forBet promocja

News - Juniorzy - Kobiety

Piłkarki Stomilu najlepsze w kraju

2022-01-17 12:05:01 Stomil Olsztyn, Stomil Olsztyn - kobiety

Piłkarki Stomilu Olsztyn mistrzyniami Polski w futsalu. Fot. slzpn.pl

Piłkarki Stomilu Olsztyn mistrzyniami Polski w futsalu. Fot. slzpn.pl

Kolejny sukces odniósł młodzieżowy klub piłkarski z Warmii i Mazur. Tym razem mistrzostwo Polski w futsalu U-17 odniosła drużyna piłkarek Stomilu Olsztyn.

Podopieczne Marka Maleszewskiego sukces odniosły w miniony weekend w Żorach w województwie śląskim. Przez cały turniej olsztyńskie piłkarki nie zaznały żadnej porażki. W pierwszym spotkaniu w fazie pucharowej piłkarki Stomilu Olsztyn wygrały 2:0 z ROW-em Rybnik po golach Oliwii Czarneckiej i Poli Olender. Doskonały początek zwiastował kolejne wygrane w grupie. W sobotę rano przyszłe mistrzynie Polski wygrały 4:1 z Ząbkovią Ząbki, a m.in. trzy gole strzeliła Czarnecka, która ostatecznie została królem strzelców całych mistrzostw. W ostatnim meczu fazy grupowej podopieczne Marka Maleszewskiego nie miały litości i wygrały 8:2 z Prątniczanką Kraków.

W ćwierćfinale piłkarki Stomilu wygrały pewnie 3:0 z GKS-em Katowice. Najtrudniejsze spotkanie przypadło na półfinał mistrzostw Polski. Zawodniczki grały bardzo nerwowo i nie równo, na szczęście wygrały 3:2 z Tęczą Bydgoszcz i finał stał się faktem. W ostatnim meczu turnieju olsztyńskie zawodniczki wygrały 3:1 i mogły cieszyć się z ogromnego sukcesu jakim jest mistrzostwo Polski.

Wyniki w grupie:

2:0 ROW Rybnik (Oliwia Czarnecka, Pola Olender), 4:1 Ząbkovia Ząbki (Oliwia Czarnecka 3, Małgorzata Milewska), 8:2 Prądniczanka Kraków (Julia Wółkiewicz 2, Zuzanna Bielasta, Weronika Gadomska, Martyna Żukowska, Pola Olender, Oliwia Korzec, Blanka Żukowska).

Faza pucharowa:

Ćwierćfinał: 3:0 GKS Katowice (Weronika Gadomska, Oliwia Czarnecka, Oliwia Korzec),
Półfinał: 3:2 Tęcza Bydgoszcz (Oliwia Czarnecka 3),
Finał: 3:1 AZS AUM Poznań (Weronika Gadomska, Justyna Dukat, Oliwia Czarnecka).

Skład Stomilu Olsztyn: Maja Bogacka, Kornelia Czasnojć, Małgorzata Milewska, Martyna Żukowska,Oliwia Czarnecka, Oliwia Korzec, Weronika Gadomska, Pola Olender, Justyna Dukat, Zuzanna Bielasta, Maja Wilczewska, Oliwia Kamińska, Julia Wolkiewicz, Blanka Żukowska, Karolina Taranowska, Oliwia Kowalewska, Aleksandra Mroczkowska, Agata Pankiewicz.

rys

Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

           
#  # ###### ##### 
#  # #   #  # 
#  # ##### #  # 
#  # #   ##### 
 # # #   #  # 
 ##  ###### #  #