Olimpia wraca na fotel lidera!

2011-04-10 21:09:52 Olimpia Elbląg, Znicz Pruszków

Krzysztof Sobieraj wykorzystał już trzeci rzut karny w rundzie wiosennej. Fot. Damian Żak / zniczpruszkow.com.pl

Olimpia Elbląg ograła 2:1 Znicz Pruszków i wskoczyła na 1. miejsce w tabeli. Ekipa z Elbląga wygrała drugie spotkanie z rzędu pod wodzą trenera Jarosława Araszkiewicza, a w sumie elblążanie nie przegrali meczu już od pół roku!

Pierwsza, dość wyrównana połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Bliżej zdobycia bramki byli jednak elblążanie, którzy od pierwszych minut starali się prowadzić grę. Groźnych okazji z obu stron było jednak jak na lekarstwo.

Drugą odsłonę zdecydowanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy już pięć minut po przerwie po akcji doświadczenego Tomasza Feliksiaka mogli wyjść na prowadzenie. Po godzinie gry, prowadzenie niespodziewanie objęła jednak Olimpia. Odbita przez Artura Januszewskiego piłka trafiła do Kamila Jackiewicza, a ten bez namysłu uderzył z pierwszej piłki i... było 1:0 dla ekipy z Elbląga.

13 minut później Olimpia prowadziła już 2:0. W polu karnym sfaulowano Andrzeja Matwijowa, a do "jedenastki" podszedł Krzysztof Sobieraj, który znowu pewnie egzekwował rzut karny (już trzeci raz w rundzie wiosennej!).

W końcówce gospodarze rzucili się do ataków, ale odpowiedzieli jedynie trafieniem Kamila Witkowskiego w doliczonym czasie gry.

Elblążanie pod wodzą Jarosława Araszkiewicza są więc wciąż niepokonani.

- Po prostu przyjechałem i nie przeszkadzam chłopakom, a oni wychodzą i grają – śmieje się szkoleniowiec Olimpii. I dodaje: - W tym meczu mieliśmy swoje sytuacje, ale mieli je również i rywale. Wygraliśmy jednak zasłużenie, bo mieliśmy w tym meczu przewagę. Ja jestem zadowolony, chłopaki też. Jest dobrze.

Nie oznacza to jednak, że trener Araszkiewicz jest już w stu procentach zadowolony ze swojego zespołu.

- Spokojnie. Będziemy jeszcze na pewno przerabiać dużo taktyki, po chłopaki mają różne naleciałości wynikające z tego, że bardzo długo prowadził ich jeden trener – zauważa „Araś”. – Troszeczkę chcę to wszystko pozmieniać. Niewiele, ale jednak – tak, by drużyna miała swój charakter.

Charakter i ułożenie taktyczne „Olimpijczyków” już teraz docenia jednak Artur Januszewski, jeden z najbardziej doświadczonych zawodników gospodarzy niedzielnego spotkania.

- Olimpia zaprezentowała się na naszym tle jako dojrzalszy zespół – twierdzi pochodzący z Działdowa Januszewski. – W pierwszej połowie goście mieli dwie klarowne sytuacje, a później to my trochę przycisnęliśmy i mieliśmy dobrą okazję do strzelenia bramki. Niestety, to oni zdobyli dość przypadkowego gola. Po moim wybiciu piłka trafiła do Jackiewicza, który ładnie złożył się do strzału. Po tej bramce gra nam się posypała, a później doszedł do tego jeszcze kontrowersyjny karny. W końcówce się jakoś pozbieraliśmy, ale na wyrównującego gola zabrakło już czasu.

Dodajmy tylko, że Olimpia nie przegrała już 11 meczu z rzędu, a ostatni raz elblążanie schodzili z boiska pokonani niemal równo pół roku temu!

Znicz Pruszków – Olimpia Elbląg 1:2 (0:0)

0:1 – Jackiewicz (61), 0:2 – Sobieraj (73 z karnego), 1:2 – Witkowski (90)

Znicz: Małecki - Rybaczuk (46 Tomczyk), Jędrzejczyk, Makowski, Januszewski, Kopciński (65 Bylak), Król (64 Karcz), Osoliński, Rackiewicz, Feliksiak (60 Tatara), Witkowski

Olimpia: Sobański - Żuraw, Dremluk, Sobieraj, Loda, Ł. Pietroń (68 Szepietowskij), Matwijów, Lubenow, Jackiewicz (81 M. Pietroń), Bułka, Kołosow

Żółte kartki: Januszewski, Bylak (Znicz), Bułka (Olimpia)

Sędziował: Marciniak (Kraków)