Remis Olimpii Elbląg przed własną publicznością

2017-09-03 22:14:40 Olimpia Elbląg, Stal Stalowa Wola

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Michał Libuda

Olimpia Elbląg zremisowała na własnym terenie ze Stalą Stalowa Wola. Bramki dla gospodarzy zdobyli Piotr Kurbiel oraz Damian Szuprytowski.

Gospodarze wydawali się faworytem rywalizacji. W drugiej lidze jednak każde punkty trzeba wywalczyć. Od pierwszych minut spotkanie było wyrównane. W 9 minucie Stal objęła jednak prowadzenie. Bartosz Sobotka podawał z rzutu wolnego, a piłka minęła zawodników w polu karnym i wpadła do bramki. Obrona gospodarzy nie popisała się w tamtej sytuacji. W tym sezonie Olimpia często popełnia błędy przy dośrodkowaniach rywali.

Elblążanie po słabym początku, odegrali się gościom. W 26 minucie Filip Kop-Ostrowski zagrał ze skrzydła do Piotra Kurbiela, który efektowną główka z kilkunastu metrów trafił między słupki. Trener Adam Boros wystawia tego zawodnika w pierwszym składzie i to daje efekty.

Przyjezdni potrafili stworzyć groźne sytuacje, które najczęściej zamieniali na bramki. W jednej z takich niepilnowany w polu karnym zawodnik gości z kilku metrów nie trafił w bramkę. Olimpia miała szczęście. W 45 minucie Stal zdołała skorzystać z okazji. Dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego i celna główka Adriana Gębalskiego.

W drugiej części Olimpia atakowała broniącego się na własnej połowie rywala. Ataki gospodarzy nie były jednak groźne. Wówczas na boisko wszedł Damian Szuprytowski, który w 85 minucie strzałem zza pola karnego idealnie trafił przy słupku. Remis może cieszyć gospodarzy, którzy nie zagrali dobrego spotkania. Olimpia jednak punktuje i to może cieszyć.

• Olimpia Elbląg - Stal Stalowa Wola 2:2 (1:2)

0:1 - Sobotka (9), 1:1 - Kurbiel (27), 1:2 - Zalepa (45), 2:2 - Szuprytowski (85)

Olimpia: Daniel - Kiełtyka, Wenger, Lewandowski, Kop-Ostrowski, Bojas, Rozumowski, Ressel (76 Danowski), Stępień (58 Szuprytowski), Lisiecki (69 Szmydt), Kurbiel (67 Kołosow)