Stal pękła w Iławie!

2011-04-10 01:35:36 Jeziorak Iława, Stal Stalowa Wola, Remigiusz Sobociński

Niezawodny

Niezawodny "Remi". Fot. Emil Marecki

Mega dramatyczny mecz obejrzeli kibice w Iławie. Co najważniejsze – zakończył się on happy endem. – Teraz czas na chwilę odpoczynku – zapowiada uradowany Piotr Zajączkowski, trener „Jeziorowców”, którzy w sobotę ograli 2:1 Stal Stalowa Wola.

- Po raz kolejny dostarczyliśmy naszym sympatykom dużo emocji – nie ma wątpliwości Piotr Zajączkowski, trener Jezioraka Iława, który zauważa, że dodatkowym utrudnieniem był w tym meczu hulający wiatr. – Momentami trudno było przewidzieć, co się wydarzy.

Trudno było także przewidzieć, że iławianie aż tak dobrze rozpoczną spotkanie z wyżej notowaną „Stalówką”. Już w 14 min. w podbramkowym zamieszaniu świetnie odnalazł się Wojciech Figurski, który sprytnie złożył się do strzału lewą nogą i wpakował piłkę w krótki róg bramki. 1:0! Euforia w Iławie!

Dobre tempo, mnóstwo walki i sporo podbramkowych spięć – tak wyglądała reszta pierwszej połowy spotkania.

Podwyższyć wynik iławianie mogli, a nawet powinni, dwie minuty po przerwie, kiedy w sytuacji oko w oko z bramkarzem znalazł się Tomasz Sedlewski. Młody pomocnik Jezioraka nie wykorzystał jednak okazji i… goście wzięli się do roboty.

Już dziesięć minut później gracze ze Stalowej Woli byli o krok od wyrównania. We własnym polu karnym bezmyślnie faulował Figurski i sędzia bez wahania wskazał na 11. metr. Do piłki podszedł doświadczony Wojciech Białek i… jego strzał obronił Dawid Kręt!

- Dawid przez całe spotkanie grał jak w transie i kilka razy uchronił nas przed utratą bramki – przyznaje trener Zajaczkowski.

Mimo przewagi Stali, na pięć minut przed końcem spotkania, to iławianom udało się zdobyć drugą bramkę. Piłkę zgrywał Marcin Kalkowski, a zimną krwią w polu karnym popisał się 37-letni Remigiusz Sobociński, który mocnym strzałem skierował piłkę do siatki.

Goście jednak nie odpuścili. W 89 min. po dynamicznej szarży gola zdobył Jarosław Piątkowski, a chwilę później udało im się nawet wyrównać, tyle że… ze spalonego.

- Za nami trudny i gorący okres. Jeszcze nie ochłonęliśmy po derbach, a tu taki mecz ze Stalą… Teraz krótki czas na odpoczynek dla mnie i dla chłopaków. Wciąż trzeba jednak uważać, bo grupa pościgowa depcze nam po piętach – twierdzi Piotr Zajączkowski.

Jeziorak Iława — Stal Stalowa Wola 2:1 (1:0)

1:0 - Figurski (14), 2:0 - Sobociński (85), 2:1 - Piątkowski (89)

Żółte kartki: Kowalski, Kalkowski, Wietecha, Sobociński, Figurski (Jeziorak), Turczyn, Rosłoń (Stal)

Czerwona kartka: Rosłoń (89 za dwie żółte, Stal)

Sędziował: Bednarek (Koszalin)

Widzów: 900

Jeziorak: Kręt — Kowalski, Wietecha, Kalkowski, Sulkowski, Sedlewski (85 Kretow), Rybkiewicz (66 Kuśnierz), Skokowski, Kuciński (73 Dymowski), Sobociński, Figurski (68 Klein)

Stal: Socha — Demusiak, Kusiak, Wieprzęć, Drozd, Radawic, Turczyn, Byrski (46 Gęśla), Rosłoń, Gilar (70 Piątkowski), Białek