forBet promocja

News - Juniorzy

Stomil mistrzem Polski w futsalu U-13

2021-12-20 21:42:59 Stomil Olsztyn, Constract Lubawa

Stomil Olsztyn został mistrzem Polski w futsalu U-13. Fot. Śląski Związk Piłki Nożnej

Stomil Olsztyn został mistrzem Polski w futsalu U-13. Fot. Śląski Związk Piłki Nożnej

Młodzi piłkarze Stomilu Olsztyn sprawili sobie, rodzicom i wszystkim sympatykom futbolu w regionie prawdziwy prezent świąteczny. W miniony weekend olsztyńscy piłkarze wywalczyli Młodzieżowe Mistrzostwo Polski w futsalu U-13.

Piątkowy dzień zmagań w Wilkowicach (woj. śląskie) nie zapowiadał sukcesu na koniec. Stomil zaczął od porażki 1:2 z Rekordem Bielsko-Biała. W sobotę rano olsztyńska drużyna zremisowała 2:2 z Okocimskim Brzesko, a do ćwierćfinału awansowali dzięki wysokiemu zwycięstwu 6:1 ze Zdrowiem Garwolin.

W fazie pucharowej Stomil dominował już na całego. W 1/4 finału wygrał 3:0 z KP Piła, awans do finału Stomil zapewnił sobie wygrywając 3:1 z Red Dragons Pniewy. Spotkanie finałowe toczyło się całkowicie pod dyktando młodych Stomilowców. Rozgromi 5:0 Futsal Nowiny i po ostatnim gwizdku sędziego mogli celebrować zdobycie Młodzieżowego Mistrzostwa Polski.

- Bezapelacyjnie olbrzymi sukces młodzieżowego futbolu w regionie - komentuje Piotr Krztoń, trener Stomilu Olsztyn. - Byliśmy najlepsi w całym turnieju. Mieliśmy ciężką przeprawę w grupie, uczyliśmy się futbolu futsalowego. Z meczu na mecz wyglądało to coraz lepiej, rozkręcaliśmy się, i dało się to odczuć. Zbieraliśmy pochlebne recenzje i komentarze na miejscu.

Z naszego województwa w turnieju mistrzowskim uczestniczyła także drużyna Constractu Lubawa. Niestety odpadli w ćwierćfinale po rzutach karnych ze Stalą Mielec. W grupie pokonali 7:1 AP Kowale oraz 5:2 Polonię Leszno, a przegrali 1:3 z GKS-em SMS Futsal Tychy.

Kadra Stomilu Olsztyn: Michał Łotysz (kapitan), Adam Lis, Borys Smolicz, Jan Waszkiel, Krzysztof Chrobak, Maksymilian Dymek, Kornel Brzózka, Hubert Balcerzak, Bartosz Szmyt Wojciech Klewiado. Piotr Krztoń (trener), Wojciech Wasilewski (asystent trenera), Radosław Dymek (kierownik).

rys

Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

           
#  #  ##  ###### 
#  # # #   # 
#  # #  #  #  
#  # ######  #  
 # # #  # #   
 ##  #  # ######