News - Inne

Oldboje Jezioraka na czwartym miejscu Mistrzostw Polski

2015-02-16 15:23:10 Jeziorak Iława, Stomil Olsztyn, Mistrzostwa Polski oldbojów, futsal, Zawiercie

Oldboje Jezioraka Iława, fot. osir.net.pl

14 i 15 lutego z Zawierciu odbyły się coroczne Mistrzostwa Polski oldbojów. Wśród 22 zespołów znalazło się dwóch przedstawicieli z Warmii i Mazur: Jeziorak Iława oraz Oldboys Olsztyn. Zawodnicy z Iławy osiągnęli spory sukces, bowiem uplasowali się na 4 miejscu końcowej klasyfikacji. Mistrzem Polski został z kolei Gwarek Zabrze.

Zespół z Olsztyna nie był ściśle związany ze Stomilem, stąd w jego składzie na próżno było szukać zawodników, którzy zaliczyli bogate kariery w ekstraklasie. Do Zawiercia pojechali m.in. Paweł Charbicki, Marcin Brall, Tomasz Osenkowski czy znany z występów w olsztyńskiej Top Lidze Futsalu, Jarosław Leśniak. Znacznie mocniejszą ekipę do turnieju wystawili iławianie, którzy od początku mieli spore szanse na wysokie miejsce w turnieju. Skład Jezioraka tworzyli: Andrzej Lewandowski, Wojciech Tarnowski, Remigiusz Sobociński, Arkadiusz Klimek, Piotr Pasik, Mirosław Mozarczyk, Jerzy Janiszewski, Tomasz Radziński, Piotr Lange, Rafał Kwiatkowski, Sławomir Makowski i Marek Witkowski oraz trener - Leszek Dudkiewicz.

Turniej podzielony został na dwa dni: najpierw rozegrano eliminacje, a nazajutrz walczono o wejście do półfinałów. Obie nasze ekipy przeszły przez pierwszy etap i w niedzielę walczyły dalej. Lepiej poradzili sobie zawodnicy z Iławy, którzy wywalczyli awans do najlepszej czwórki. Tam jednak ulegli najpierw Cracovii Kraków, a później Pogoni Szczecin i ostatecznie zajęli miejsce tuż za podium.

Oldboys Olsztyn (miejsce 5-10):