forBet promocja

Liga gra! - III liga - IV liga - V liga - A klasa - B klasa - I liga

Jaki to był piłkarski weekend?

2015-08-19 01:52:59 Stomil Olsztyn, Dawid Szymonowicz, Olimpia Elbląg, Adam Boros

Fot. em

Fot. em

Mimo świetnej gry Stomil zaliczył pierwszą porażkę w lidze. Z kolei Dawid Szymonowicz, mimo lekkiego dołka formy, dostał powołanie do reprezentacji do lat 21. Olimpijską formę w III lidze prezentuje natomiast Huragan Morąg, który trzeci raz z rzędu wygrał mecz do zera.

1. Przedstawiciele naszej redakcji, którzy gościli na meczu w Grudziądzu nie mają wątpliwości – pod względem piłkarskim to był najlepszy mecz Stomilu w sezonie. Świetnie funkcjonował środek pola z Grzegorzem Lechem i Iraklim Meschią, gra była ładna dla oka i tak dalej. Tylko ten wynik… No tak, ale wyniki są w sporcie, jak wiadomo, najważniejsze. Z Rozwojem więc ewidentnie czas na przełamanie. Wydaje się nam jednak, że można być optymistą. Ta drużyna jest bowiem naprawdę bardzo rozsądnie zmontowana i mamy wrażenie, że tworzy niesamowity warmińsko-mazurski kolektyw.

2. W tym kolektywie jakoś nie do końca odnajduje się ostatnio Dawid Szymonowicz. Piłkarz, który został naszym Odkryciem Roku 2014 już wiosną nie prezentował się tak dobrze jak jeszcze w pierwszej części poprzedniego sezonu. Trwające rozgrywki również rozpoczął jakoś bez błysku. Swoje robią urazy, być może jakieś przeciążenia, ale przede wszystkim głowa. Mamy wrażenie, że „Dżemik” obniżył troszeczkę loty, bo już nie czuje aż tak ogromnej i nieustępliwej motywacji jak na samym początku piłkarskiej przygody. Zresztą… Dawid nadal jest na początku piłkarskiej przygody. Miejmy nadzieję, że powołanie, które przyszło do niego w związku z Turniejem Czterech Narodów U-21, okaże się dodatkowym bodźcem i rozhuśta mu tę przygodę do miana prawdziwej kariery. Stać go na to!

3. Dobra, zejdźmy na ziemię, a dokładnie na III-ligowy grunt. Jak na razie nasze prognozy sprawdzają się w stu procentach. Na czele Olimpia i Finishparkiet Drwęca, a nad nimi, na miejscu pierwszym, Huragan Morąg. Dla niektórych sensacja, a dla nas od razu był to czarny koń. Czesiu Żukowski zmontował naprawdę bardzo silną ekipę z niesamowitymi skrzydłami (Boczko i Mlonek plus Podhorodecki i Stefanowicz). To zapowiada się ciekawie. Ba, już jest ciekawie ;-)

4. Zaimponował nam wynik Olimpii Elbląg, która ograła 5:1 rezerwy Jagiellonii Białystok. Niby ogórki, niby to tylko III liga. Ale i wynik, i styl robią wrażenie. „Piąteczka” do przerwy – to się często nie zdarza! Ekipa Adama Borosa buduje respekt u reszty zespołów III ligi.

5. Nie chcemy się przechwalać, ale również w IV lidze sprawdzają się (jak na razie) nasze prognozy. Mamy za sobą zaledwie trzy kolejki, a w całej lidze nie ma już ani jednej (!) ekipy, która nie poniosłaby porażki. Taki wyczyn. Za to bez wygranej jest drużyna DKS Dobre Miasto. Sytuacja klubu jednak odbija się na wynikach.

6. Po wynikach w obu grupach ligi V nie widać za to na pewno, że „beniaminki zawsze płacą frycowe”. Pozycje nr 1 okupują bowiem Cresovia Górowo Iławeckie oraz GSZS Rybno. Ktoś tu chce chyba iść w ślady Śniardw Orzysz? Choć tam i tak przystanek w V lidze trwał „aż” dwa lata. Tak czy inaczej: powodzenia, również w podbijaniu tego lokalnego światka!

*Dziś tylko sześć zamiast siedmiu punktów. Raz, że nie grają jeszcze wszystkie ligi, a dwa, że dajemy "Jaki to był..." zawsze w ponedzialki, a wiec, przy jednodniowym poślizgu śmiało może być punktów mniej ;)

PG

Komentarze

 1. do mazurowca 2015-08-20 10:09:02 (hex***.internetdsl.tpnet.pl) #53362 0:0 zgłoś

  może u siebie to będziecie faworytem ale czy będziecie nim u nas w rewanżu ? Pozdrawiam.

 2. odpowiedz górowiaka 2015-08-20 09:51:34 (hex***.internetdsl.tpnet.pl) #53361 0:0 zgłoś

  opinii publicznej w naszym piłkarskim środowisku

 3. znów 0:7 2015-08-20 08:05:18 (apn-***-***-***-***.dynamic.gprs.plus.pl) #53360 0:0 zgłoś

  Na mecze Startu Działdowo warto chodzić bo jest dużo bramek strzelanych ,bez tłumaczeń jaki wódz trener taka drużyna , czas na zmiany.

 4. Mazurowiec 2015-08-20 00:42:00 (***.***.***.***) #53359 0:0 zgłoś

  W najbliższą sobotę Mazur pokażę wam " Cresovia" miejsce w szeregu . Pzdr

 5. olek 2015-08-19 17:42:50 (abzd***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #53357 0:0 zgłoś

  Na bokach obrony w Huraganie gra Podhorodecki i Przybylski. Darek Boczko ma kontuzje kolana i w tym sezonie zagral tylko pol meczu,

 6. do górowiaka 2015-08-19 17:00:02 (***.business.static.vectranet.pl) #53356 0:0 zgłoś

  a komu ty się skarżysz ?

 7. OMG 2015-08-19 16:21:57 (***.olsztyn.vectranet.pl) #53355 0:0 zgłoś

  " Na czele Olimpia i Finishparkiet Drwęca, a nad nimi, na miejscu pierwszym..." skoro na czele to jest drugie i trzecie miejsce to pierwsze miejsce jak według fachowców się nazywa?

 8. górowiak 2015-08-19 08:39:54 (hex***.internetdsl.tpnet.pl) #53353 0:0 zgłoś

  Troszkę chcę się poskarżyć. W powiecie bartoszyckim na lokalnej stronie wm.pl o ostatnich sukcesach Cresovii ani słowa. Jeżeli coś napiszemy w komentarzach usuwają ,cenzura jak za starych pewnie dla niektórych dobrych lat ( uczeń Małkowskiego ? ) My wiemy z czyjej to inspiracji tak się dzieje i wcale to nie jest to mieszkaniec Bartoszyc. Po finale wojewódzkim PP w Górowie w lokalnym Gońcu także ani słowa.Czy to tylko zazdrość?

Dodaj swój komentarz

        
 #### # ##### 
#  # # #  # 
#   # #  # 
# ### # #  # 
#  # # #  # 
 #### # #####