Liga gra! - II liga

W Elblągu rządzi Olimpia! Concordia - Olimpia 0:3

2014-04-27 14:42:42 Olimpia Elbląg, Concordia Elbląg, derby Elbląga

Radek Stępień świetnie bił dziś stałe fragmenty gry. Fot. Maciej Radzicz

Derby dla Olimpii! Zespół Adama Borosa pewnie ograł 3:0 Concordię. Dla "Conki" to pierwsza ligowa porażka w tym roku.

Zespół trenera Jesusa Vicente Gimeneza był po prostu słabiej przygotowany do tej rywalizacji. Olimpia narzucała swoje warunki i zasłużenie wygrała. Wszystkie bramki padły po stałych fragmentach gry.

Na trybunach było 1,5 tysiąca widzów, którzy oczekiwali fajnego sportowego widowiska. Co więcej, nikt nie oczekiwał, że niżej notowana Concordia będzie tylko tłem dla rywala. Trener Adam Boros zastosował jednak odpowiednią taktykę, która przyniosła efekt. Zawodnicy Olimpii nie pozwalali na rozgrywanie piłki rywalom, co często skutkowało niedokładnością gospodarzy. Nie mając atutów w ofensywie, Concordia mogła tylko bronić się na swojej połowie. Tak wyjątkowo zmotywowaną Olimpię przyjemnie było podziwiać w tym spotkaniu, a na efekty bramkowe nie trzeba było długo czekać.

W 32 minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego Radosława Stępnia zamienił na bramkę niepilnowany Anton Kołosow, zdobywając 12 bramkę w tym sezonie.

Siedem minut później - nokaut, znowu z udziałem Stępnia. Były zawodnik Concordii wrzucił w pole karne z rzutu wolnego i zawodnik "Conki" trafił do własnej bramki.

W drugiej części nie było już tylu okazji, jednak Olimpia zdobyła następną bramkę. W 66 minucie Kamil Kopycki był faulowany w polu karnym i Rafał Leśniewski wykorzystał rzut karny.

• Concordia Elbląg - Olimpia Elbląg 0:3 (0:2)

0:1 - Kołosow (32), 0:2 - Broniarek (39 s), 0:3 - Leśniewski (66 k)

Żółte kartki: Fernandez Lopez, Garcia-Munoza (Concordia)

Concordia: Hrynowiecki — Broniarek, Lewandowski (78 Jastrzębski), Burzyński, Zapata (73 Ondoua), Gonzalez Perez, Lopez (74 Tomczuk), Okada (46 Ibanez), Garcia-Munoz, Nakatani, Fukijawa

Olimpia: Zoch — Ichim, Lewandowski, Sambor, Ressel, Prusinowski, Stępień, Graczyk (63 Leśniewski), Sedlewski (70 Piotrowski), Kołosow (69 Maciejak), Kopycki

Michał Libuda, PG

Concordia Elbląg - Olimpia Elbląg 0:3 Concordia Elbląg - Olimpia Elbląg 0:3 Concordia Elbląg - Olimpia Elbląg 0:3 Concordia Elbląg - Olimpia Elbląg 0:3 Concordia Elbląg - Olimpia Elbląg 0:3

Zobacz pełną galerię zdjęć: Concordia Elbląg - Olimpia Elbląg 0:3

Więcej zdjęć Maćka Radzicza: TUTAJ.