News - Sparingi - I liga

Stomil stracił 5 goli w sparingu z Radunią

2022-02-08 20:27:20 -

Stomil stracił 5 goli w sparingu z Radunią. Fot. raduniastezyca.pl

Piłkarze Stomilu Olsztyn doznali pierwszej porażki w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej I ligi. Olsztyński zespół przegrał 2:5 (!) z Radunią Stężyca.

Podopieczni Adriana Stawskiego w poniedziałek rano wyjechali z Olsztyna na tygodniowe zgrupowanie do Władysławowa-Cetniewa. W komfortowych warunkach, o których w stolicy regionu mogą tylko pomarzyć, będą szykowali się do rundy wiosennej I ligi, która nieubłaganie się zbliża. Pierwszy mecz ligowy na wiosnę olsztyński klub zagra w ostatni weekend w Kielcach z miejscową Koroną.

Nie wszyscy piłkarze udali się na trzeci w tym roku kalendarzowym obóz. Karol Żwir został w domu z powodu spuchniętej kostki, piłkarz ma nadzieję, że szybko się wyleczy i dojedzie na końcówkę obozu. Na wynik badań czeka bramkarz Krzysztof Bąkowski. W sparingu przeciwko Raduni Stężyca z powodu drobnych urazów nie mogli zagrać Rafał Remisz oraz Filip Wójcik. Obecnie w drużyną juniorów trenuje Maciej Spychała, dla którego nie będzie już miejsca w seniorskim Stomilu.

Radunia Stężyca to solidny II-ligowiec z aspiracjami do awansu. Po rundzie jesiennej zajmują czwarte miejsce w ligowej tabeli. W meczu ze Stomilem bardzo szybko strzelili dwa gole. Najpierw z rzutu karnego Konrada Syldatka pokonał dobrze znany w Olsztynie Wojciech Łuczak, a chwilę później gola na 2:0 strzelił wychowanek Juranda Barciany - Radosław Stępień.

W początkowej fazie drugiej połowy spotkania obraz gry nie uległ zmianie. Znowu dwa gole strzeliła drużyna Raduni. Najpierw w 51 minucie na listę strzelców wpisał się Adrian Rajski, a następnie w 58 minucie Michał Miller. Stomil pod koniec meczu się obudził i zdołał zmniejszyć rozmiary porażki. W 73 minucie gola zdobył wypożyczony z Wisły Kraków Hubert Sobol, a dwie minuty później Hubert Szramka. Wynik spotkania w ostatniej minucie ustalił strzałem z rzutu karnego Damian Szuprytowski (były zawodnik Concordii i Olimpii Elbląg). W składzie rywali próżno było szukać Michała Leszczyńskiego. Były bramkarz Stomilu dostał wolną rękę w poszukiwaniu sobie nowego klubu. Do Raduni trafił latem po tym jak w olsztyńskim klubie nie przedłużono z nim umowy. Sporo czasu się leczył i nie zdołał się przebić do podstawowego składu zespołu z województwa pomorskiego.

Kolejne spotkanie sparingowe Stomil Olsztyn zagra na koniec obozu z I-ligową Arką Gdynia.

• Radunia Stężyca - Stomil Olsztyn 5:2 (2:0)

1:0 - Łuczak (10 k), 2:0 - Stępień (14), 3:0 - Rajski (51), 4:0 - Miller (58), 4:1 - Sobol (73), 4:2 - Szramka (75), 5:2 - Szuprytowski (90)

Stomil: Syldatk (46 Budzyński) - Kamiński (46 Szabaciuk), Bwanga (46 Dampc), Tecław, Straus (46 Urban) - Florek (46 Szramka), Tymosiak (46 Reiman), Kisiel (46 Czajka), Toporkiewicz (46 Shibata, Moneta (46 Fundambu) - Mikita (46 Sobol)