Garbarnia objęła prowadzenie już w drugiej minucie spotkania za sprawą Jakuba Danach, który strzelił gola już w 2 minucie spotkanie.

Olimpia Elbląg do wyrównania doprowadziła w 69 minucie spotkania za sprawą Arona Stasiaka, który przed sezonem został wypożyczony z Pogoni Szczecin.

Do końca regulaminowego czasu kibice nie obejrzeli już żadnego gola. W trakcie dogrywki także żaden z zespołów nie był wstanie strzelić gola. Serię rzutów karnych lepiej wykonywała Olimpia Elbląg i to ona zagra w I rundzie Pucharu Polski.

Losowanie par w najbliższy piątek.

• Garbarnia Kraków - Olimpia Elbląg 1:1 (1:0), k. 2:3

0:1 - Banach (2), 1:1 - Stasiak (69)

Karne: 1:0 - Kardas, 1:1 - Wenger, (1-1 Bartków - nad bramką), 1:2 - Malinowski, (1:2 Kuczak - obroniony), (1:2 - Stasiak - nad bramką), (1:2 - Pranica - obroniony), (1:2 - Jakubczyk - poprzeczka), 2:2 - Mularczyk, 2:3 - Stefaniak

Olimpia: Łęgowski - Jakubczyk, Wenger, Sarnowski (74 Wierzba), Piekarski, Turzyniecki (60 Stefaniak) - Stasiak, Czernis (109 Łabecki), Kuczałek, Sienkiewicz (60 Rajch) - Wojtyra (74 Milanowski)