Miller daje Olimpii komplet punktów

2020-06-07 21:18:43 Olimpia Elbląg, Resovia, Michał Miller

Olimpia Elbląg wygrała mecz z Resovią. Fot. zksolimpia.pl

W pojedynku na szczycie II ligi Olimpia Elbląg wygrała 2:1 z Resovią. Dwa gole dla gospodarzy zdobył Michał Miller.

Po trzech miesiącach gospodarze znów zagrali na własnym boisku. Na trybunach oczywiście kibiców nie było. Grupa fanów spoglądała sobie jednak zza płotu.

Olimpia nie zgubiła formy z początku roku. Rywal był jednak silniejszy, ponieważ Resovia znajdowała się przed tą kolejką na 4 miejscu w tabeli. W pierwszych minutach częściej atakowali goście, natomiast nie były to zbyt groźne akcje. Olimpia pierwszą ciekawszą sytuację stworzyła w 22 minucie, gdy Michał Kuczałek podał na skrzydło do Michała Kiełtyki. Gracz miejscowych dośrodkował w pole karne, a Michał Miller popisał się celną główką. Resovia mogła szybko skontrować. Sebastian Madejski zdołał jednak obronić po rzucie rożnym strzał Dawida Kubowicza.

Na boisku więcej było donośnych krzyków, fauli, walki, a jeżeli składnej gry w piłkę. W 51 minucie Olimpia miała jednak rzut wolny kilkadziesiąt metrów od bramki. Kamil Wenger zagrał przed bramkę rywala, aby sprowokować obrońców do błędów. To proste zagranie było skuteczne. Przemysław Brychlik wygrał powietrzny pojedynek z zawodnikiem Resovii, podał do Millera, który z trudnej pozycji zdołał znów strzelić gola.

Olimpia mogła kontrolować przebieg rywalizacji jednak chwilę potem dyskusyjną czerwoną kartkę otrzymał Michał Balewski. Resovia ruszyła. W 80 minucie Maksymilian Hebel, po rozegraniu futbolówki z rzutu wolnego trafił przy słupku. Przyjezdni zaatakowali, natomiast w bramce znów popisał się Madejski. W końcówce spotkania wybronił strzał z kilku metrów. Obrona gospodarzy nie dała się zaskoczyć i ekipa elblążan wywalczyła kolejne punkty. – Jestem dumny z drużyny – mówił trener Adam Nocoń. Na boisku ekipa jest wymagającym rywalem dla ligowych faworytów.

• Olimpia Elbląg - Resovia 2:1 (1:0)

1:0, 2:0 - Miller (22, 51), 2:1 - Hebel (80)

Olimpia: Madejski - Balewski, Wenger, Lewandowski, Kiełtyka, Kuczałek, Krasa, Prytuliak (85 Ryk), Demianiuk, Miller (83 Jabłoński), Brychlik (58 Morys)