forBet promocja

News - II liga - III liga - IV liga - V liga - Juniorzy - Inne - I liga

Piłkarskie Oskary na Warmii i Mazurach rozdane

2019-12-15 11:33:10 WMZPN, Stomil Olsztyn, Piotr Zajączkowski, Grzegorz Lech, Michał Brański, Wojciech Krztoń, Jakub Mosakowski

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. sport.egit.pl

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. sport.egit.pl

W piątek wieczorem w Mrągowie odbyła się druga uroczysta Gala Piłkarska Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. Przyznano wiele nagród, a w najważniejszych kategoriach brylował I-ligowy Stomil Olsztyn.

Internetowe głosowanie nie wskazywało, że Stomil zdominuje piłkarskie oskary Warmii i Mazur. W głosach, które można było oddawać na FB, jedynie Jakub Mosakowski zdobył najwięcej głosów. Reszta była w środku stawki. Głosy kibiców to tylko 1/3 składowa ostatecznych wyników, bo na całą ocenę wpływ miał także głosowanie wszystkich klubów z województwa oraz zarządu, delegatów i pracowników WMZPN.

Stomil Olsztyn, ma za sobą szalony rok, jeszcze rok temu na poprzedniej gali tego klubu praktycznie nie było, ale pojawił się dobrodziej z Warszawy, współwłaściciel Wirtualnej Polski, Michał Brański. To dzięki jego zaangażowaniu Stomilowi udało się przystąpić do rundy wiosennej, a następnie latem stał się właścicielem klubu, przejmując akcje od miasta. Nagrodę dla klubu roku odbierał prezes Jurga, wcześniej także odebrał nagrodę w imieniu firmy Budimex, która dostała tytuł sponsora roku (główny sponsor Stomilu Olsztyn oraz sponsor lidera III ligi - Sokoła Ostróda). Michał Brański od władz Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej otrzymał specjalną nagrodę - Człowiek Roku 2019.

Trenerem Roku 2019 został Piotr Zajączkowski, który w maju utrzymał w I lidze Stomil Olsztyn, a obecnie z drużyną zgarnął 26. punktów. Wyprzedził m.in. Łukasza Nadolnego z Concordii Elbląg (beniaminek III ligi) oraz Wojciecha Tarnowskiego, który ze swoim GKS-em Wikielec wygrał wszystkie 17. spotkań w rundzie jesiennej IV ligi.

- Jest to moje pierwsze wyróżnienie na Warmii i Mazurach - mówi Zajączkowski. - Większość swojej trenerskiej spędziłem w innych częściach kraju. Siedem lat pracowałem na Podlasiu, troszeczkę na ziemi łódzkiej. Cieszę się, że zostałem wyróżnione u siebie. Mieszkam w Olsztynie bardzo blisko stadionu, byłem zawodnikiem Stomilu. Wiem, że ciężko się pracuje w klubie, w którym się wcześniej grało. Daliśmy radę wraz ze sztabem szkoleniowym. Utrzymaliśmy się w I lidze w bardzo dobrym stylu. Runda jesiennej też była dobra w naszym wykonaniu.

Piłkarzem roku został pomocnik Grzegorz Lech, który wyprzedził m.in. Mateusza Lawrenca z Kaczkanu Huragan Morąg oraz Remigiusza Sobocińskiego z GKS-u Wikielec. Gra olsztyńskiego klubo od wielu lat oparta jest właśnie na "Lesiu".

Walka o tytuł najlepszego młodzieżowca toczyła się pomiędzy Jakubem Mosakowskim ze Stomilu oraz jego koleżanką z kobiecej sekcji Oliwią Czarnecką. Nie było zaskoczenia i nagroda trafiła do 19-letniego "Mosaka", który ze Stomilem związany jest od 5. roku życia. - Nie spodziewałem się zwycięstwa - mówił po otrzymaniu nagrody zawodnik. - Każdy z nominowanych zasługiwał na zwycięstwo. Ciężka praca zaprocentowała, ale nadal trzeba pracować dalej i mam kolejny zastrzyk motywacji.

Sędzią roku w 2019 został Wojciech Krztoń, który na co dzień oprócz gwizdania na boiskach Warmii i Mazur, sędziuje także spotkania I ligi. - To świetne roczne dowartościowanie tego co robię - komentuje Krztoń. - To nie tylko sędziowie głosowali, a cała piłkarska rodzina. Bardzo się cieszę ze zwycięstwa i nadal będę mocno pracował.

