Wyniki III ligi: Czołówka solidarnie wygrywa

2015-08-29 22:51:00 Olimpia Elbląg, Huragan Morąg, Sokół Ostróda, MKS Ełk, ŁKS Łomża, Wissa Szczuczyn, Warmia Grajewo, Rominta Gołdap, Granica Kętrzyn, Znicz Biała Piska, Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie, Concordia Elbląg, MKS Korsze, Olimpia Olsztynek

Sokół strzelił w Działdowie pięć bramek. Fot. Paj

Pewne zwycięstwa odniosły w sobotę Olimpia Elbląg, Sokół Ostróda i Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie. Wygraną w ostatniej minucie meczu wyszarpał Huragan Morąg, który jednak stracił pozycję wicelidera na rzecz ostródzian. Wygrały też MKS Ełk, Rominta Gołdap, Znicz Biała Piska i Concordia Elbląg

• Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie - Olimpia Olsztynek 6:1 (3:0)

1:0 - Domżalski (4), 2:0 - Kostkowski (15), 3:0 - Wieczorek (38), 4:0 - Miller (51), 5:0 - Kajca (61), 5:1 - Rusiecki (75), 6:1 - Głowiński (90)

Finishparkiet pewnie pokonał Olimpię Olsztynek, a sprawę zwycięstwa zamknął praktycznie przed przerwą. W pięciu ostatnich meczach cztery gole dla nowomieszczan zdobył Bartłomiej Kajca, który urasta do miana jednego z najważniejszych piłkarzy drużyny z Nowego Miasta Lubawskiego.

• MKS Ełk - ŁKS 1926 Łomża 2:1 (0:1)

0:1 - Maćkowski (36), 1:1 - Gondek (55), 2:1 - Zalewski (85)

Ełczanie do przerwy przegrywali z ŁKS, jednak w drugiej połowie dopięli swego i zdobyli komplet punktów. Wygraną drużynie MKS dali Patryk Gondek i Wojciech Zalewski. Ten drugi zwycięskiego gola zdobył na 5 minut przed końcem regulaminowego czasu gry.

• Start Działdowo - Sokół Ostróda 0:5 (0:1)

0:1 - Piceluk (45), 0:2 - Kuśnierz (46), 0:3 - Jankowski (47), 0:4 - Filipek (82), 0:5 - Smyt (90)

Sokół zdobył pierwszą bramkę (dopiero) tuż przed przerwą, ale po powrocie na murawę dał o sobie znać trenerski nos Wojciecha Tarnowskiego. Wprowadzeni w przerwie Łukasz Kuśnierz i Michał Jankowski strzelili po bramce, a później jedno trafienie dołożył kolejny zmiennik - Krzysztof Filipek. Sokół mógł wygrać wyżej, ale rzutu karnego nie wykorzystał Jakub Błażewicz.

• Concordia Elbląg - MKS Korsze 4:0 (1:0)

1:0 - Styś (40), 2:0, 3:0 - Tomczuk (74, 79), 4:0 - Styś (90)

Concordia pokazuje, że jest w tym sezonie naprawdę mocna. Tym razem elblążanie bez punktów odprawili MKS Korsze. To był piąty z rzędu mecz bez porażki "Słoni", które wskoczyły na szóste miejsce w tabeli.

• Warmia Grajewo - Rominta Gołdap 1:2 (0:1)

0:1 - Mościński (45), 0:2 - Kimura (50), 1:2 - Sypytkowski (83)

Do sobotniego meczu Warmia nie zdobyła jeszcze punktu u siebie, a Rominta na wyjeździe. Było więc pewne, że któraś z drużyn przerwie złą passę. Udało się to Romincie, choć w końcówce po kontaktowymt trafieniu Pawła Sypytkowskiego było nerwowo.

• Granica Kętrzyn - Znicz Biała Piska 0:1 (0:1)

0:1 - Adamiec (28)

Po trzech meczach bez zwycięstwa przełamał się Znicz. Piłkarze z Białej Piskiej pokonali beniaminka z Kętrzyna po bramce z pierwszej połowy Pawła Adamca. Goście po wygranej awansowali na siódmą pozycję w tabeli.

• GKS Wikielec - Olimpia Elbląg 0:4 (0:2)

0:1 - Ressel (17), 0:2 - Piceluk (32), 0:3 - Szuprytowski (52), 0:4 - Kuczkowski (74)

Nie zwalnia tempa Olimpia Elbląg. Tym razem na rozkładzie wicemistrzów III ligi z poprzedniego sezonu znalazł się GKS Wikielec. Wzmocnieni przyjściem Piotra Karłowicza gospodarze nie dali rady powalczyć z rozpędzonymi elblążanami, którzy przewodzą ligowej tabeli.

• Huragan Morąg - Wissa Szczuczyn 2:1 (1:0)

1:0 - Galik (29), 1:1 - Łapiński (55), 2:1 - Podhorodecki (90)

Morążanie uratowali wygraną w meczu z Wissą w jednej z ostatnich akcji meczu, kiedy przytomnością wykazał się Paweł Podhorodecki. Dobry występ zaliczył bramkarz miejscowych, Bartosz Dzikowski, który kilkukrotnie świetnie zachował się we własnym polu karnym.