Stomil z Głogowa wywozi trzy punkty

2014-09-21 14:47:51 Stomil Olsztyn, Piotr Darmochwał, Chrobry Głogów, Wołodymyr Kowal, Piotr Skiba, Mirosław Jabłoński

Dwie bramki dla Stomilu strzelił Piotr Darmochwał. Fot. Emil Marecki

Piłkarze olsztyńskiego Stomilu zrehabilitowali się za ostatnią ligową porażkę z Miedzią Legnica. Podopieczni Mirosława Jabłońskiego wygrali 3:0 z Chrobrym Głogów, choć po pierwszej połowie nic na to nie wskazywało.

W pierwszej części meczu kibice nie obejrzeli ciekawego piłkarskiego widowiska. Nic ciekawego się nie działo, nawet nie można odnotować żadnych akcji bramkowych.

Gra ożywiła się w drugiej połowie. Stomil zaatakował i to przyniosło skutek. Najpierw karnego wywalczył Paweł Łukasik. Bramkarza gospodarzy z 11 metrów pokonał Piotr Darmochwał. Ten sam zawodnik chwilę później podwyższył wynik 2:0.

Nie wiadomo jakby się potoczyło spotkanie jakby sędzia uznał prawidłowo zdobytą bramkę przez Chrobrego. Fatalnie przy tej akcji zachował się Piotr Skiba, który kolejny raz już popełnia błąd, który sporo kosztuje. Tym razem dzięki arbitrowi upiekło się Stomilowi.

Gospodarzy w niedzielę dobił Wołodymyr Kowal, który wykończył kontrę Stomilu. Asystę przy golu na 3:0 zaliczył Łukasz Jegliński.

- Cieszymy się bardzo z tego zwycięstwa, bo byliśmy w bardzo złej sytuacji kadrowej. Pierwsza połowa to było poznawanie się zawodników. Sporo błędów z naszej strony, mało gry. Natomiast drugą połowę zagraliśmy zdecydowanie lepiej, potrafiliśmy w środku pola wymienić kilka podań i oskrzydlić akcję, stworzyć kilka sytuacji i jak wynik ułożył się pod nas wyprowadzaliśmy bardzo groźne kontry, z których jedna zakończyła się trzecią bramką. I mimo, że był to dla nas bardzo trudny mecz zakończył się naszym zwycięstwem. Powiedzmy sobie szczerze, pomimo nie najlepszej gry wygraliśmy, odwrotnie niż w meczu sprzed tygodnia z Miedzią, gdzie graliśmy dobrze, a przegraliśmy. Taka jest piłka i trzeba pogratulować chłopakom tego, że potrafili tutaj podjąć walkę, szczególnie w drugiej połowie meczu.

• Chrobry Głogów - Stomil Olsztyn 0:3 (0:0)

0:1, 0:2 - Darmochwał (53 k, 61), 0:3 - Kowal (89)

Chrobry: Janicki - Ilków-Gołąb, Michalec, Bogusławski, Samiec - Danielak (71 Figiel), Hałambiec, Ałdaś (55 Piotrowski), Szczepaniak, Kościelniak (81 Chrzanowski) - Sędziak

Stomil: Skiba - Maczułenko (73 Żwir), Szymonowicz, Czarnecki, Wełna -  Jegliński, Paweł Głowacki, Mroczkowski, Kowal (90 Katō), Darmochwał - Łukasik (82 Trzeciakiewicz).

Żółta kartka: Piotrowski

Sędziował: Łukasz Bednarek (Koszalin).