News - II liga

Z nieba do piekła | Olimpia Elbląg - Motor Lublin 1:3

2020-09-06 01:03:31 Olimpia Elbląg, II liga,

Olimpia Elbląg. Fot. zksolimpia.pl

Blisko 43 lata (!) czekali zawodnicy Motoru Lublin na zwycięstwo w Elblągu. W sobotnim meczu 2. kolejki II ligi Olimpia Elbląg przegrała na własnym boisku z lubelskim zespołem 1:3 mimo prowadzenia 1:0.

Motor Lublin w tekście o historii pojedynków pomiędzy Motorem a Olimpią wspomniał szczególny mecz - baraże o II ligę. Okazja do rewanżu była więc idealna. Ostatni raz Motor wywiózł z Elbląga komplet punktów wiosną 1977 roku, za czasów "starej" II ligi.

W 11. miuncie prowadzenie elblążanom uderzeniem z dystansu dał Ukrainiec Orest Tkaczuk. Olimpia lepiej prezentowała się na tle zespołu z Lublina. "Motorowcy" w pierwszej części gry mieli rzut karny za zagranie reką Tomasza Sedlewskiego w polu karnym. Paweł Rutkowski wyczuł intencje Sławomira Dudy. W 48. minucie Filip Wójcik wykorzystał błąd Pawła Rutkowskiego i zrobiło się 1:1. Goście naciskali z minuty na minutę. Skrzydła Olimpii podciął niefortunną interwencją Daniel Świderski po tym, gdy głową wpakował piłkę do własnej siatki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Paweł Rutkowski musiał ponownie wyciągać piłkę z siatki kilka chwil później po rajdzie przez pół boiska Filipa Wójcika i sfinalizowaniem całej akcji uderzeniem z ostrego kąta po długim rogu. W całym spotkaniu było aż dwanaście żółtych kartek. Olimpia przegrała 1:3 i była to druga porażka w tym sezonie.

12. września Olimpia powalczy na wyjeździe o punkty z Bytovią Bytów.

• Olimpia Elbląg – Motor Lublin 1:3 (1:0)

1:0 - Tkaczuk (11), 1:1, Wójcik (48), 1:2 - Kiełtyka (s) (59), 1:3 - Wójcik (62)

Olimpia: Rutkowski – Kiełtyka (89 Winiarski), Lewandowski, Wenger, Sedlewski, Jabłoński (56 Bawolik), Zyska (89 Bohm), Krasa, Filipczyk, Surdykowski, Tkaczuk (71 Styś)

Motor: Madejski – Michota, Cichocki, Grodzicki, Bogacz (79 M. Król), Duda, Swędrowski, Kumoch (74 Jagodziński), Wójcik (86 Moskwik), Ceglarz (74 R.Król), Świderski (79 Ropski)

Żółte kartki: Krasa, Lewandowski, Sedlewski, Filipczyk, Tkaczuk, Styś, Winiarski - Cichocki, Jagodziński, M. Król, Swędrowski
Czerwona kartka: Sedlewski (za drugą żółtą)