Jakie były rozstrzygnięcia w pozostałych kategoriach? Młodzieżową drużyną roku została reprezentacja kobiety U-14 WMZPN, którą prowadzi Marek Maleszewski. Działaczem roku został Stanisław Fijarczyk z Olimpii Elbląg, który pierwsze kroki piłkarskie stawiał w latach 70-tych w Błękitnych Orneta.

Tytuł Ligowca Roku otrzymał bramkarz Rafał Gikiewicz, który w tym sezonie wywalczył z Unionem Berlin awans do 1. Bundesligi. Rafała oczywiście nie było w Mrągowie, bo w sobotę rozegrał ligowe spotkanie. Jego Union zremisował na wyjeździe 1:1 z SC Poderborn. W imieniu swojego syna nagrodę odebrał tata - Jan Gikiewicz.

Turniej młodzieżowy „Mini Mundial oraz Mała Liga Mistrzów, czyli VI Memoriał im. Piotra Karpiniaka" rozgrywany co roku w Dobrym Mieście został uznany za piłkarskie wydarzenie roku. Najlepiej na polu marketingowym w tym roku działał Jeziorak Iława, a nagrodę odebrał Karol Synowiec, kibic iławskiego klubu, który odpowiada w swoim klubie m.in. za media społecznościowe.

Wszyscy wyróżnieni:

 • PIŁKARZ ROKU: Grzegorz Lech (Stomil Olsztyn).
 • TRENER ROKU: Piotr Zajączkowski (Stomil Olsztyn).
 • DRUŻYNA ROKU: Stomil Olsztyn.
 • MŁODZIEŻOWA DRUŻYNA ROKU: Reprezentacja województwa dziewcząt U-14.
 • MŁODZIEŻOWIEC ROKU: Jakub Mosakowski (Stomil Olsztyn).
 • SĘDZIA ROKU: Wojciech Krztoń.
 • DZIAŁACZ ROKU: Stanisław Fijarczyk (Olimpia Elbląg).
 • LIGOWIEC ROKU: Rafał Gikiewicz (Union Berlin).
 • PIŁKARSKIE WYDARZENIE: Turniej młodzieżowy „Mini Mundial oraz Mała Liga Mistrzów, czyli VI Memoriał im. Piotra Karpiniaka".
 • KLUBOWY MARKETING ROKU: Jeziorak Iława.
 • PIŁKARSKI SAMORZĄD ROKU: Gmina Ostróda, Miasto Elbląg i Gmina Iława.
 • SPONSOR ROKU: Budimex (Stomil Olsztyn, Sokół Ostróda).
 • POSTAĆ ROKU forBET IV Ligi: Marcin Końpa (Zatoka Braniewo).
 • POSTAĆ ROKU Klasy Okręgowej: Mariusz Kawecki (DKS Dobre Miasto).
 • POSTAĆ ROKU A Klasy: Stanisław Kaliszewski (GKS Iskra Smykówko).
 • POSTAĆ ROKU B Klasy: Krzysztof Zielazny (KS Mroczno).
 • POSTAĆ ROKU Klubów Młodzieżowych: Piotr Żurawel (Żuri Football Olsztyn).

Benedykt Czarnecki i Alojzy Jarguz pośmiertnie uhonorowani przez WMZPN za całokształt działalności na rzecz piłki w regionie.

Przyznano także specjalną nagrodę CZŁOWIEKA ROKU WMZPN, którą przyznano Michałowi Brańskiemu, właścicielowi Stomilu Olsztyn.

II gala piłkarska WMZPN II gala piłkarska WMZPN II gala piłkarska WMZPN II gala piłkarska WMZPN II gala piłkarska WMZPN

http://dwadozera.pl/II-gala-pilkarska-WMZPN,g1102.html

rys

Komentarze

 1. Zenek 2019-12-16 20:47:09 (***.***.***.***) #70972 0:0 zgłoś

  Niech się bawią. Sędziowie przez kulja tygodni pieniędzy za zawody od WMZPN nie dostali, ale na galę kasa była. Za chwilę nie będzie wcale już sędziów. Niech żyje bal!!!!!

Dodaj swój komentarz

           
#  #  ##  ###### 
#  # # #   # 
###### #  #  #  
#  # ######  #  
#  # #  # #   
#  # #  # ######