forBet promocja

News - II liga - III liga - IV liga - V liga - A klasa - B klasa - I liga

Piłkarska Gala WMZPN on-line za nami

2021-01-26 13:26:00 WMZPN, Sokół Ostróda, Karol Żwir, Conctract Lubawa, Olimpia Elbląg, Klaudiusz Krasa, Damian Krumplewski, Stomil Olsztyn

Karol Żwir. Fot. wmzpn.pl

Karol Żwir. Fot. wmzpn.pl

W minioną sobotę odbyła się ceremonia wręczenia nagród “Piłkarskiej Gali WMZPN”. Dwie poprzednie edycje zostały rozstrzygnięte podczas spotkań wigilijnych piłkarskich działaczy, a teraz regionalny związek musiał przeprowadzić relację na żywo za pośrednictwem mediów społecznościowych.

- Ten rok był ciężki, bo przez koronawirusa musieliśmy zmienić swoje dotychczasowe plany - powiedział na początku Marek Łukiewski, prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. - Musieliśmy wszystko zrobić inaczej. Nie było rundy wiosennej, wróciliśmy w sierpniu, wyjątkiem były ligi centralnej. Kilka sukcesów jednak mamy. Constract Lubawa zdobył Puchar Polski, wicemistrzem Polski w futsalu, Sokół Ostróda awansował do II ligi, Olimpia Elbląg do końca walczyła o baraże. Sukcesem jest także to, że w rundzie jesiennej udało się rozegrać bez problemu wszystkie spotkanie.

Rozstrzygnięto 12 kategorii. Głosowali fani za pośrednictwem FB, swoje głosy nadsyłały także przedstawiciel klubów piłkarskich, a także specjalna kapituła Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej.

Sponsorem roku została firma Conctract, czyli tytularny sponsor futsalowego klubu z Lubawy. Tak jak wcześniej wspomniał szef WMZPN-u klub w 2020 roku świętował sporo sukcesów. Drużyna zdobyła Puchar Polski i została wicemistrzem kraju.

Piłkarskim Samorządem 2020 roku została gmina Ostróda. Na terenie jej gra pięć zespołów piłkarskich, które mają doskonałe warunki do pracy. Było to trzecie zwycięstwo gminy w plebiscycie WMZPN. Kluby z tej gminy mają do dyspozycji płyty z prawdziwego zdarzenia z nawodnieniem. Boiska są utrzymywane na wysokim poziomie, dzięki temu dużo młodzieży chce trenować w klubach piłkarskich z gminy.

W 2020 roku najlepiej klubowy marketing prowadził Sokół Ostróda. Nowa strona internetowa, relacje audio na żywo z meczu czy wideo filmy po meczu z bramkami czy wypowiedziami. To właśnie to charakteryzuje ekipę medialną Sokoła Ostróda.

- Nasza ekipa powstała w 2013 roku po awansie do III ligi - mówi Daniel Wichmanowski.

- Dzięki awansowi podnieśliśmy sobie wysoką poprzeczką - mówi Rafał Dąbrowski, członek zarządu klubu. - Musimy z każdego meczu przeprowadzić transmisję na żywo, ale jako jedni z nielicznych prowadzimy relacje audio z wyjazdów. Do tego teraz działamy też szeroko na instagramie.

W kategorii wydarzenie piłkarskie roku wyróżnienie trafiło do Constractu Lubawa za organizację finału Pucharu Polski i zwycięstwo w tym spotkaniu. Spotkanie odbyło się jeszcze z publicznością, co prawda weszło tylko 50 procent pojemności hali, ale właśnie obecność fanów sprawiła, że ten mecz w Lubawie miał charakter wyjątkowy.

Rafał Gikiewicz otrzymał tytuł “Ligowiec roku” w 2020 roku. - Cieszę się mnie to wyróżnienie - powiedział “Giki”. - Gram na ziemi niemieckiej od 7 lat. Co tydzień gram i prezentuje się dobrze, to mi pozwoliło wygrać ten plebiscyt. Cieszę się z tego i nie zapominam, że pierwsze kroki piłkarskie stawiałem w Olsztynie.

Rafał Gikiewicz latem przeniósł się z Uniony Berlin do FC Augsburg.

Tytuł Działacza Roku otrzymał prezes DKS-u Dobre Miasto - Adam Łopatko. - To duże wyróżnienie - mówił po ogłoszeniu wyników. - To zasługa całego środowiska jakie działa wokół naszego klubu.

