News - III liga - IV liga - V liga - I liga

Jak minął piłkarski weekend?

2015-03-30 21:27:56 Stomil Olsztyn, Sokół Ostróda, Start Działdowo, Olimpia Elbląg, Drwęca Nowe Miasto Lubawskie, Olimpia Zambrów, Zatoka Braniewo, Omulew Wielbark, Marcin Łukaszewski, Paweł Dymiński, Śniardwy Orzysz, Pisa Barczewo, Zalew Frombork, Kormoran Zwierzewo, Radomniak Radomno

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Emil Marecki

Jaki to był piłkarski weekend? W siedmiu punktach-komentarzach subiektywnie podsumowujemy miniony piłkarski weekend. Zapraszamy do dyskusji!

1. Gdzie się podziała obrona Stomilu? W poprzedniej rundzie olsztyński Stomil stracił tylko 17 goli, a po czterech spotkaniach aż 9! Tym razem w blasku jupiterów Stomil przegrał 1:3 z Widzewem Łódź. Może przy naturalnym świetle będzie lepiej i skazywane na zwycięstwo Zagłębie Lubin nie będzie tak bramkostrzelne jak Widzew, czy Arka. Tym bardziej, że w wczoraj zremisowali 0:0 z Pogonią Siedlce.

2. Pamiętali o swoim byłym trenerze. W sobotę Start Działdowo na własnym boisku zremisował 0:0 z Sokołem Ostróda. Przed meczem gospodarze uroczyście podziękowali swojemu byłemu trenerowi... Lepiej później, niż w cale. Czyżby w Działdowie zatęsknili na górną częścią tabeli?

3. Ciekawie w czołówce tabeli III ligi. Trzy pierwsze drużyny (Olimpia Elbląg, Drwęca Nowe Miasto Lubawskie, Olimpia Zambrów - red.) mają obecnie po tyle samo punktów (53 - red.). Walka o możliwość gry w barażach o II ligę zapowiada się bardzo ciekawie i będzie trwała pewnie do ostatniej kolejki.

4. Zatoka - rycerze wiosny? W klubie z Braniewa doszło do wielkich zmian w przerwie. Bardzo ciekawiło mnie jak sobie ten zespół poradzi po tak dużej rewolucji kadrowej. Do przerwy przegrywali 0:1 z Wielbarkiem, ale ostatecznie wygrali 3:1.

5. Lubią dużo strzelać. Są tacy napastnicy w naszym regionie, którzy lubią kompletować hat-tricki. Trzy bramki w ten weekend strzelali: Marcin Łukaszewski (Pisa Barczewo) oraz Paweł Dymiński (Śniardwy Orzysz).

6. O dwa spotkania mniej. W grupie drugiej "okręgówki" dwie drużyny zawsze będą miały wolny weekend. Z rozgrywek wycofały się: Zalew Frombork oraz Olimpia II Elbląg.

7. 9 bramek w Zwierzewie. Z czego osiem po przerwie... Kormoran do przerwy prowadził 1:0, żeby ostatecznie przegrać na własnym boisku 2:7 z Radomniakiem Radomno.