Olimpia tylko remisuje ze Stalą

2016-08-25 11:25:40 Olimpia Elbląg, Łukasz Pietroń

Łukasz Pietroń. Fot. Krzysztof Piekarski

Gospodarze tego spotkania chcieli wywalczyć pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. To wyzwanie okazało się jednak zbyt trudne. Miejscowi nie potrafili wykorzystać kilku stworzonych sytuacji i spotkanie Olimpii Elbląg ze Stalą Stalowa Wola zakończyło się remisem 1:1.

Olimpia wystąpiła w trochę zmienionym składzie. W bramce zagrał Wojciech Daniel, który niedawno zmagał się z kontuzją palca. Jednak na boisku nie było Dawida Kubowicza. Trener Adam Boros chciał oszczędzić zawodników na spotkanie z Wartą Poznań, więc na ławce wylądował Paweł Piceluk. W składzie gości było ośmiu młodzieżowców. Olimpia chciała wykorzystać niezbyt wymagającego rywala.

W 6. minucie dośrodkowanie ze skrzydła Jakuba Bojasa wybił przed bramkę Bartosz Koncki. Piłkę przejął Radosław Stępień, jednak z kilku metrów posłał futbolówkę nad poprzeczką. Chwilę potem piłka wpadła do siatki rywala. Damian Szuprytowski w 15. minucie zagrał do niepilnowanego Łukasza Pietronia, który ładnym strzałem z pola karnego zdobył bramkę. W 23. minucie obrońca Kaml Wenger doznał kontuzji przy starciu z bramkarzem i zastąpił go Krzysztof Niburski. Stal wykorzystała zmiany w opisanej formacji. W 27. minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego i bramka głową Mohameda. To zmobilizowało miejscowych ale strzały Kołosowa, Szuprytowskiego czy Sokołowskiego nie sprawiły problemów rywalom.

W drugiej połowie Olimpia zaatakowała większą grupą zawodników. Szkoleniowiec gospodarzy zdecydował się wprowadzić Pawła Piceluka, który w 57. minucie w sytuacji sam na sam jednak trafił z bliska w bramkarza. To była chyba najlepsza szansa dla elbląskiego zespołu w tej części rywalizacji. Olimpia miała większe posiadanie piłki, ale nie potrafiła tego zamienić na bramkę.

- To dla nas porażka - mówił trener Adam Boros.

• Olimpia Elbląg - Stal Stalowa Wola 1:1 (1:1)

1:0 - Pietroń (15), 1:1 - Mohamed (27)