News - Puchar Polski

Concordia Elbląg zdobyła Wojewódzki Puchar Polski

2021-06-26 20:20:00 Concordia Elbląg, Olimpia Olsztynek, Wojewódzki Puchar Polski

Concordia Elbląg zdobyła Wojewódzki Puchar Polski. Fot. Paweł Piekutowski

Nie było niespodzianki w finale Wojewódzkiego Pucharu Polski. Concordia Elbląg pokonała 3:0 w Ostródzie Olimpię Olsztynek.

W sobotnim finale spotkały się dwa zespoły, które w zakończonym sezonie piłkarskim spadły ze swoich lig. Concordii nie udało się pozostać w III lidze, a Olimpia Olsztynek zajęła przedostatnie miejsce w forBET IV lidze i w następnym sezonie zagra w klasie okręgowej.

Spotkanie bardzo szybko dobrze ułożyło się dla Concordii Elbląg, która w 7. minucie objęła prowadzenie. Radosław Bukacki wrzucił piłkę w pole karne, a do niej dopadł Mateusz Szmydt i celnie strzelił po długim rogu. Concordia o dziwo nie poszła za ciosem i dała Olimpii Olsztynek stworzyć kilka groźnych sytuacji. W 23 minucie Adam Malinowski uderzył z 16. metrów i piłka zatrzymała się na poprzeczce. W 32. mincie Olimpia Olsztynek zmarnowała swoją najlepszą sytuację na wyrównanie rywalizacji w tym spotkaniu. Paweł Szantar znalazł się sam na sam z bramkarzem i próbował go przelobować, ale nic z tego konkretnego nie wyszło. Pod koniec pierwszej połowy piłka po strzale Szmydta uderzyła w poprzeczkę.

W drugiej połowie Olimpia Olsztynek nie miała już tyle sił żeby rywalizować jak równy z równym. Concordia zagrała zdecydowanie lepiej, czego efektem były 2 gole. W 60 minucie Szymon Drewek strzałem z głowy podwyższył wynik spotkania po dobrym dośrodkowaniu Bukackiego z rzutu rożnego. Do końca meczu Concordia kontrolowała przebieg spotkania i ostatecznie w 84 minucie ustaliła wynik meczu za sprawą Łukasza Kopki. Piłkarz Concordii znalazł się sam na sam z Rafałem Miarę i na raty pokonał bramkarza Olimpii.

Concordia Elbląg w nagrodę otrzymałą czek na 40. tysięcy złotych, a pokonani otrzymali na pocieszenie 10. tysięcy złotych nagrody. Zwycięzca tegorocznej edycji Wojewódzkiego Pucharu Polski zagra w I rundzie Pucharu Polski. Tam przy szczęśliwym losowaniu można już trafić na przedstawiciela Ekstraklasy. Piłkarze Concordii marzą żeby zagrać przeciwko Legii Warszawa czy Lechowi Poznań. Nieprzypadkowo piszemy “szczęśliwe”, bo 2. lata temu po wygraniu regionalnego pucharu Concordia trafiła na Rekord Bielsko-Biała i to na wyjeździe.

Kibice podczas finału Wojewódzkiego Pucharu Polski w Ostródzie Kibice podczas finału Wojewódzkiego Pucharu Polski w Ostródzie Kibice podczas finału Wojewódzkiego Pucharu Polski w Ostródzie Kibice podczas finału Wojewódzkiego Pucharu Polski w Ostródzie Kibice podczas finału Wojewódzkiego Pucharu Polski w Ostródzie

Finał WPP: Olimpia Olsztynek - Concordia Elbląg 0:3 Finał WPP: Olimpia Olsztynek - Concordia Elbląg 0:3 Finał WPP: Olimpia Olsztynek - Concordia Elbląg 0:3 Finał WPP: Olimpia Olsztynek - Concordia Elbląg 0:3 Finał WPP: Olimpia Olsztynek - Concordia Elbląg 0:3