Statuetkę za wygraną w kategorii Sędzia roku zgarnął Damian Krumplewski. W poprzednim roku awansował na szczebel centralny i sędziuje spotkania II ligi. - Nie spodziewałem się wygranej, tym bardziej się cieszę - powiedział po ogłoszeniu wyników sędzia.

Najlepszym młodzieżowcem w 2020 roku został Klaudiusz Krasa z Olimpii Elbląg. Mimo młodego wieku jest wiodącą postacią II-ligowego klubu. Zainteresowanie tym zawodnikiem wykazuje od dłuższego czasu I-ligowy Stomil Olsztyn.

- Ciężko pracowałem na to wyróżnienie - powiedział Krasa. - Rok temu też byłem nominowany, nie poddałem się i widać efekty dalszej pracy. Piłkarsko to był dla mnie dobry czas. Olimpia nie jest wysoko w tabeli, ale pokazaliśmy charakter, było sporo zmian trenerów. Jesteśmy nad kreską, teraz ważne pół roku przed nami, ale cały 2020 rok był dla nas dobry.

Młodzieżową drużyną roku została drużyna juniorów młodszych Stomilu Olsztyn prowadzonych przez Adama Zejera. Ekipa awansowała do Centralnej Ligi Juniorów U-17.

Nikogo nie zdziwiło zwycięstwo Constractu Lubawa w kategorii drużyna roku 2020. Tytuł tak jak pisaliśmy wcześniej został przyznany za wicemistrzostwo Polski i zdobycie Pucharu Polski. To był najlepszy sezon w historii klubu.

Statuetka za tytuł Trener Roku trafiła do Mrągowa dla trenera Mrągowii Mariusza Niedziółki. Jego drużyna zajmuje obecnie drugie miejsce w forBET IV lidze. Konkurencja była silna, więc trener Niedziółka nie ukrywał zdziwienia i był miło zaskoczony tym wyróżnienia. - Nasze miejsce w tabeli można uznać za mały sukces klubu - mówił Niedziółka.

Najbardziej prestiżowa statuetka w plebiscycie Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej trafiła do zawodnika Sokoła Ostróda - Karola Żwira. Piłkarz pochodzący z Korsz poprowadził swój zespół do awansu z III do II ligi. Do tego ostródzki zespół bardzo dobrze radzi sobie w roli beniaminka, a właśnie Żwir stanowi o sile zespołu, mają na swoim koncie spore doświadczenie poprzez grę w I-ligowym Stomilu. Sokół zdobył także Wojewódzki Puchar Polski.

rys

Komentarze

 1. MECENAS 2021-01-29 15:25:09 (***.***.***.***) #72429 0:0 zgłoś

  Kochacie piłkę tylko nie długo nie będzie komu trenować koszty kursów wysokie kolejna sprawa czlowiek szedł na studia AWF kończył studia był nauczycielem otrzymywał uprawnienia instruktora lub trenera wracał do malej miejscowości byl trenerem każdej drużyny teraz proponuje sie mu jakis craspowen dwa UEFA B UEFA A i czego tam nauczają ? ile kosztuje takie trzy kursy za ile pózniej jest trenerem za 300 -500 zł za pare lat wyjdzie wszystko bokiem trzeba przywrocić szkolenie na AWF trzeba przywrócic uprawnienia trenerom którzy takie maja zdobyte na AWF nie wymyślać dla nich dodatkowych kursów .Widać jak się myśli co wymyśla i kto stoi za sterami w związkach łącznie z Bonkiem Majewskim i Pasieką i oczywiście z Gowinem który zlikwidował szkolenia trenerów na AWF

 2. chłopiec 2021-01-27 08:24:40 (***.***.***.***) #72403 0:0 zgłoś

  Kibic przesadzasz tutaj w Ostródzie się dzieje. Tutaj kochamy piłkę od urodzenia. Boguś gratuluję i dzięki.

 3. TŁUSTE MISIE Z WMZPN 2021-01-27 07:55:54 (***.***.***.***) #72402 0:0 zgłoś

  a NAM COVID NIE PRZESZKADZA JEST OK.

 4. Kibic 2021-01-26 15:47:38 (***.***.***.***) #72399 0:0 zgłoś

  Fajna inicjatywa tylko szkoda ,że kolesiarstwo aż w oczy koli Panie Prezesie Marku.

Dodaj swój komentarz

          
##### #  # ##### 
#  # # # #  # 
#  #  #  ##### 
#####  #  #  # 
#    #  #  # 
#    #  #####