Krótko - III liga - V liga - Puchar Polski

WPP: Unia - Huragan 2:3

2014-09-16 22:18:54 Unia Susz, Huragan Morąg, Wojewódzki Puchar Polski

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Artur Szczepański

Aż 120 minut potrzebowali zawodnicy III-ligowego Huragan Morąg, aby rozprawić się z grającą o dwie klasy niżej Unią Susz. Gospodarze pozostawili po sobie bardzo dobre wrażenie i momentami przeważali, a decydująca bramka padła dopiero w 117 minucie spotkania.

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando zawodników z Morąga, którzy po pierwszych 45 minutach prowadzili 1:0. Akcję lewą stroną pociągnął Dariusz Boczko i z bardzo bliskiej odległości trafił w rękę obrońcy Unii. Dość kontrowersyjny rzut karny na bramkę zamienił Maciej Bobek. Drugą połowę także lepiej zaczęli goście, którzy dość szybko podwyższyli wynik - dobrą wrzutkę z lewej strony Tomasza Śnieżawskiego wykorzystał Tomasz Podgórski, który silnym i precyzyjnym strzałem głową pokonał Mateusza Baczewskiego. Wynik 2:0 wyraźnie zadowalał morążan, którzy od tej chwili kompletnie stanęli. Zaczęła wykorzystywać to Unia, która z każdą minutą prezentowała się coraz lepiej. Gospodarze szybko złapali kontakt z rywalem, kiedy to po wrzutce z szybko rozegranego rzutu wolnego najlepiej w zamieszaniu podbramkowym odnalazł się Aleksander Kowalczyk. Kilka minut później z prawej strony dośrodkował Sylwester Maśka, a akcję z lewej strony zamknął Szymon Hanas i w Suszu znowu wynik był nierozstrzygnięty. Tak było aż do 117 minuty, kiedy to sam na sam z bramkarzem wyszedł rezerwowy Damian Krajewski. Jego niezbyt mocny strzał próbował wybić obrońca Unii, jednak nie trafił w piłkę, a ta wtoczyła się powoli do siatki.

• Unia Susz - Huragan Morąg 2:3 (0:1)

0:1 - Bobek (k), 0:2 - Podgórski, 1:2 - Kowalczyk, 2:2 - Hanas, 2:3 - Krajewski

Unia: Baczewski, Gąsior, Wiśniewski, Kozłowski, Budziński, Laskowski (Strączek), Maśka, Hanas, Meller (Laskowski), Kowalczyk (Staniec), Karczewski

Huragan: Marszałek, Kwaśny, Lipka, Bobek, Nawrocki, Bogdziewicz (Chiliński), Czorniej (Śnieżawski), Galik (Kierstan), Boczko (Krajewski), Podgórski, Przybylski