forBet promocja

News - Juniorzy - Inne - Puchar Polski - B klasa - Sparingi

„Czereś” (i nie tylko) wraca na boisko!

2011-05-11 01:53:26 Sylwester Czereszewski, Ryszard Mlonka, Marcin Kłosowski, Tomasz Radziwon, Wojciech Stryżko, Rafał Kaczor, Piotr Łotysz, Andrzej Roszkowski, Łukasz Giermasiński, Jacek Łuczak

Sylwester Czereszewski bardzo poważnie rozważa powrót na boisko. Fot. em

Sylwester Czereszewski bardzo poważnie rozważa powrót na boisko. Fot. em

To będzie hit tego roku nie tylko w naszym regionie. Były król strzelców Ekstraklasy, mistrz Polski i wielokrotny reprezentant kraju Sylwester Czereszewski wraca na boisko! Jeszcze w maju zagra prawdopodobnie w nowopowstałej drużynie Stranieri Olsztyn, a latem chce zgłosić do B klasy swój klub.

 

„Czereś” nie ukrywa, że od kiedy w grudniu 2005 roku zakończył karierę, ciągnie go na boisko.

- Z perspektywy czasu uważam, że można było jeszcze trochę pograć – przyznaje były gracz m.in. Stomilu Olsztyn, warszawskiej Legii i Lecha Poznań.

Nic dziwnego, że Ryszardowi Mlonce, również byłemu graczowi, bez problemu udało się go namówić na grę w nowopowstałej drużynie Stranieri Olsztyn.

- Ja, Marcin Wincel i Mariusz Stefanowicz siedzieliśmy sobie ostatnio we trójkę i przyszło nam do głowy, że warto coś takiego zrobić – opowiada 34-letni Mlonka, który swego czasu był w kadrze Stomilu Olszytn, a później grał m.in. w Warmii, Rolimpexie Dobre Miasto i Czarnych Małdyty.

Kadra Stranieri przedstawia się całkiem imponująco i to nawet nie licząc Czereszewskiego. W zmaganiach o Wojewódzki Puchar Polski, do których zgłosiła się drużyna, oprócz wspomnianej trójki i „Czeresia” pokażą się m.in. Marcin Kłosowski i Tomasz Radziwon, Wojciech Stryżko, Rafał Kaczor, Piotr Łotysz i Andrzej Roszkowski, a nawet Łukasz Giermasiński i Jacek Łuczak.

- Wszyscy troszeczkę się ruszamy, ale niektórzy z nas na dużym boisku nie grali po trzy-cztery lata, więc może być różnie – śmieje się Mlonka.

Wczoraj (10 maja) Stranieri odbyli pierwszy trening. Trzeba trenować, bo już za tydzień rozpoczną się zmagania o Wojewódzki Puchar Polski w sezonie 2011/2012, a pech chciał, że naszpikowana znanymi nazwiskami ekipa wylosowała drużynę Polonii Lidzbark Warmiński, a więc zespół z „okręgówki”.

- Szkoda, że tak wypadło, bo liczyliśmy, że na przetarcie trafimy kogoś z niższej ligi – mówi Czereszewski.

- Jak się nie uda, to trudno. Spróbujemy za rok. Do ligi raczej się nie zgłosimy, bo za trudno byłoby nam się zebrać. Nawet dziś (we wtorek – przyp. red.), by zjechać się na trening długo musieliśmy wszystko dogrywać – dodaje Mlonka.

Podczas wczorajszego sparingu Stranieri ulegli na olsztyńskich Dajtkach 2:3 drużynie… FC Dajtki – innej nowokształtującej się ekipie.

- Rywale byli dużo młodsi i lepiej zgrani – usprawiedliwia siebie i kolegów Mlonka. – Zaczęliśmy nie za bardzo, ale z czasem grało nam się coraz lepiej.

Najgorsze, że podczas wczorajszej gierki urazu nabawił się 40-letni Czereszewski i jego występ za tydzień stoi pod znakiem zapytania.

Jednak nawet jeżeli „Czeresiowi” nie udałoby się zagrać w przyszłą środę z Polonią, to prawdopodobnie będzie go można oglądać na boisku od przyszłego sezonu.

- Od pewnego czasu mam zamiar zgłosić chłopaków z Czereś-Sport do B klasy – mówi Czereszewski mając na myśli juniorów z prowadzonej przez siebie piłkarskiej szkółki. – Trochę się jeszcze waham, bo to dopiero 16-latkowie i boję się, żeby ktoś mi ich nie połamał. Z drugiej strony nie ma sensu, żeby grali wciąż z juniorami. Jeżeli chcą coś osiągnąć, to jak najszybciej muszą ogrywać się w seniorskiej piłce.

W przypadku zgłoszenia drużyny do rozgrywek Czereszewski sam chciałby od czasu do czasu wybiegać na boisko ze swoimi podopiecznymi.

- Do grania namówię też pewnie Arka Klimka – zapowiada „Czereś”, by po chwili dodać: - Najważniejsze jest jednak, żeby chłopcy łapali doświadczenie i odważniej wchodzili w dorosłą piłkę. To, że zagram ja, czy Arek to tylko taki dodatek.

 

Piotr Gajewski

 

Komentarze

 1. xxx 2011-05-20 20:56:44 (***.olsztyn.vectranet.pl) #4338 0:0 zgłoś

  poradzili sobie i to dość ładnie ;)

 2. kolo 2011-05-11 18:48:05 (user-***-***-***-***.play-internet.pl) #4037 0:0 zgłoś

  nie poradzą sobie zdrówka nima.

 3. as 2011-05-11 15:16:40 (frnk-***f***.pool.mediaWays.net) #4033 0:0 zgłoś

  poradzicie sobie z polonia

Dodaj swój komentarz

           
 ####  ##  #  # 
#  # # # #  # 
#  # #  # #  # 
# # # ###### #  # 
#  # #  # #  # 
 ### # #  # ####